Urząd Skarbowy wyprzedaje akcesoria dziecięce. Taniej ich nigdzie nie kupicie

Skarbówka urządza spóźniony dzień dziecka. Rodzice mogą za niewielkie pieniądze kupić wózek, dziecięce łóżeczko, foteliki samochodowe, laktatory, czy zabawki. A niewykluczone, że „promocja” w Urzędzie Skarbowym osiągnie jeszcze korzystniejszą dla rodziców skalę.

W zeszłym tygodniu w częstochowskim Urzędzie Skarbowym rozpoczęła się seria licytacji, podczas których „pod młotek” pójdą m.in. foteliki samochodowe dla dzieci, łóżeczka, zabawki, klocki oraz inne akcesoria dla maluchów.

Setki dzieciętych towarów. Można kupować je na sztuki

W sumie do wzięcia jest 850 różnego rodzaju przedmiotów, wartych łącznie blisko 190 tys. zł. To zupełnie nieużywany towar (należał do przedsiębiorcy handlującego tego typu asortymentem i został zajęty przez urząd skarbowy w związku z prowadzonym postępowaniem egzekucyjnym). Jak podkreślają urzędnicy sprzedaż ma charakter detaliczny, a zatem wszystko można kupować na sztuki.

Najbliższe licytacje są zaplanowane na 1 lipca, 4 lipca, 15 lipca, 18 lipca i 29 lipca. Przy pierwszym podejściu do sprzedaży, kwota wywoławcza każdego z przedmiotów stanowi 75 proc. jego oszacowanej wartości. Np. licytacja laktatora elektrycznego, którego wartość wyceniono na 599 zł, rozpocznie się od kwoty 449,25 zł. W przypadku braku chętnych w drugim terminie cena wyniesie połowę wartości szacunkowej, czyli 299,5 zł.

Zakupy z nawet 90-proc. upustem? Takie rzeczy tylko w Urzędzie Skarbowym

Jeśli nie uda się znaleźć kupców w ramach pierwszego i drugiego terminu licytacji, urząd wystawi przedmioty w ramach tzw. sprzedaży z wolnej ręki. Wtedy ceny są jeszcze niższe (spadają nawet do 10 proc. wartości początkowej).

Część towaru jest już zresztą oferowana w ramach tej procedury (od 3 lipca do 30 września będzie prowadzona sprzedaż z wolnej ręki wózków, nosidełek, materaców itp). Np. w pierwszym terminie głęboki wózek spacerowy o wartości 3,7 tys. zł można nabyć za 925 zł, ale jeśli urząd nie znajdzie kupca, to przy drugim podejściu cena wyniesie już tylko 10 proc. tej kwoty, czyli 370 zł. Za fotelik samochodowy o wartości 3 tys. zł trzeba wyłożyć 750 zł w pierwszym lub 300 zł w drugim terminie. Przedmioty warte „na starcie” kilkaset złotych przy drugim podejściu będą oferowane za kilkadziesiąt zł.

Trzeba jednak pamiętać, że w celu dokonania zakupu w trybie sprzedaży z wolnej ręki należy zarezerwować wizytę w terminie wskazanym przez urząd. Można tego dokonać telefonicznie lub poprzez stronę wizyta.podatki.gov.pl. Jak zastrzega urząd o pierwszeństwie w zakupie decyduje kolejność zgłoszonych rezerwacji.

Bizuteria szafiry

Może Cię zainteresować:

Urząd Skarbowy szuka chętnych na kamienie szlachetne. Nie pomogła licytacja

Autor: Michał Wroński

25/06/2024

Magazyn KAS

Może Cię zainteresować:

Tony tytoniu, tysiące maszyn do gry i skóry wilków. Widzieliśmy tajemnicze zakamarki magazynów skarbówki

Autor: Patryk Osadnik

25/06/2022

Dzieci 500 plus

Może Cię zainteresować:

Pieniądze od państwa nie pomogły. Dzieci na Śląsku rodzi się mniej niż przed 500 plus

Autor: Michał Wroński

19/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon