W Cieszynie chodnik murem podzielony... Żartowniś pod osłoną nocy zbudował murek z kostki brukowej

Nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Nieznany sprawca pod osłoną nocy zbudował na chodniku murek z kostki brukowej. W Cieszynie chodnik murem podzielony... Mieszkańcy żartują, ale wskazują też na możliwe powody działań żartownisia.

W Cieszynie chodnik murem podzielony

,,Ktoś buduje umocnienia", ,,Zwolennik Donalda Trumpa", ,,Nasze miasto murem podzielone", ,,To pomnik na chwałę władz miasta" - to tylko niektóre komentarze, jakie od soboty można przeczytać na cieszyńskich forach i stronach. Niektórzy przypomnieli też klasykę polskiej muzyki: Moja ulica murem podzielona, świeci neonami prawa strona, lewa strona cała wygaszona... ("Arahja", Kult). W nocy z piątku na sobotę 3 lutego przy ul. Bielskiej w Cieszynie nieznany sprawca zbudował murek z kostki brukowej o wysokości 120 cm, uniemożliwiając korzystanie z chodnika na odcinku pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a przedszkolem miejskim nr 16.

Nietypowa budowla pod osłoną nocy

Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy. Jak informują, dyżurny Straży Miejskiej przekazał sprawę na numer alarmowy Miejskiego Zarządu Dróg. Teren wokół murka został zabezpieczony do momentu przyjazdu drogowców. Murek rozebrano jeszcze w sobotni poranek. "Budowla" poruszyła mieszkańców Cieszyna, którzy chętnie komentują sprawę, najczęściej w żartobliwym tonie. Kostka brukowa leżała przy ul. Bielskiej od kilku miesięcy, w związku z zapadnięciem się chodnika. Niektórzy z komentujących przypuszczają, że być może żartowniś chciał swoim czynem zwrócić uwagę władz miasta na ten fakt.

Historia cieszyna w jeden dzien aukcja WOSP 2

Może Cię zainteresować:

1214 lat historii Cieszyna w jeden dzień. Podróż w czasie na aukcji WOŚP

Autor: Szymon Karpe

05/02/2024

W Wiśle powstanie caloroczna stacja GOPR

Może Cię zainteresować:

W Wiśle powstanie całoroczna stacja GOPR. Turystów coraz więcej, ale wypadków też. Weekendowe dyżury nie wystarczą

Autor: Szymon Karpe

30/01/2024

Habsburska osada gospodarcza juz dla zwiedzajacych 9

Może Cię zainteresować:

Habsburska Osada Gospodarcza w Wiśle otwarta dla zwiedzających. Nowa atrakcja turystyczna zabiera nas w podróż przez historię regionu

Autor: Szymon Karpe

20/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon