Whitney Houston, we have... Stadion Śląski! Co robi nasz chorzowski Kocioł Czarownic w zwiastunie filmu o gwieździe pop

Uwaga. Serio, uwaga: Stadion Śląski występuje w zwiastunie filmu "I Wanna Dance with Somebody", opowiadającym o karierze Whitney Houston, muzycznej supergwiazdy. Szalenie nam miło, cieszymy się, ale... Ale o co tu w ogóle się rozchodzi?

screen z zwiastuna Sony Pictures
Stadion Śląski w zwiastunie " Wanna Dance with Somebody"

Whitney Houston przedstawiać nie trzeba. Wielka amerykańska gwiazda muzyki pop i R&B, piosenkarka i aktorka, producentka i aranżerka, autorka piosenek i modelka, zmarła w 2012 roku w wieku 49 lat. "The Voice" była legendą jeszcze za życia i legenda ta trwa nadal.

O Whitney Houston nakręcono już film telewizyjny oraz dokumentalny, ale kolejna filmowa opowieść o niej trafi na ekrany kin. "I Wanna Dance With Somebody" reżyseruje Stella Maghie ("The Photograph"), autorem scenariusza jest Anthony McCarten, ("Bohemian Rhapsody"), Whitney Houston zagra Naomi Ackie, a Stadion Sląski Stadion Śląski... Hę?

No w każdym razie w zwiastunie. I świetnie - pytanie tylko, co on tam w ogóle robi?

Whitney Houston a Stadion Śląski

Przypomnijmy. Whitney Houston zaśpiewała w Polsce tylko jeden, jedyny raz. I to nie w Chorzowie, a na festiwalu w Sopocie w 1999 roku (co naturalnie było wydarzeniem pamiętnym, głośnym, a i kontrowersyjnym). Stadionu Śląskiego - nad czym rzecz jasna ubolewamy - nie widziała na oczy. Mało tego, Stadion Śląski pojawiający się na efektownym, panoramicznym ujęciu z lotu ptaka, na którym widać też fragment Osiedla Tysiąclecia, a nawet odległą kopalnię "Halemba", to jest aktualny Stadion Śląski. A przecież jego modernizację zakończono dopiero przed pięciu laty, w 2017 roku. Gwiazda już wówczas nie żyła.

Być może twórcy zwiastuna zakupili gotowe ujęcie Stadionu Śląskiego z zasobów któregoś ze stockowych serwisów. Ale nie krytykujemy. Z tego, że Śląski zajmuje poczesne miejsce wśród wielkich aren koncertowych i ma publiczność, która nieraz już zachwyciła wielkie gwiazdy muzyki - doskonale zdajemy sobie sprawę i raduje nas to niezmiernie.

Więc jeszcze raz: o co tu chodzi i co tu się wydarzyło w tym trailerze? Wersja oficjalna (podpowiadamy dyrektoriatowi Stadionu Śląskiego): z jakiegoś powodu dla twórców filmowej biografii jednej z największych gwiazd w historii muzyki pop Śląski stał się symbolem wielkiej widowni, wielkiego widowiska, wielkiej kariery.

Stadion Śląski w filmie o Whitney Houston

Czy to oznacza, że Śląski pojawi się też w pełnym metrażu o Whitney? Znów podążajcie za naszą bajerką: być może... tak. To znaczy nie jako Stadion Śląski w Chorzowie, bo to miejsce w życiorysie gwiazdy o takim samym znaczeniu jak dworzec kolejowy w Czeladzi (sorry). Nie znała, nie była... etc. Ale kino to też wielkie oszustwo: zdarzało się, że w filmach Bytom udawał Berlin, Katowice Paryż, a Zabrze (konkretnie kopalnia "Guido") Ukrainę przyszłości. Na ten samej zasadzie landszaft z areną w Chorzowie może towarzyszyć ujęciom koncertu Whitney w dowolnym miejscu na Ziemi. A że jesteśmy tacy fotogeniczni? A co ma poradzić kwiat, że pachnie?

The Rolling Stones stadion slaski

Może Cię zainteresować:

Władimir Putin pozbawił nas koncertu The Rolling Stones na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Autor: Patryk Osadnik

15/03/2022

Dawid Podsiadło koncert Chorzów

Może Cię zainteresować:

5 niezapomnianych momentów koncertu Dawida Podsiadły na Stadionie Śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

27/06/2022

Konceret Iron Maiden, w tle zamek Ogrodzieniec

Może Cię zainteresować:

Iron Maiden w Ogrodzieńcu. Polska w ruinie i nagranie za Żelazną Kurtyną

Autor: Tomasz Borówka

25/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon