Tomasz Pruszczyński kandydatem Lepszego Rybnika na prezydenta. ,,Chcemy w mieście gospodarza, a nie partyjnych układanek"

,,Chcemy gospodarza miasta, a nie partyjnych układanek. PO i PiS wybierają kandydata na prezydenta w Warszawie. My chcemy, by w Rybniku rządzili rybniczanie, a nie Warszawa" - mówią przedstawiciele stowarzyszenia Lepszy Rybnik. Kandydatem komitetu na prezydenta miasta jest Tomasz Pruszczyński.

Tomasz Pruszczyński: FB
Tomasz pruszczynski

Tomasz Pruszczyński kandydatem na prezydenta Rybnika. To pierwszy konkurent Piotra Kuczery

Poznaliśmy pierwszego konkurenta Piotra Kuczery w wyborach na urząd prezydenta Rybnika. To Tomasz Pruszczyński, przedsiębiorca, prezes grupy medialnej tuPolska, wydającej pięć portali regionalnych, m.in. Śląski Biznes czy Rybnik.com.pl - największy portal miejski w Rybniku. Na konferencji prasowej 14 lutego 2024 r. ogłoszono powstanie komitetu wyborczego stowarzyszenia Lepszy Rybnik. Jak zapewniono, w gronie kandydatów na radnych znajdą się osoby reprezentujące różne środowiska, fachowcy w dziedzinach sportu, kultury, czy oświaty, a kandydata na prezydenta wyłoniły prawybory przeprowadzone w gronie członków stowarzyszenia. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

- Jesteśmy grupą mieszkańców, która jest zaniepokojona tym, w jakim kierunku zmierza nasze miasto i jak funkcjonuje po dziewięciu latach rządzenia obecnych włodarzy. Chcemy żeby Rybnik znowu stał się liderem naszego regionu - mówił prezes Lepszego Rybnika Mirosław Małek.

Lepszy Rybnik punktuje błędy Kuczery. ,,Chcemy gospodarza, a nie partyjnych układanek"

Zdaniem Tomasza Pruszczyńskiego, obecne władze Rybnika nie spełniają oczekiwań mieszkańców, nie dbają o sport i kulturę, zaniedbują zasoby miejskie i nie podejmują działań, by zatrzymać w mieście młodych ludzi. - Obecna władza nie pozyskała dosłownie ani jednego konkretnego inwestora do Rybnika, my mamy zamiar to zmienić - dodał.

- Rybnik jest świetnym miastem do życia, jest bardzo pięknym miastem, ale jak zobaczymy na tę szarzyznę, która nas otacza, na te wszystkie dziury, to widać, że nie dbamy o to co mamy. Budujemy nowe budynki, a stare zostają zaniedbane. Sport i kultura są w powijakach. Padł kampus i nie mamy uczelni wyższych, to musimy reaktywować. Młodzi ludzie wyjeżdżają z miasta i nie wracają, bo nie mają po co wracać.

Wśród priorytetów, jakimi chciałby się zająć jako prezydent, Tomasz Pruszczyński wymienił m.in. komunikację bezbiletową, która ma być sposobem na walkę z korkami w mieście, czy stworzenie wysokopłatnych miejsc pracy dla osób z wyższymi kwalifikacjami. Przedstawiciele Lepszego Rybnika podkreślili również, że chcą w mieście ,,gospodarza, a nie partyjnych układanek".

- Chcemy też skończyć w Rybniku z tą dużą, warszawską polityką. PiS wybiera sobie kandydata na prezydenta Rybnika w Warszawie. Z PO został prezydent namaszczony też w Warszawie. My chcemy odpolitycznić naszą Radę Miasta, chcemy by w Rybniku rządzili rybniczanie, a nie Warszawa - podsumował Tomasz Pruszczyński.
  Piotr kuczera

  Może Cię zainteresować:

  Piotr Kuczera kandydatem na prezydenta Rybnika. Popiera go KO i własny komitet. Z jakimi rywalami się zmierzy?

  Autor: Szymon Karpe

  09/02/2024

  Porozumienie dla Chorzowa

  Może Cię zainteresować:

  „Porozumienie dla Chorzowa”. Andrzej Kotala szykuje się do wyborów

  Autor: Maciej Poloczek

  13/02/2024

  Kohut

  Może Cię zainteresować:

  Wspólny start KO i Lewicy do katowickiej Rady Miasta? Na to wygląda. Łukasz Kohut o wyborach samorządowych: ,,Lewica ma silne listy w województwie śląskim"

  Autor: Szymon Karpe

  15/02/2024

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon