21-latka wjechała skodą na torowisko, bo... nawigacja. Kuriozalna sytuacja w śląskim mieście za czeską granicą

Do zabawnej sytuacji doszło kilka dni temu w czeskiej Ostrawie. W dzielnicy Witkowice służby zostały wezwane do skody, która... utknęła na torowisku. Kobieta prowadząca pojazd tłumaczyła, że całe zdarzenie to wina... nawigacji.

Kiedy nawigacja GPS pięknym aksamitnym głosem powie, że za 50 metrów trzeba skręcić w lewo, to nie zawsze trzeba się do tego bezrefleksyjnie zastosować. Zapamięta to sobie na pewno 21-latka z czeskiej Ostrawy, która wjechała swoją skodą wprost na torowisko tramwajowe. Auto zablokowało wjazd na przystanek śródmiejskiej dzielnicy, więc motorniczy wezwał odpowiednie służby.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci, kobieta która zablokował ruch już miała dla mundurowych gotowe wytłumaczenie.

- 21-latka stwierdziła, że ustawiła w nawigacji cel podróży, czyli nazwę ulicy w Ostrawie i to system w samochodzie kazał jej nagle skręcić. "Postąpiła więc zgodnie z tymi instrukcjami i wjechała torowisko, po czym przejechała około 30 metrów, aż auto utknęło" - wyjaśniają czescy policjanci.

Nie ujawniano kwoty mandatu, którą policjanci ukarali 21-latkę. W komunikacie zaznaczono jednak, że funkcjonariusze pouczyli kobietę, aby ta na przyszłość aż tak bardzo nie ufała nawigacji.

Pociąg PKP Intercity

Może Cię zainteresować:

Tak CPK chce budować kolej na Śląsku. Terminy? W sprawie kolei Katowice-Ostrawa jest błyskawica

Autor: Michał Wroński

06/09/2022

Ostrava Tower wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Najwyższy budynek na Śląsku powstanie 100 kilometrów od Katowic. Tak wygląda Ostrava Tower [ZDJĘCIA]

Autor: Redakcja

07/03/2022

Galeria PLATO wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Architekt z Katowic zrobił ze starej rzeźni Galerię Sztuki Współczesnej. W Ostrawie właśnie otwarto PLATO [WIZUALIZACJE]

Autor: Wojciech Fudala

17/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon