W Parku Śląskim powstaje scena na Sylwestrową Moc Przebojów 2023. Obecny Krzysztof Ibisz

W Parku Śląskim powstaje scena na Sylwestrową Moc Przebojów 2023. Sylwester z Polsatem odbędzie się na Polach Marsowych przed Stadionem Śląskim. Nasze informacje potwierdzono podczas konferencji prasowej. – Naszą gwiazdą zagraniczną będzie Matteo Bocelli (syn Andrea Bocelliego) – zdradził Krzysztof Ibisz.

Potwierdziły się wszystkie informacje, o których pisaliśmy od kilku tygodni. W Parku Śląskim odbędzie się Sylwestrowa Moc Przebojów 2023. Transmisja – jak zawsze – w Polsacie. We wtorek, 12 grudnia, oficjalnie potwierdzono to na konferencji prasowej, w której udział wziął m.in. Krzysztof Ibisz - gwiazda telewizji.

Choć imprezę przygotowuje Stadion Śląski (jako jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), to kilkadziesiąt tysięcy ludzi będzie bawiło się na Polach Marsowych Parku Śląskiego, gdzie powstaje już scena.

Podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów mają wystąpić: Doda, Dawid Kwiatkowski, Kayah, Golec uOrkiestr, Feel, Enej, Urszula, Smolasty, Oskar Cyms, Lady Pank, Boys, Tribbs, Kubańczyk oraz Majka Jeżowska (Interesujesz się wydarzeniami na Śląsku i w Zagłębiu? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).

– Naszą gwiazdą zagraniczną będzie Matteo Bocelli (syn Andrea Bocelliego). Matteo śpiewa świetnie, jest jednym z najchętniej zapraszanych artystów w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Piosenki pisze dla niego m.in. Ed Sheeran. Zaśpiewa dla nas o północy – zdradził Krzysztof Ibisz.

Kilka publicznych milionów na Sylwestrową Moc Przebojów 2023

Stadion Śląski za organizację Sylwestrowej Mocy Przebojów zapłaci 5 810 520 złotych. We wzorze umowy z wykonawcą (Music Company) zawarto szereg wymagań. Jak słyszymy w kuluarach, standardowych w przypadku organizacji takiego wydarzenia.

Wykonawca zobowiązany jest zapewnić artystów o uznanych nazwiskach polskiej i/lub zagranicznej sceny muzycznej biorących udział w dużych widowiskach muzyczno-telewizyjnych, gwarantujących wysoki poziom oglądalności (…) w liczbie co najmniej 15 – wskazał Stadion Śląski.

Do tego czterech prowadzących „o statusie gwiazd (…) gwarantujących galowy, odświętny charakter imprezy”. Podczas ubiegłorocznej edycji byli to Krzysztof Ibisz, Agnieszka Kołodziejska, Paulika Sykut-Jeżyna, Marcelina Zawadzka oraz Adam Zdrójkowski (Interesujesz się wydarzeniami na Śląsku i w Zagłębiu? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).

Marszałek (lub inna wyznaczona osoba) ma mieć możliwość osobistego złożenia życzeń noworocznych ze sceny w godz. 23.55-24.00. W komunikatach każdorazowo wskazany ma być gospodarz imprezy i właściciel obiektu. To znaczy: „na koncert zaprasza (nazwa telewizji naziemnej o zasięgu ogólnopolskim) oraz województwo śląskie” lub „na koncert zaprasza (nazwa telewizji naziemnej o zasięgu ogólnopolskim) oraz marszałek województwa śląskiego”.

Nadto wykonawca zobowiązuje się do wyprodukowania audycji z uwzględnieniem wskazań słownych województwa śląskiego oraz Stadionu Śląskiego wygłaszanych przez prowadzących: „jesteśmy na” lub „witamy z” (nie rzadziej niż raz w każdych kolejnych 15 minutach audycji) – wyszczególnił zamawiający.

Do tego prowadzący powinni przynajmniej trzy razy podczas audycji zawrzeć wypowiedzi zawierające ciekawostki na temat województwa śląskiego, a także – raz na półtora godziny audycji – konkurs wiedzy o Stadionie Śląskim.

Koncert powinien potrwać od czterech do pięciu godzin. Transmisja ma zacząć się najpóźniej o 19.30.

Music Company będzie odpowiadało m.in. za: dostarczenie i wykonanie sceny, odśnieżenie ciągów komunikacyjnych na terenie Parku Śląskiego i Stadionu Śląskiego, zapewnienie pełnej obsługi technicznej, dodatkowego transportu publicznego, mobilnych toalet dla uczestników imprezy, stanowisk fryzjerskich i make-up dla gwiazd oraz prowadzących, aranżację, wyposażenie i obsługę strefy wypoczynkowej dla artystów.

Donald Tusk

Może Cię zainteresować:

Nie tylko język i mniejszość. Obietnice dla Śląska i Zagłębia, z których będziemy rozliczać rząd Tuska

Autor: Patryk Osadnik

12/12/2023

Cristiano ronaldo po slasku

Może Cię zainteresować:

Messi, Lewandowski i Krychowiak nawijają po śląsku, ale i tak najlepszy Ronaldo. "Śnieg na mnie leci, jak kożdy"

Autor: Marcin Zasada

12/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon