Uchwała antysmogowa w woj. śląskim do złagodzenia? Radny PiS: "Będzie się trzeba zastanowić"

Uchwała antysmogowa w województwie śląskim do zniesienia lub zmiany w związku z kryzysem energetycznym? - Będzie się trzeba zastanowić, czy są pewne elementy, które można złagodzić lub przełożyć na później - powiedział radny PiS w Sejmiku Województwa Śląskiego Rafał Kandziora na antenie Radia Piekary.

UM Rybnik
Komin

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Nowym Targu powiedział: - Trzeba w tej chwili palić wszystkim, oczywiście poza oponami i tymi podobnymi rzeczami (…) bo po prostu Polska musi być ogrzana.

Sęk w tym, że m.in. w województwie śląskim czy małopolskim "palenia wszystkim" zabraniają uchwały antysmogowe. W przypadku województwa małopolskiego Jarosław Kaczyński stwierdził, że „działa już samorząd wojewódzki, żeby tę sprawę ustawić”.

Jarosław Kaczyński

Może Cię zainteresować:

Jarosław Kaczyński: „Trzeba w tej chwili palić wszystkim”. Ustawa pozwala zawiesić normy jakości paliw

Autor: Patryk Osadnik

04/09/2022

W poniedziałek, 5 września, Gościem Dnia Radia Piekary był radny PiS w Sejmiku Województwa Śląskiego Rafał Kandziora, który został zapytany m.in. o kwestię zniesienia lub zmian w uchwale antysmogowej w związku z kryzysem energetycznym w Polsce.

- Będzie się trzeba zastanowić, czy są pewne elementy, które można złagodzić lub przełożyć na później. Przede wszystkim chodzi o to, aby nie były to zapisy martwe lub egzekwowanie ich wiązałoby się z dużym dyskomfortem społecznym - odpowiedział Rafał Kandziora.

Dodał, że kryzys był nie do przewidzenia, co widać w całej Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że przyjęta przez Sejm i skierowana do Senatu ustawa o wsparciu odbiorców ciepła pozwala na dwa lata zawiesić normy jakości paliw spalanych w piecach, o ile "wystąpią na rynku nadzwyczajne zdarzenia".

Sejmik Województwa Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Radni PiS poparliby dofinansowanie in vitro, gdyby projekt uchwały nie budził wątpliwości? "Na pewno bym to rozważył"

Autor: Patryk Osadnik

05/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon