ŻORRO Frantagroup Architects na krótkiej liście konkursu Plan Awards 2022 w kategorii housing/future! A dopiero się buduje

ŻORRO na krótkiej liście konkursu Plan Awards 2022 w kategorii housing/future! Bardzo nas cieszy fakt, że drugi rok z rzędu nasz projekt został doceniony przez jury konkursu i to już tak wcześnie na etapie koncepcji/budowy! - dzielą się swoją radością Frantagroup Architects.

Frantagroup Architects
ŻORRO trafił na krótką listę konkursu Plan Awards 2022

ŻORRO to wyróżniający się oryginalnością budynek mieszkalny, który powstaje w Żorach przy ulicy Handlowej. Ma zostać ukończony w drugim lub trzecim kwartale 2023 roku. ŻORRO, zaprojektowany przez zespół architektów Franta Group (Maciej Franta, Michał Pietrucha, Karolina Sznura-Mrohs & team), wyróżnia innowacyjne podejście do ekologii.

Architektoniczny superbohater - zainspirowany prefabrykowanymi cechami budynków swojego otoczenia otrzymuje wszystkie atrybuty superbohatera: pelerynę prefabrykowanych żelbetowych tarasów wprowadzającą dodatkową potężną przestrzeń użytkową mieszkań i otwarcie widokowe na widoczne z działki Beskidy, maskę balustrad i zieleni przesłaniającą życie wewnętrzne w budynku dla mieszkańców zapewniającą komfort i swobodę ich użytkowania oraz kolor czarny nadający respektu, mocy i elegancji przyszłej postaci - zapowiadają go projektanci.

ŻORRO, inwestycja firmy Blockhaus z Łazisk Górnych, budowany jest w tradycyjnej konstrukcji żelbetowej z murowanymi ścianami. Będzie miał prefabrykowane tarasy żelbetowe. Zarówno one, jak i balkony otrzymają wykończenie w naturalnej desce, zaś tynkowana elewacja ostatecznie będzie czarna. Walory ŻORRO podniosą wydajne, energooszczędne technologie grzewcze i perfekcyjna izolacja.

ŻORRO będzie liczył 5720 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdzie się w nim 51 mieszkań - zarówno dla dwu-czteroosobowych rodzin, jak i kawalerki. A również apartamenty pod klucz i penthouse'y.

Urzekający oryginalnością swego projektu ZORRO został dostrzeżony w świecie architektury jeszcze przed ukończeniem. Już teraz ma szansę zdobyć prestiżową nagrodę w konkursie Plan Awards 2022.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Dom na jednym poziomie w Żorach w woj. śląskim

Nowoczesny, parterowy dom bez schodów w środku w Żorach

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców