Zakaz wchodzenia do tunelu? Jaki zakaz? Rowerzyści, hulajnogiści i piesi mają go gdzieś

Komunikat o treści „człowiek w tunelu" niestety wciąż często wyświetla się pracownikom Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach. Wszystko przez to, że ludzie za nic mają zakazy dotyczące poruszania się wewnątrz tunelu pod Drogową Trasą Średnicową. Wjeżdżają tam na rowerach, hulajnogach, urządzają sobie spacery...

Na rowerze, hulajnodze i piechotą. W ostatnich dniach masowo nasiliły się przypadki łamania zakazu wejścia do tunelu pod Drogową Trasą Średnicową. W tym miejscu trasy dozwolony jest tylko ruch samochodowy. Nie ma chodnika ani pobocza. Wjazd na rowerze czy hulajnodze zagraża innym uczestnikom ruchu. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

- Tylko w ostatnim czasie, dwa takie zdarzenia odnotowane zostały przez pracowników Centrum Sterowania Ruchem. Rowerzysta podróżujący, na całe szczęście w niedzielne popołudnie, kiedy natężenie ruchu jest znacznie mniejsze, wjechał na DTŚ od strony DK88 z kierunku Kleszczowa i podróż swoją zakończył na zjeździe do ulicy Robotniczej - informuje Jadwiga Stiborska-Jagiełło z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

- Drugi natomiast, na hulajnodze po przejechaniu wzdłuż ulicy Dubois (od ulicy Zwycięstwa), wjechał na DTŚ przy wiadukcie na ulicy Sienkiewicza, do tunelu (kierunek Katowice) po czym zjechał łącznicą na ulicę Dworcową, w kierunku Placu Piastów - dodaje rzeczniczka ZDM.

Alarm! Człowiek w tunelu

Wszystkie wizyty nieproszonych gości w tunelu są wychwytywane przez system monitoringu wizyjnego, który automatycznie przekazuje komunikat o treści - "Człowiek w tunelu" - do Centrum Sterowania Ruchem. W przypadkach powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym tunel zostaje zamknięty. Nieodpowiedzialne zachowania przyczyniają się do powstawania znacznych utrudnień dla kierowców, którzy muszą wówczas podróżować trasą objazdową. W przypadku wszystkich wykroczeń powiadamiane są jednocześnie odpowiednie służby, które mogą wyciągnąć konsekwencje przewidziane przepisami prawa.

Nastolatka z Gliwic wbiegła na pasy na czerwonym świetle

Może Cię zainteresować:

Gliwice: Weszła na pasy na czerwonym świetle. Została twarzą kampanii „Bezpieczne wakacje"

Autor: Arkadiusz Nauka

27/06/2022

Mężczyzna poszukiwany przez policję mieszkał pod komisariatem

Może Cię zainteresować:

Gliwice: Pan Leszek mieszkał w vanie pod komisariatem. Ukradli mu insulinę, więc internauci ruszyli na pomoc. Ubiegła ich policja, która... zatrzymała mężczyznę

Autor: Arkadiusz Nauka

15/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka