Prezes obiecał, to ludzie dzwonią do ZUS i pytają, kiedy dostaną 800 Plus. "Nie ma żadnej podwyżki"

Słowo się rzekło, ZUS musi się tłumaczyć. Tak można skomentować wysłany niedawno do mediów przez tą instytucję komunikat przypominający, że póki co nie zmieniła się wysokość świadczenia 500 Plus na dziecko. Bo już pojawiły się pytania, kiedy zaczną być wypłacane obiecane przez Jarosława Kaczyńskiego 800 złotych.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki
500 Plus
- Od nowego roku 500 plus to będzie ciągle nazwa, ale suma będzie już inna: 800 plus – zapowiedział w trakcie majowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Z początkiem czerwca Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedstawiło już projekt ustawy w tej sprawie. Rada Ministrów ma się nim zająć na przełomie czerwca i maja.

Najwyraźniej część osób z zapowiedzi tych zapamiętało kwoty, ale już nie daty. Obsługujący wypłatę 500Plus Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał bowiem do mediów komunikat przypominający, że póki co nie zmieniła się wysokość świadczenia 500 Plus na dziecko. Uczynił to – jak sam przyznaje – w reakcji na coraz liczniejsze pytania o kwotę wypłacaną z tytułu świadczenia wychowawczego.

- Nie ma żadnych nowych kwot oraz zasad w procesie przyznawania i wypłacania świadczenia wychowawczego. Stawka przekazywana na konta rodziców bądź opiekunów nie zmieniła się. Nie wynosi ani 800 złotych, ani 600 złotych, tylko niezmiennie 500 złotych. Pojawiające się głosy jakoby ZUS wypłacał to świadczenie w wysokości wyższej niż 500 złotych na jedno dziecko są nieprawdziwe – podkreślają przedstawiciele ZUS-u.
Dzieci 500 plus

Może Cię zainteresować:

Pieniądze od państwa nie pomogły. Dzieci na Śląsku rodzi się mniej niż przed 500 plus

Autor: Michał Wroński

19/05/2023

Paweł Jaroszek wiceprezes ZUS

Może Cię zainteresować:

„Nasza emerytura będzie całkiem zadowalająca”: deklaruje wiceprezes ZUS. Są jednak warunki

Autor: Michał Wroński

24/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon