Tężnia solankowa w Parku Bończyka zostanie uruchomiona. Sprawa rozgrzała internautów w Mysłowicach. W końcu trwa kampania wyborcza

Tężnia solankowa w Parku Bończyka przez kilka dni ,,rozgrzewała" internautów w Mysłowicach. Komunikat o braku środków na uruchomienie tężni ostatecznie okazał się nieprawdziwy. Skąd więc wziął się taki fake news?

Tężnia solankowa w Parku Bończyka to pierwsza taka inwestycja w Mysłowicach. Projekt w 2022 r. wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim. Tężnię uruchomiono w październiku 2023 r. i zamknięto na okres zimowy. Ponowne otwarcie zaplanowano na kwiecień bieżącego roku. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Miasto nie zabezpieczyło pieniędzy na tężnię?

12 kwietnia na facebookowej stronie Parku Bończyka pojawił się komunikat, że tężnia nie zostanie uruchomiona. Według autora wpisu, Urząd Miasta nie przewidział w budżecie kosztów eksploatacji obiektu.

- Miasto Mysłowice takiego kosztu nie zawarło w swoim projekcie budżetu. Cała sytuacja pokazuje dobitnie, jak zarządzający miastem traktują jego mieszkańców. Społeczna aktywność, zaangażowanie społeczników, głosy mieszkańców tak naprawdę nic nie znaczą dla zarządzających miastem.

Fake news przez kilka dni ,,hulał" po internecie

Przez kilka dni komunikat hulał po mysłowickim internecie, wywołując ożywioną dyskusję, zwłaszcza w kontekście trwającej w Mysłowicach kampanii wyborczej. Przypomnijmy: w drugiej turze wyborów 21 kwietnia o urząd prezydenta miasta zawalczą: aktualny włodarz Dariusz Wójtowicz oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej Dorota Konieczny-Simela.

Komunikat o rzekomym braku środków zabezpieczonych na eksploatację tężni, szczególnie chętnie podawali dalej i komentowali przeciwnicy polityczni Wójtowicza. 15 kwietnia, ponownie na facebookowej stronie Parku Bończyka, pojawił się kolejny, tym razem inny i bardziej optymistyczny w treści post.

- Zgodnie z informacjami otrzymanymi w dniu dzisiejszym w Wydziale Infrastruktury Miasta w UM Mysłowice, Tężnia Solankowa jednak rozpocznie swoją działalność - ku ogromnej radości mieszkańców. Wydział Infrastruktury zlecił dokonanie przeglądu technicznego (wymaganego) firmie zewnętrznej i przegląd taki powinien być wykonany w najbliższych dniach. Jest to warunek konieczny dla uruchomienia Tężni. Finansowania działalności Tężni nie ma nadal w budżecie Miasta, ale dzięki operatywności Wydziału Infrastruktury środki finansowe na funkcjonowanie Tężni się znalazły. Dziękujemy za zaangażowanie w sprawę Wydziałowi Infrastruktury i doprowadzenie do uruchomienia Tężni dla dobra i korzyści mieszkańców.

W cieniu kampanii wyborczej

Dariusz Wójtowicz odnosząc się do sprawy zapewnił, że tężnia zostanie uruchomiona w ciągu najbliższego tygodnia. W nagraniu video, opublikowanym na swoim facebookowym profilu, nie szczędził słów krytyki politycznym konkurentom, których oskarżył o hejt, brudną kampanię i dezinformowanie mieszkańców. Jego zdaniem, rzekomi społecznicy, to tak naprawdę ,,dygnitarze Koalicji Obywatelskiej”, którzy okłamali mieszkańców w sprawie tężni, bo ,,nic nie zrobili dla tego miasta i nie mają nic do zaproponowania”.

- Wbrew wszystkim kłamliwym informacjom rozpowszechnianym przez moją konkurencję, pragnę zapewnić, że tężnia solankowa w dzielnicy Bończyk będzie uruchomiona w najbliższych dniach. Czekamy na serwisantów, którzy mają zaplanowaną wizytę. Jest mi niezmiernie przykro, że od wielu tygodni dochodzi do tak niegrzecznych zagrywek. Byle tylko w mieszkańcach wywołać strach i niepokój, a mnie pokazać w złym świetle.
Myslowice zdjecie

Może Cię zainteresować:

Wójtowicz kontra Konieczny-Simela w drugiej turze wyborów w Mysłowicach. O wyniku zadecydują głównie wyborcy PiS

Autor: Szymon Karpe

11/04/2024

Tzw. rura park w Mysłowicach

Może Cię zainteresować:

Pożegnanie z PiS-em w Mysłowicach: wiceprezydent odwołany. Kto wygra wybory? W tym mieście politycy mają bardzo krótką pamięć

Autor: Szymon Karpe

29/03/2024

Dariusz Wójtowicz

Może Cię zainteresować:

W Mysłowicach karnawału nie będzie. Inwestycje? Miasto nie ma na wkład własny. Wójtowicz: ,,Mieszkańcy się dla radnych nie liczą"

Autor: Szymon Karpe

21/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon