Paulina Guzowska, olimpijka z Katowic zbiera na leczenie kontuzji... w internecie. „Nie wiedzieliśmy o tym"

Na portalu zrzutka.pl założono zbiórkę dla Pauliny Guzowskiej. 22-letnia lekkoatletka jest członkinią AZS-AWF Katowice. Na mistrzostwach Polski w 2020 i 2021 roku zdobyła cztery złote medale. Zbiórkę dla Pauliny założyła koleżanka z reprezentacji, która przeznaczy zebrane środki na jej rehabilitację.

zrzutka.pl
Paulina Guzowska zbiórka

Na portalu zrzutka.pl od 14 grudnia trwa zbiórka dla Pauliny Guzowskiej. 22-letnia lekkoatletka po raz drugi w 2022 roku doznała poważnej kontuzji kolana. W lutym 2022 roku przeszła rekonstrukcje więzadła w prawym kolanie. Po ciężkiej rehabilitacji wróciła do sportu, jednak nie na długo.

- Na obozie przygotowawczym w Portugalii doznała kolejnej kontuzji - zerwania ścięgna Achillesa, co wiązało się z kolejna operacją, która odbyła się 15 grudnia - wyjaśnia Magdalena Stefanowicz, koleżanka z klubu Pauliny oraz srebrna medalistka Mistrzostw Europy w sztafecie.

Po przebytej operacji Paulina Guzowska będzie musiała odbyć kosztowną rehabilitację, dzięki której wróci do rywalizacji sportowej i reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej.

Zawodniczka nie zwróciła się o wsparcie do AWF

Krzysztof Nowak, dyrektor klubu sportowego AZS-AWF wyjaśnia, że zawodniczka nie zwróciła się osobiście, ani za pośrednictwem jej trenera - Krzysztofa Kotuły o dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji. O założonej zbiórce dyrektor dowiedział się z mediów społecznościowych.

- Jako klub posiadamy wykwalifikowanych fizjoterapeutów, dlatego tym bardziej nie rozumiem dlaczego zawodniczka nie zwróciła się do nas o pomoc. Oprócz tego nasza uczelnia współpracuje z poradnią ortopedyczną Galen, do której zjeżdżają się zawodnicy z całej Polski - podkreśla Krzysztof Nowak.

Dyrektor dodaje, że klub nie posiada środków finansowych przeznaczonych wyłącznie na leczenie zawodników. AZS-AWF finansowany jest z kilku źródeł, jednak jedyną pulą, z której mogłaby zostać pokryta rehabilitacja Pauliny Guzowskiej to środki własne klubu.

Natomiast Polski Związek Lekkiej Atletyki wyjaśnia, że zawodniczka otrzymała pomoc finansową - Paulina Guzowska jako zawodniczka z kat. U23 otrzymała świadczenie ubezpieczeniowe z PZLA w wysokości 15 000 PLN – zgodne z uwarunkowaniami -tłumaczy Maciej Jałoszyński, Starszy Specjalista ds. Sportowo-Technicznych.

Magdalena Stefanowicz, założycielka zbiórki odmówiła wyjaśnienia powodu założenia zbiórki. Lekkoatletka potwierdziła, że Paulina jest już po operacji i powoli wraca do zdrowia. Po zakończonym leczeniu wdrożona zostanie rehabilitacja, której środki częściowo będą pochodzić z zorganizowanej zrzutki. Zbiórkę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na numer konta podany na stronie.

Olimpijka z Tokio 2020

Paulina Guzowska pochodząca z Wrześni (woj. wielkopolskie) w tym roku ukończyła 22 lata. Swoją zawodową przygodę ze sportem rozpoczęła w 2020 roku. Lekkoatletka specjalizuje się w biegach sprinterskich - reprezentowała Polskę podczas XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Oprócz tego jest złotą medalistką Mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce w sztafecie 4×100 m oraz Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w lekkoatletyce w sztafecie 4 × 200 metrów w biegu na 200 m. Lekkoatletka jest członkinią Akademickiego Związku Sportowego AWF Katowice.

W tym roku ze względu na liczne kontuzje (zerwanie więzadła krzyżowego oraz ścięgna Achillesa) nie wzięła udziału w zawodach rangi ogólnopolskiej - Teraz czeka na mnie długa i ciężka rehabilitacja - podsumowuje Paulina Guzowska.

Paulina Guzowska
Paulina Guzowska - Instagram
  Witold bańka

  Może Cię zainteresować:

  Szef Światowej Agencji Antydopingowej: "Lekkoatletyczne mistrzostwa świata na Stadionie Śląskim? Prędzej czy później"

  Autor: Marcin Zasada

  08/08/2022

  Stadion Śląski

  Może Cię zainteresować:

  Stadion Śląski gospodarzem Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata? Koszt organizacji zwala z nóg

  Autor: Patryk Osadnik

  22/06/2022

  Druzynowe me lekkoatletyka 2023

  Może Cię zainteresować:

  49 lekkoatletycznych reprezentacji w Drużynowych Mistrzostwach Europy w 2023 roku na Stadionie Śląskim

  Autor: Redakcja

  16/08/2022

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon