Dawid Podsiadło w czerwcu 2024 roku wraca na Stadion Śląski. Już rusza przedsprzedaż biletów na ten koncert

75 tysięcy osób na koncercie Eda Sheerana, 53 tys. na Beyonce, a jest taki artysta z Dąbrowy Górniczej, który przyciąga większą publiczność. Nazywa się Dawid Podsiadło i w sobotę na jego koncert na PGE Narodowym przyszło ok. 80 tys. ludzi. Jego kolejna trasa została właśnie zapowiedziana. Zapamiętajcie ten termin: Chorzów - 22 czerwca 2024 roku.

Podsiadło na PGE Narodowym zaczarował publiczność

Chyba nikt nie spodziewał się wydarzenia z takim rozmachem. Koncert Podsiadły rozpoczął się punktualnie. Tłumy zgromadzone na PGE Narodowym wiwatowały na widok artysty przez kilkadziesiąt sekund. Scena 360 stopni umożliwiła pomieszczenie jeszcze większej widowni. Stało się. Obecny rekord frekwencji na PGE należy do Podsiadły, łącznie ponad 80 tysięcy osób zjechało się z całej Polski, by posłuchać artysty z Dąbrowy Górniczej w samym sercu Polski.

Muzyczna uczta trwała 2,5 godziny. Nie zabrakło żadnego z największych przebojów Podsiadły. Zaczęło się od utworu "To co masz Ty!", w teledysku którego gościnnie wystąpił aktor Piotr Trojan. Nie było fal, ale pojawili się goście. Pierwsza na scenę wyszła sanah, by zaśpiewać z Dawidem Podsiadłą dwa utwory: „O czym śnisz?” z jego płyty „Lata dwudzieste” oraz „Ostatnią nadzieję” z jej albumu „Uczta”.

Gigantyczny aplauz wywołała wspólny kawałek z Arturem Rojkiem - "Długość dźwięku samotności", który towarzyszy artyście od najmłodszych lat i był już prezentowany podczas zeszłorocznego koncertu na Stadionie Śląskim. Zwieńczeniem gościnnych występów był duet z Taco Hemingwayem "W piątki leżę w wannie”. Pomiędzy kolejnymi utworami fani mogli oglądać filmy z poprzednich tras Podsiadły.

Niezaprzeczalnymi hitami płyty "Lata Dwudzieste" są utwory: "Millenium" i "Mori". Publiczność była zgodna co do jednego. Instrumentalna wersja pierwszego kawałka, zagrana na fortepianie wprowadziła melancholię wśród publiki, a zaakcentowane pytanie "Oddałem Ci serce, co jeszcze mam zrobić?" przypieczętowało chwilową nostalgię. "Mori" choć o przemijaniu i kruchości życia nie odcisnęło takiego piętna na publiczności. W końcu klimat zależy od wykonania utworu. Ostatnim utworem muzycznego performensu była "Matylda".

Podsiadło na PGE
Koncert Dawida Podsiadły na PGE

Dawid Podsiadło zapowiada kolejne koncerty. Nie zabrakło Stadionu Śląskiego

Pod koniec koncertu Podsiało zapowiedział ze sceny, przyszłoroczną stadionową trasę koncertową. Występy artysty, podobnie jak na PGE Narodowym odbędą się na scenie 360 stopni. W trzy tygodnie muzyk wystąpi w trzech miastach. 1 czerwca w Gdańsku (Polsat Plus Arena Gdańsk), 15 czerwca w Poznaniu (Enea Stadion) i w końcu oraz przede wszystkim: w Chorzowie. 22 czerwca 2024 roku może stać się dniem, w którym artysta pobije kolejny rekord Stadionu Śląskiego.

Przedsprzedaż biletów zaczęła się w środę 30 sierpnia 2023 r. o godzinie 12.00 dla użytkowników Allegro Smart. Ceny biletów zaczynały się od 119 zł za najdalej położone miejsca na trybunach, a kończyły na 269 zł za miejsca najbliżej sceny. Natomiast najdroższe wejściówki kosztowały aż 599 zł w sektorach VIP.

Natomiast w czwartek, 31 sierpnia sprzedaż rozpocznie się serwisie eBilet.pl dla pozostałych fanów. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Dawid Podsiadlo Jakub Skoupa Kaska Sochacka z nominacja do Fryderykow

Może Cię zainteresować:

Fryderyki 2023. Ponad 20 nominacji dla twórców z województwa śląskiego, w tym dla Dawida Podsiadły

Autor: Martyna Urban

23/03/2023

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Marcin Zasada: Czym się różni koncert Beyonce w Wawie od ryku kosiarek? Niczym. Twój ruch, Stadionie Śląski

Autor: Marcin Zasada

20/08/2023

Podsiadlo utwor Myslovitz

Może Cię zainteresować:

Ćwierć miliona wyświetleń w jeden dzień? Nagranie Dawida Podsiadły i Artura Rojka podbija sieć

Autor: Martyna Urban

16/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon