Turkish Airlines w Pyrzowicach. W przyszłym roku uruchomione zostanie regularne połączenie z Katowice Airport do Stambułu

Na początku marca 2023 roku narodowe tureckie linie lotnicze Turkish Airlines uruchomią regularne połączenie z Pyrzowic do Stambułu. Na początek rejsy odbywać się będą pięć razy w tygodniu.

Fot. Turkish Airlines
Turkish Airlines w Katowice Airport

Od 3 marca 2023 roku Turkish Airlines otworzą regularne połączenie z Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” im. Wojciecha Korfantego do Stambułu. Jak informuje Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska, na początku rejsy realizowane będą pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty. Bilety można już kupować na stronie Turkish Airlines.

W flocie Turkish Airlines znajdują się Embraery 195, Airbusy w kilku wersjach (A319-100, A320-200, A321-200, A330-200, A330-300, A340-300), a także Boeingi 737 (737-700, 737-800,737-900ER) i 777-300ER. Loty z Pyrzowic do Stambułu obsługiwane będą Airbusem A320.

To kolejny popularny kierunek uruchomiony w Pyrzowicach. Przypomnijmy, że na początku listopada Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze oficjalnie zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Pyrzowic do Amsterdamu. Nowa trasa obsługiwana jest codziennie przez regionalną linię KLM Cityhopper. Loty do Amsterdamu zostały przyjęte przez pasażerów bardzo dobrze, przypuszczać można, że podobnie będzie z lotami do Stambułu.

To ważna informacja dla rozwoju Katowice Airport, po raz pierwszy Turkish Airlines zaoferuje regularne połączenie do Stambułu z polskiego lotniska regionalnego. To także bardzo dobra wiadomość dla województwa śląskiego, nowa trasa ułatwi kontakty biznesowe i naukowe oraz pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu turystycznego. Pasażerowie uzyskają także dostęp do siatki połączeń, którą Turkish Airlines oferuje ze swojego nowoczesnego lotniska w Stambule – podsumował Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, spółki zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Lotnisko w Pyrzowicach listopad 2022

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach: ponad 4 miliony pasażerów w 2022 roku, rekordowy listopad. Grudzień ma być jeszcze lepszy

Autor: Grzegorz Lisiecki

12/12/2022

KLM z Pyrzowic do Amsterdamu

Może Cię zainteresować:

Embraerem z Pyrzowic do Amsterdamu. Holenderskie linie oficjalnie zainaugurowały nowe połączenie. „Debiut KLM w Katowice Airport to ważny moment w historii lotniska”

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/11/2022

Siatka dalekodystansowych czarterów z Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Dreamlinerem do ciepłych krajów z Pyrzowic. „W segmencie ruchu czarterowego to najlepszy listopad w historii portu”

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Samolot Turkish Airlines

Ostatnia nadzieja zgasła. Turcy odpuścili loty z Pyrzowic

PLL LOT Embraer 170

Pełny odLOT. O co toczy się gra w Pyrzowicach?

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie