W gliwickiej fabryce Stellantis produkować będą bazy pod zabudowę kamperów. „Rynek pojazdów rekreacyjnych przeżywa swój renesans”

W fabryce Stellantis w Gliwicach będą produkowane bazy pod zabudowę kamperów. Poinformowali o tym przedstawiciele koncernu, który wziął udział na dwóch najważniejszych targach caravaningowych: Salon des Véhicules de Loisirs w Paryżu – Le Bourget oraz 61. Caravan Salon Düsseldorf.

Stellantis
Stellantis Gliwice

Przypomnijmy, że w tym roku zmodernizowany i przebudowany za niemal 300 mln euro gliwicki zakład rozpoczął produkcję samochodów dostawczych dla marek Opel/Vauxhall, Peugeot i Citroen. To modele o czterech różnych długościach i trzech wysokościach, które wyposażone są w silnik diesla 2.2 turbo o mocy 120 KM, 140 KM oraz 165 KM. Jak już informowaliśmy, w połowie 2024 roku ma zostać uruchomiona produkcja samochodu dla Toyoty, a już pod koniec przyszłego roku – produkcja modeli wyposażonych w napęd elektryczny.

Samochody dostawcze to coraz popularniejsze bazy dla kamperów. Nic zatem dziwnego, że w koncernie postanowiono zwiększyć inwestycje w ten rodzaj pojazdów. Zyska na tym fabryka w Gliwicach, ponieważ dotychczas tego typu pojazdy produkowane były tylko w zakładzie Sevel w Atessie we Włoszech. Mocniejsze wejście w rynek pojazdów rekreacyjnych (RV) zasygnalizowano podczas „Salon des Véhicules de Loisirs” w paryskim Le Bourget, w których uczestniczyła Grupa Stellantis wraz ze swoją marką Fiat Professional. Można było tam przetestować kampery stworzone na bazie Ducato. Grupa była również obecna na wcześniejszych targach, w Düsseldorfie. W sumie zaprezentowano razem pojazdy czterech różnych marek: Fiat Professional, Citroën, Peugeot i Opel.

Jak podkreślają w koncernie, „rynek pojazdów rekreacyjnych przeżywa swój renesans, co potwierdza liczba odwiedzających i wystawców na dwóch najważniejszych wydarzeniach w sektorze caravaningu, w których uczestniczyła Grupa Stellantis: Salon Caravan w Düsseldorfie, odbywający się od 28 sierpnia do 4 września oraz Salon des Véhicules de Loisirs w Paryżu, który miał miejsce od 24 września do 2 października. Liczby te są bliskie poziomowi sprzed pandemii i świadczą o postępującym ożywieniu rynku”.

Zdolność produkcyjna jest wzmocniona dzięki decyzji o przeznaczeniu części zakładu w Gliwicach w Polsce na produkcję bazy pod zabudowę kamperów – informuje Grupa Stellantis.

Fabryka w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Po proteście przed fabryką Stellantisa w Gliwicach czas na rozmowy związkowców z zarządem. „Pracodawca dostał nasze żądania. Nie wszystkie uznaje, ale chce z nami rozmawiać”

Autor: Grzegorz Lisiecki

20/09/2022

Samochody dostawcze koncern Stellantis produkuje także we Włoszech

Może Cię zainteresować:

Gliwicka fabryka Stellantis będzie produkować nowy model Toyoty. Samochód trafi na rynek także z napędem elektrycznym

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/06/2022

Produkcja nowego Opla Astry rozpoczęła się w Ruesselsheim

Może Cię zainteresować:

Gliwicka fabryka Stellantis już w kwietniu rozpocznie produkcję samochodów dostawczych. Z taśmy montażowej zjeżdżać będą Citroën Jumper, Peugeot Boxer oraz Opel Movano

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon