Z Pyrzowic wiosną polecimy do Erywania. A linie Wizz Air ratują swojego chorego na białaczkę pilota. Można pomóc

Wizz Air zapowiedział uruchomienie nowego połączenia z Pyrzowic – do Erywania. Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” będzie jedynym regionalnym lotniskiem w Polsce, z którego będzie można polecieć do stolicy Armenii.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
W kwietniu Wizz Air poleci z Pyrzowic do Erywania

Wiadomo już, że pierwszy rejs odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia 2023 roku. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu, na początek w każdą środę i sobotę, natomiast od drugiej połowy czerwca – w środy i niedziele. To ma być całoroczna trasa.

Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją ofertę z pyrzowickiego lotniska. Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do stolicy Armenii. Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem między innymi wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Przypomnieć warto, że w sezonie „Lato 2023” linia lotnicza Wizz Air oferuje z Katowice Airport 33 kierunki do 20 państw, w tym do Albanii (Tirana), Armenii (Erywań), Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Split), Cypru (Larnaka), Czarnogóry (Podgorica), Grecji (Ateny i Korfu), Gruzji (Kutaisi), Hiszpanii (Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Majorka, Malaga i Teneryfa), Holandii (Eindhoven), Islandii (Keflavík), Izraela (Tel Awiw), na Maltę, do Niemiec (Dortmund), Norwegii (Bergen, Oslo-Torp), Portugalii (Madera), Szwecji (Malmo), Wielkiej Brytanii (Bristol, Liverpool, Londyn-Luton, Leeds-Bradfort), Włoch (Katania, Neapol, Rzym-Ciampino) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi).

Linie Wizz Air funkcjonują w Pyrzowicach od maja 2004 roku. Od tego czasu do i z Katowice Airport przewiózł ponad 23 miliony podróżnych.

Linie Wizz Air chcą uratować swojego pilota

Pracujący w Wizz Air pilot jest chory. – Zamiłowanie do latania Mikołaj ma w genach. Na co dzień pilotuje samoloty pasażerskie, dbając, by każdy podróżujący bezpiecznie doleciał do miejsca docelowego. Jednak w listopadzie nastąpiły silne, nieoczekiwane turbulencje – u Mikołaja zdiagnozowano bardzo agresywny i szybko postępujący nowotwór krwi – ostrą białaczkę, którą można wyleczyć przeszczepieniem szpiku – wyjaśniają w Wizz Air. I dodają: – Poruszymy niebo i ziemię by pomóc Mikołajowi pokonać nowotwór!

Polskie porty lotnicze i Wizz Air szukają dla Mikołaja „genetycznego bliźniaka". W piątek, 27 stycznia, w Katowice Airport, ale także na Lotnisku Chopina, w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Porcie Lotniczym Wrocław i Kraków Airport odbędą się akcje rejestracji dawców szpiku dla Mikołaja, ale i dla innych pacjentów. – Wolontariusze z linii lotniczej, w której pracuje Mikołaj, razem z Fundacją DKMS będą edukować i rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku – wyjaśniają organizatorzy.

Punkt rejestracji w pyrzowickim lotnisku znajdować się będzie parterze hali ogólnodostępnej w terminalu pasażerskim B. Czynny będzie w piątek, 27 stycznia, w godzinach 10-17. Można się też zarejestrować online.

Organizatorzy akcji przypominają, że potencjalnym dawcą może zostać osoba:

  • świadoma swojej decyzji,
  • w przedziale wieku pomiędzy 18 a 55 lat,
  • po raz pierwszy rejestrująca się jako dawca w bazie,
  • o dobrym ogólnym stanie zdrowia,
  • o wskaźniku BMI poniżej 40,
  • znająca obie metody pobrania materiału do przeszczepienia.
Lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło w 2022 roku ponad 40 tysięcy ton frachtu

Może Cię zainteresować:

Przewozy towarowe w Katowice Airport? Mają się całkiem dobrze. Miniony rok był najlepszy w historii pyrzowickiego lotniska

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/01/2023

Turkish Airlines w Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Turkish Airlines w Pyrzowicach. W przyszłym roku uruchomione zostanie regularne połączenie z Katowice Airport do Stambułu

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/12/2022

KLM z Pyrzowic do Amsterdamu

Może Cię zainteresować:

Embraerem z Pyrzowic do Amsterdamu. Holenderskie linie oficjalnie zainaugurowały nowe połączenie. „Debiut KLM w Katowice Airport to ważny moment w historii lotniska”

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon