Trzeci sezon serialu Netflixa "Rojst" jest kręcony w województwie śląskim. Pierwszy sezon powstawał m.in. w Katowicach i Zabrzu

Właśnie trwają zdjęcia do trzeciej serii hitowego serialu Netflixa "Rojst". Na planie pojawili się aktorzy znani z poprzednich sezonów. Zdjęcia powstają również w województwie śląskim.

Twitter Netflix
Rojst

Filmowcy z reżyserem Janem Holoubkiem na czele (reżyser zaledwie 17 stycznia 2023 r. otrzymał Paszport Polityki za serial "Wielka woda") pojawili się w ostatnich dniach w Częstochowie. W ślad za nimi - gwiazdy - Magdalena Różczka i Dawid Ogrodnik. W Częstochowie na planie byli widziani też Tomasz Schuchardt oraz Vanessa Aleksander oraz... Janusz Gajos!

Miasto nie ukrywało, że na jego terenie powstaje serial Netfliksa. Już wiadomo, że chodzi o niezwykle popularny i ceniony przez krytyków serial kryminalny "Rojst". Trzecia część nosi roboczą nazwę "Rojst. Millenium".

Zdjęcia powstawały na dworcu PKP w Częstochowie od 13 stycznia 2023 r. Co ciekawe, częstochowski dworzec "grał" już w 2. sezonie "Rojsta".

"Rojst" to hit Netflixa, przejęty od Showmaxa

Pierwszy sezon serialu był pokazywany na platformie Showmax w 2018 roku jako produkcja własna. Drugi - już w Netfliksie.

"Rojst" to historia dwóch dziennikarzy "Kuriera Wieczornego" - starego (Witold Wanycz - Andrzej Seweryn) i młodego (Piotr Zarzycki - Dawid Ogrodnik).

Akcja pierwszego "Rojsta" rozgrywa się w latach 80. w małym bezimiennym miasteczku, którego spokój zakłóca nagle morderstwo lokalnego działacza partyjnego, którego zamordowano razem z prostytutką, z którą w momencie zabójstwa odbywał seks.

Zdjęcia do pierwszego sezonu były kręcone w Katowicach (w nieistniejącym już, wyburzonym Hotelu Silesia, na osiedlu Zadole i na stadionie GKS Katowice), ale również w Zabrzu i w Raciborzu.

Drugi sezon "Rojsta", z podtytułem '97, koncentrował się już nie tylko na dziennikarzach, którzy zeszli na drugi plan, ale głównie na policjantach, którzy muszą rozwikłać zagadkę odnalezionych podczas powodzi stulecia zwłok. Do obsady dołączyli Magdalena Różczka jako policjantka z Warszawy zesłana na prowincję i pochodzący z Sosnowca Łukasz Simlat w roli zgorzkniałego miejscowego gliny.

W trzeciej odsłonie "Rojsta" wracają wszyscy główni bohaterowie, na czele z Wanyczem, Zarzyckim, Różczką i Simlatem. Zdjęcia do tej serii rozpoczęły się już we wrześniu 2022 roku. Jak sugeruje tytuł, akcja serialu będzie się rozgrywać na przełomie wieków. Premiera "Rojsta. Millenium" jest planowana jeszcze na 2023 rok.

Banita Na planie teledysku

Może Cię zainteresować:

Premiera teledysku „Banita” w katowickim Teatrze Korez. O śląskiej tożsamości i duszy wygnańca

Autor: Maciej Poloczek

18/01/2023

Muchowiec i Bytom

Może Cię zainteresować:

Postapokalityczny Śląsk jak świat z „The Last of Us". Ruiny hut, kopalni i familoków na grafikach Dariusz Kocurka [GALERIA]

Autor: Grzegorz Lisiecki

18/01/2023

Niebepieczni dżentelmeni

Może Cię zainteresować:

Śląskie akcenty w komedii retro "Niebezpieczni dżentelmeni". Premiera z udziałem gwiazd 17 stycznia w Rialcie w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

17/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon