Whitney Houston, we have... Stadion Śląski! Co robi nasz chorzowski Kocioł Czarownic w zwiastunie filmu o gwieździe pop

Uwaga. Serio, uwaga: Stadion Śląski występuje w zwiastunie filmu "I Wanna Dance with Somebody", opowiadającym o karierze Whitney Houston, muzycznej supergwiazdy. Szalenie nam miło, cieszymy się, ale... Ale o co tu w ogóle się rozchodzi?

screen z zwiastuna Sony Pictures
Stadion Śląski w zwiastunie " Wanna Dance with Somebody"

Whitney Houston przedstawiać nie trzeba. Wielka amerykańska gwiazda muzyki pop i R&B, piosenkarka i aktorka, producentka i aranżerka, autorka piosenek i modelka, zmarła w 2012 roku w wieku 49 lat. "The Voice" była legendą jeszcze za życia i legenda ta trwa nadal.

O Whitney Houston nakręcono już film telewizyjny oraz dokumentalny, ale kolejna filmowa opowieść o niej trafi na ekrany kin. "I Wanna Dance With Somebody" reżyseruje Stella Maghie ("The Photograph"), autorem scenariusza jest Anthony McCarten, ("Bohemian Rhapsody"), Whitney Houston zagra Naomi Ackie, a Stadion Sląski Stadion Śląski... Hę?

No w każdym razie w zwiastunie. I świetnie - pytanie tylko, co on tam w ogóle robi?

Whitney Houston a Stadion Śląski

Przypomnijmy. Whitney Houston zaśpiewała w Polsce tylko jeden, jedyny raz. I to nie w Chorzowie, a na festiwalu w Sopocie w 1999 roku (co naturalnie było wydarzeniem pamiętnym, głośnym, a i kontrowersyjnym). Stadionu Śląskiego - nad czym rzecz jasna ubolewamy - nie widziała na oczy. Mało tego, Stadion Śląski pojawiający się na efektownym, panoramicznym ujęciu z lotu ptaka, na którym widać też fragment Osiedla Tysiąclecia, a nawet odległą kopalnię "Halemba", to jest aktualny Stadion Śląski. A przecież jego modernizację zakończono dopiero przed pięciu laty, w 2017 roku. Gwiazda już wówczas nie żyła.

Być może twórcy zwiastuna zakupili gotowe ujęcie Stadionu Śląskiego z zasobów któregoś ze stockowych serwisów. Ale nie krytykujemy. Z tego, że Śląski zajmuje poczesne miejsce wśród wielkich aren koncertowych i ma publiczność, która nieraz już zachwyciła wielkie gwiazdy muzyki - doskonale zdajemy sobie sprawę i raduje nas to niezmiernie.

Więc jeszcze raz: o co tu chodzi i co tu się wydarzyło w tym trailerze? Wersja oficjalna (podpowiadamy dyrektoriatowi Stadionu Śląskiego): z jakiegoś powodu dla twórców filmowej biografii jednej z największych gwiazd w historii muzyki pop Śląski stał się symbolem wielkiej widowni, wielkiego widowiska, wielkiej kariery.

Stadion Śląski w filmie o Whitney Houston

Czy to oznacza, że Śląski pojawi się też w pełnym metrażu o Whitney? Znów podążajcie za naszą bajerką: być może... tak. To znaczy nie jako Stadion Śląski w Chorzowie, bo to miejsce w życiorysie gwiazdy o takim samym znaczeniu jak dworzec kolejowy w Czeladzi (sorry). Nie znała, nie była... etc. Ale kino to też wielkie oszustwo: zdarzało się, że w filmach Bytom udawał Berlin, Katowice Paryż, a Zabrze (konkretnie kopalnia "Guido") Ukrainę przyszłości. Na ten samej zasadzie landszaft z areną w Chorzowie może towarzyszyć ujęciom koncertu Whitney w dowolnym miejscu na Ziemi. A że jesteśmy tacy fotogeniczni? A co ma poradzić kwiat, że pachnie?

The Rolling Stones stadion slaski

Może Cię zainteresować:

Władimir Putin pozbawił nas koncertu The Rolling Stones na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Autor: Patryk Osadnik

15/03/2022

Dawid Podsiadło koncert Chorzów

Może Cię zainteresować:

5 niezapomnianych momentów koncertu Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

27/06/2022

Konceret Iron Maiden, w tle zamek Ogrodzieniec

Może Cię zainteresować:

Iron Maiden w Ogrodzieńcu. Polska w ruinie i nagranie za Żelazną Kurtyną

Autor: Tomasz Borówka

25/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli ponownie zawita do Bytomia

Teledysk "Szybowanie"

Tarnowskie Góry w teledysku Czesława Mozila

Remont Opery Śląskiej

Noc Teatrów w Operze Śląskiej

Shygirl na off festivalu

Homofobiczny incydent na Off Festivalu?

Rock na plaży 2022

Rock na plaży 2022. Po dwóch latach wraca nad jezioro

Koncert charytatywny dla Mariusza Czecha

Koncert charytatywny dla Mariusz Czecha 26 kwietnia w BCK