Wizz Air jest w Pyrzowicach już od 20 lat, w tym czasie linia przewiozła niemal 25,5 mln pasażerów. „Rozwój Katowice Airport nie byłby możliwy bez tego przewoźnika”

Niemal 25,5 mln pasażerów przez 20 lat działalności w Katowice Airport przewiózł Wizz Air. Pierwszy rejs linii z Pyrzowic odbył się 19 maja 2004 roku. – Historie Wizz Air i Katowice Airport są ze sobą nierozerwalnie związane od dwudziestu lat. To właśnie na katowickim lotnisku Wizz Air uruchomił pierwszą w swojej historii bazę, stąd wykonał swój pierwszy komercyjny rejs – podkreśla Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Materiały prasowe
Samolot wizz air

W niedzielę, 19 maja 2024 r., minęło 20 lat, od debiutu niskokosztowej linii Wizz Air w Katowice – przewoźnik swój pierwszy komercyjny lot z Pyrzowic zrealizował w środę 19 maja 2004 roku. Był to rejs W6 101 do Londynu-Luton. Dwadzieścia lat później, przed porannym odlotem do Luton na podróżnych czekał tort. Pasażerowie mieli mogli się również podpisać na specjalnie przygotowanej planszy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Ponadto każdy podróżujący porannym lotem Katowice – Londyn-Luton otrzymał od linii Wizz Air bon o wartości 20 euro, który można wykorzystać podczas rezerwacji kolejnych podróży z tym przewoźnikiem.

20 lat linii Wizz Air w Pyrzowicach. Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR

Podczas 20 lat obecności na lotnisku w Pyrzowicach Wizz Air przewiózł prawie 25,5 mln pasażerów. Największą popularnością cieszyły się trasy do Londynu-Luton, Dortmundu oraz Eindhoven. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Dziś Wizz Air bazuje w Katowice Airport pięć samolotów typu Airbus A320/A321, a w sezonie „Lato 2024” oferuje z Pyrzowic 26 tras do 18 państw. Przewoźnik korzysta w Pyrzowicach z infrastruktury Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, czyli dwóch hangarów, w których prowadzi obsługę techniczną swojej floty. To tutaj realizowane są przeglądy liniowe, hangarowe, a także szybkie wymiany silników turbowentylatorowych. – Wizz Air w dalszym ciągu pozostaje zaangażowany w rozwój i innowacje, wzmacniając swoją obecność w Polsce i na innych kluczowych rynkach oraz zapewniając podróżnym jeszcze więcej przystępnych opcji – podkreśla József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

– Historie Wizz Air i Katowice Airport są ze sobą nierozerwalnie związane od dwudziestu lat – mówi Artur Tomasik, prezes Górnosląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej lotniskiem. – To właśnie na katowickim lotnisku Wizz Air uruchomił pierwszą w swojej historii bazę oraz stąd wykonał swój pierwszy komercyjny rejs. Rozwój Katowice Airport nie byłby możliwy bez tego przewoźnika, o czym świadczy fakt, że w trakcie minionych dwóch dekad prawie 45% pasażerów obsłużonych w Pyrzowicach było klientami Wizz Air.
Wizz Air działa w Pyrzowicach od 19 lay

Może Cię zainteresować:

100-milionowy pasażer Wizz Air w Polsce. Linia świętuje na lotnisku w Pyrzowicach. „To tutaj rozpoczęła się niezwykła podróż, która trwa już prawie 20 lat”

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/12/2023

KTW w roku 2004

Może Cię zainteresować:

Katowice Airport 20 lat później: „otwarte niebo” przemieniło pyrzowickie lotnisko. „Jesteśmy teraz w zupełnie innym miejscu”

Autor: Grzegorz Lisiecki

30/04/2024

Wizz air pyrzowice

Może Cię zainteresować:

WizzAir usunął z systemu rezerwacyjnego ponad 100 tras, w tym także loty z Pyrzowic. Ta decyzja nie wpłynie jednak na statystyki Katowice Airport

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon