Wakacyjny hit Kolei Śląskich. Prawie pół tysiąca biletów sprzedanych w pierwszy weekend

Koleje Śląskie wprowadziły wakacyjną ofertę - bilet za 30 złotych, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez 24 godziny. Specjalne bilety stały się wakacyjnym hitem. Już podczas pierwszego weekendu sprzedano ich prawie pół tysiąca.

fot. Koleje Śląskie
Wakacyjny hit Kolei Śląskich Blisko pół tysiąca biletów sprzedanych w pierwszy weekend

Specjalna oferta „Bilet wakacyjny jednodniowy” obowiązuje w Kolejach Śląskich od 1 lipca do 3 sierpnia 2023 roku. Bilet w cenie 30 złotych uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin. Można go nabyć w kasach biletowych, biletomatach Kolei Śląskich, a także w internetowych i mobilnych kanałach sprzedaży (z wyłączeniem systemów: BILKOM i e-podróżnik). W dniu podróży także u konduktora.

Wakacyjny bilet Kolei Śląskich. Podróżni rywalizują w liczbie przejechanych kilometrów

- Okazuje się, że oferta ta spodobała się naszym pasażerom, co nas niezmiernie cieszy. Tylko w czasie pierwszego wakacyjnego weekendu podróżni zakupili prawie pół tysiąca takich biletów. Mamy nadzieję, że także w kolejne dni wakacji ten bilet okaże się absolutnym hitem - mówi Aldona Węgrzynowicz z Kolei Śląskich.

Na razie nie ma danych, które pokazują jakie kierunki z wakacyjnym biletem są najpopularniejsze. - Natomiast wiemy już, że podróżni w pewien sposób rywalizują i chwalą się swoimi dokonaniami - ile kilometrów przejechali i jak długo podróżowali na tym bilecie. Mamy nadzieję, że będą się tymi rekordami chwalić także w naszych kanałach w mediach społecznościowych - dodaje Aldona Węgrzynowicz.

Ze specjalnej, wakacyjnej oferty Kolei Śląskich wyłączone są przejazdy pociągami o charakterze komercyjnym oraz wybrane odcinki, na przykład Trzebinia – Kraków Główny, Chałupki – Bohumin i Sucha Beskidzka – Zakopane.

W Tychach nadal można podróżować za złotówkę. Kiedy w innych miastach?

Bilet wakacyjny to oferta dla wszystkich pasażerów Kolei Śląskich. Ci, którzy podróżują po Tychach, nadal mogą korzystać z oferty METRO, którą wprowadzono pilotażowo od 1 kwietnia 2023 roku. Przejazd pomiędzy dwoma sąsiadującymi stacjami w Tychach kosztuje zaledwie złotówkę.

Bilety jednorazowe z tej specjalnej oferty można nabyć wyłącznie w dniu wyjazdu w biletomatach, internetowych i mobilnych kanałach sprzedaży lub w pociągu (wyłącznie od stacji, gdzie nie ma biletomatu lub biletomat jest nieczynny, bez pobierania opłaty za wydanie biletu).

- Pasażerom spodobał się ten sposób podróżowania i wykorzystali tę ofertę. Została więc przedłużona na kolejne trzy miesiące. Mamy nadzieję, że zostanie także rozszerzona na kolejne miasta aglomeracji. Tam, gdzie będzie odpowiednia infrastruktura i będzie to zasadne jeżeli chodzi o komunikację w danym mieście - wyjaśnia Aldona Węgrzynowicz.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy i na jakie miasta ta oferta zostanie rozszerzona. Jak usłyszeliśmy, w Kolejach Ślaskich są pewne propozycje i trwają rozmowy z poszczególnymi samorządami. - Mamy nadzieję, że zakończą się sukcesem i zostanie podpisana umowa o wprowadzeniu takiej oferty jak w Tychach - zaznacza Aldona Węgrzynowicz.

Pociąg Kolei Śląskich

Może Cię zainteresować:

Płacisz 30 zł, jeździsz pociągiem cały dzień. Specjalne bilety na wakacje wprowadzają Koleje Śląskie i PolRegio

Autor: Michał Wroński

30/06/2023

Koleje Śląskie

Może Cię zainteresować:

Koleje Śląskie ogłaszają bilety za złotówkę. Będą też nowe, nowoczesne pociągi

Autor: Maciej Poloczek

22/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon