AlterFest 2022, święto muzyki alternatywnej, odbędzie się 29 i 30 lipca w Mysłowicach

Jubileuszowa, 10. edycja festiwalu AlterFest odbędzie się w ostatni weekend lipca, konkretnie 29 i 30.07. Impreza pierwszy raz w historii przenosi się w plener, na kąpielisko Słupna w Mysłowicach. Sprawdź headlinerów tej imprezy.

W jednym zdaniu festiwal AlterFest 2022 można podsumować: dwie sceny, 10 koncertów i godziny alternatywnych brzmień. W tym roku muzyczna wizytówka miasta Mysłowice rozbrzmiewać będzie na terenie malowniczego Parku Słupna 29 i 30 lipca.

AlterFest w Mysłowicach tym razem w plenerze

Tradycja mysłowickiego festiwalu sięga organizacji kameralnych koncertów w lokalnych barach czy też w nieistniejącym już kultowym kinie Adria. Od 2016 roku przestrzenią festiwalową był kościół ewangelicki, ale w tym roku święto muzyki alternatywnej przenosi się w plener, a konkretnie do Parku Słupna.

- W tym roku, ze względu na nasze dziesięciolecie, postanowiliśmy zaprosić na AlterFest artystów, którzy grali już podczas poprzednich edycji festiwalu tych których znamy, lubimy, cenimy. To właśnie z nimi będziemy świętować nasze okrągłe urodziny. Fakt, że przetrwaliśmy aż dziesięć lat, uważam za ogromny sukces, ponieważ w przypadku festiwali muzycznych tej wielkości jest to niestety rzadkość. Mimo, że w tym roku przenosimy się w plener do mysłowickiego Parku Słupna to nadal zachowujemy swój kameralny, wręcz rodzinny klimat. Myślę, że właśnie ten klimat w połączeniu z okolicznościami przyrody bliskością wody i lasu sprawią, że spędzenie dwóch dni na AlterFeście będzie najlepszym możliwym pomysłem na ostatni weekend lipca – mówi Łukasz Prajer, twórca festiwalu AlterFest.

W ciągu tych dziesięciu lat na AlteFestowej scenie gościli najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej – The Dumplings, Bitamina, Mikromusic, Paulina Przybysz. To również tutaj pierwsze koncertowe kroki stawiali artyści, których kariera dopiero nabierała rozpędu – Coals, Oxford Drama, Lordofon.

Ambitny line-up festiwalu

W tym roku w Mysłowicach nie zabraknie najważniejszego gitarowego zespołu polskiej muzyki alternatywnej ostatnich lat – L.Stadt; poszukiwaczy dreszczy i fascynatów przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku – mona polaski; sugestywnego wokalu zanurzonego w mrocznych brzmieniach, balansującego między elektroniką a synthpopem – Baasch; kompozytora, multiinstrumentalisty, wokalisty i producenta – L.A.S.; dreampopowych melodii przeplatanych house’owymi brzmieniami – Kamp!; mieszanki elektro-dub ambientu z niezależnym rockiem i szczyptą jazzowych harmonii – Korbowód; eteryczno, bluesowo-folkowych utworów – Daniel Spaleniak; onirycznego duetu nawiązującego do alternatywnego R&B i ambientu – Coals; betonowej samby porywającej do tańca – Rat Kru; oraz nadziei rodzimej alternatywy i pierwszej generacji polskiej muzyki XXI wieku – Muchy.

LINE-UP

29/07/2022 | godz.19:00
L.Stadt
mona polaski
Baasch
L.A.S.
Kamp!

30/07/2022 | godz. 19:00
Korbowód
Daniel Spaleniak
Coals
RAT KRU
Muchy

Bilety:
50 zł – bilet jednodniowy
65 zł – karnet dwudniowy, przedsprzedaż
80 zł – karnet dwudniowy, cena regularna

Tauron Nowa Muzyka

Może Cię zainteresować:

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 rozpocznie się już 21 lipca. Potrwa do 24 lipca

Autor: Katarzyna Pachelska

20/07/2022

TNM

Może Cię zainteresować:

Najlepsze festiwale muzyczne na Śląsku. Oto jakie imprezy plenerowe zaplanowano u nas tego lata

Autor: Tomasz Stankiewicz

28/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ewa Farna jpg

Kulturalny i rozrywkowy ŚLĄZAG na weekend 30.09-2.10

Świerklaniec dożynki

Rozrywkowy ŚLĄZAG na pierwszy weekend września 2022

Tattoo Konwent

Kulturalny ŚLĄZAG na przedostatni tydzień wakacji

Wstyd LOT

Kulturalny ŚLĄZAG. Ciekawe imprezy na drugi weekend sierpnia

Off Festiwal, edycja 2019

Kulturalny ŚLĄZAG na pierwszy weekend sierpnia 2022 roku

Męskie Granie

Kulturalny ŚLĄZAG na drugi weekend lipca 2022

CARBON Silesia Festival

Kulturalny ŚLĄZAG poleca na weekend 10-12 czerwca 2022