Żelazny Szlak Rowerowy czy Trójwieś Beskidzka? Trwa głosowanie w konkursie "Cuda Polski" National Geographic

National Geographic ogłosił konkurs o nazwie "Cuda Polski". Czytelnicy czasopisma oraz internauci w głosowaniu internetowym mogą wybrać jeden z kilku nominowanych obiektów z każdego województwa. Z naszego regionu wyłonione zostały trzy miejsca. W plebiscycie bierze udział 48 obiektów z Polski. Można głosować do 16 lipca 2023 r.

National Geographic organizuje konkurs na najpiękniejsze obiekty w województwach

Od 23 czerwca na stronie internetowej National Geographic można zagłosować na "Cuda Polski". Do plebiscytu zostało nominowanych 48 obiektów z 16 województw Polski. Jury na specjalnym posiedzeniu Collegium Redakcji National Geographic Traveler do konkursu wybrało trzy miejsca z naszego regionu. Są nimi:

  • Żelazny Szlak Rowerowy - Niemal 55-kilometrowa trasa w formie pętli przebiegającej przez polsko-czeskie pogranicze. Szlak przebiega przez teren 5 gmin. Motywem przewodnim trasy jest tematyka kolei, która dawniej łączyła te tereny, wywierając duży wpływ na gospodarkę i infrastrukturę,
  • Muzeum Zamkowe w Pszczynie - Pszczyna to malownicze miasto zwane Perłą Górnego Śląska. Największą atrakcją miasta jest Muzeum Zamkowe należące do najpiękniejszych rezydencji w Polsce. Na terenie zabytkowego parku znajduje się Pokazowa Zagroda Żubrów, gdzie spotkać można nie tylko żubry, ale też muflony, jelenie i sarny,
  • Trójwieś Beskidzka - Istebna, Koniaków i Jaworzynka to trzy malownicze wioski położone w Beskidach, tuż przy granicy z Czechami i Słowacją (tzw. Trójstyk granic). Znane są z kultywowania tradycyjnego rękodzieła – rzeźby, haftu, snycerki i słynnej koronki koniakowskiej.

Obecnie na prowadzeniu jest Żelazny Szlak Rowerowy (45 proc. głosów), tuż za nim Trójwieś Beskidzka (41 proc. głosów) a na samym końcu Muzeum Zamkowe w Pszczynie (14 proc. głosów).

Głosowanie trwa do 23:59 16 lipca 2023 roku. Każdy internauta może oddać maksymalnie jeden głos dziennie na wybrany obiekt, miejsce, obszar w każdym z 16 województw. Link do plebiscytu jest dostępny tutaj.

- Głosowanie odbywa się za pomocą przycisku „Głosuj” zamieszczonego pod nominowanym miejscem, obiektem, obszarem.. W celu zagłosowania należy oddać swój głos na wybrane miejsce, obiekt, obszar w danym województwie - wyjaśniają organizatorzy konkursu.
Przedwojenna Pszczyna w kolorze

Może Cię zainteresować:

Pszczyna to zbyt wytworna dama, by oglądać ją w czerni i bieli. No to pokolorowaliśmy jej zdjęcia sprzed 100 lat

Autor: Redakcja

20/06/2023

The Loop Szyndzielnia

Może Cię zainteresować:

Prawie 250 kilometrów, ponad 11 tysięcy metrów przewyższenia i trzy odznaki. The Loop, nowy długodystansowy szlak w Beskidach, został oficjalnie otwarty

Autor: Grzegorz Lisiecki

30/05/2023

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Może Cię zainteresować:

Wysoka na 35 metrów drewniana wieża widokowa powstanie na zboczu Wierchu Skolnity w Skolnity Ski&Bike Park

Autor: Katarzyna Pachelska

21/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Żelazny szlak rowerowy

Czytelnicy National Geographic wybrali "Cuda Polski"

Gliwice ulica Zwycięstwa

„Goście, goście… w Gliwicach”. Śladami króla, cesarza i...

Tarnowskie góry atrakcje dla dzieci

Gdzie wykorzystać bon turystyczny w Tarnowskich Górach?

Katowice Airport

Nie tylko Turkish Airlines chce latać z Pyrzowic do Stambułu

Podzamcze

Jura przyciąga fanów wspinaczki, turystyki i historii

Smok z Lisowic

Dinozaury na Śląsku. Oto miejsca z wyjątkową historią

Park Świerklaniec

Mikrowyprawy z przewodnikiem w Święto Metropolii 2 lipca