Szykuje się wielka feta na inaugurację lotów z Pyrzowic do Stambułu. Znamy już ceny biletów

Przedstawiciele ścisłego kierownictwa Turkish Airlines pojawią się w Katowice Airport podczas zaplanowanej na 3 marca 2023 r. inauguracji bezpośredniego połączenia lotniczego z Pyrzowic do Stambułu. Ile zapłacimy za lot nad Bosfor? Sprawdźcie. Gemiye hoşgeldiniz! (czyli: witamy na pokładzie).

mat. pras. Turkish Airlines
Turkish Airlines w Katowice Airport

Na lotnisku w Pyrzowicach wielkie odliczanie. 3 marca 2023 r. Turkish Airlines uruchomią stąd bezpośrednie połączenie do Stambułu.

Turkish Airlines będą latać z Pyrzowic do Stambułu od 3 marca

To będzie najważniejszy w tym roku i chyba najważniejszy od wielu lat debiut w tutejszym porcie. Turecki narodowy przewoźnik to jeden z potentatów w tej części świata, a lotnisko w Stambule pod względem liczby obsługiwanych pasażerów w ubiegłym roku zajęło trzecie miejsce na świecie. Trudno zresztą się dziwić – położony nad Bosforem port to gigantyczny hub pasażerski, oferujący przylatującym możliwość łatwego kontynuowania podróży na wielu kierunkach w Europie, Azji, czy Afryce.

- Stamtąd dostępnych jest niemal 300 połączeń międzynarodowych, np. Malediwy, Nepal, czy Indie. I to wszystko będzie dostępne z wylotem z Pyrzowic – mówił niedawno w rozmowie z redakcją Ślązag.pl Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającego Katowice Airport.

W Pyrzowicach liczą, że bezpośrednie połączenie nad Bosfor będą chciały wykorzystać biura podróży (które i tak już zapewniają tutejszemu lotnisku pozycję niekwestionowanego „króla czarterów” wśród polskich portów regionalnych). Liczą też, że turecki przewoźnik pozwoli jeszcze bardziej wyśrubować wynik uzyskiwany w segmencie przewozów cargo. Dlatego inauguracja nowego połączenia odbędzie się z dużą pompą. Jak ustaliliśmy obecny mają być przedstawiciele ścisłego kierownictwa Turkish Airlines.

Loty raz dziennie przez pięć dni w tygodniu

Na początek turecki przewoźnik latać będzie z Pyrzowic raz dziennie przez pięć dni w tygodniu (w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę). Docelowo – jak można usłyszeć – latać ma codziennie. W zależności od dnia, loty odbywać się będą o różnych godzinach (ma to umożliwić przesiadki w różnych kierunkach), a podróż nad Bosfor ma zajmować 2 godziny i 20 minut.

Ceny? Sprawdziliśmy pierwsze kilkanaście dni funkcjonowania połączenia i wygląda na to, że za przelot w jedną stronę w klasie ekonomicznej trzeba będzie zapłacić od niespełna 199 euro do blisko 360 euro (najczęściej powtarzające się stawki w klasie ekonomicznej to niespełna 270 i niespełna 310 euro, w klasie biznesowej trzeba będzie zapłacić każdego dnia niemal 361 euro). Przeliczając na złotówki wychodzi od ok. 941 zł do ok. 1702 zł.

Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Nawet 12 mln pasażerów rocznie. Gdzie? W Pyrzowicach. Artur Tomasik w "Gospodarczym ŚLĄZAGU"

Autor: Michał Wroński

06/02/2023

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

W kwietniu Wizz Air poleci z Pyrzowic do Erywania

Może Cię zainteresować:

Z Pyrzowic wiosną polecimy do Erywania. A linie Wizz Air ratują swojego chorego na białaczkę pilota. Można pomóc

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon