Drugi 5-gwiazdkowy hotel w Wiśle ma pozwolenie na budowę. Najpierw trzeba jednak zburzyć dom wczasowy

Wisła będzie mieć drugi 5-gwiazdkowy hotel. Inwestor hotelu Halny właśnie dostał pozwolenie na budowę aparthotelu. Najpierw musi jednak wyburzyć opuszczony dom wczasowy. Zobaczcie wizualizacje nowego luksusowego hotelu w Perle Beskidów.

Biały hotel Crystal Mountain, górujący nad Wisłą, nie będzie niedługo już mógł się chwalić, że jest jedynym 5-gwiazdkowym resortem w tej beskidzkiej miejscowości.

Będzie nowy 5-gwiazdkowy hotel w Wiśle

30 czerwca 2023 r. pozwolenie na budowę od starosty cieszyńskiego dostał inwestor hotelu Halny - firma PARDUS Sp. z o.o., należąca do Grupy RWS. Ten obiekt też ma mieć 5 gwiazdek.

We wniosku o pozwolenie inwestor napisał, że ma to być "budowa budynku domu wczasowego wraz z urządzeniami budowlanymi, budową murów oporowych, basenu zewnętrznego, przebudową sieci NN i SN, sieci kanalizacji sanitarnej i przyłącza telekomunikacyjnego wraz z rozbiórką istniejącego budynku domu wczasowego".

Na działce, gdzie ma powstać hotel Halny, między ulicami Gimnazjalną i 11 Listopada, stoi opuszczony od wielu lat Dom Wczasowy "Halny", wybudowany w 1996 r. Dobrze prosperujący ośrodek został zamknięty z dnia na dzień. Mówi się, że z powodu długów właściciela. Obiekt został wystawiony na licytację komorniczą.

Teraz to miejsce ma szansę na drugie życie. Zwłaszcza że jest atrakcyjnie położone, niedaleko Rynku i parku.

Aparthotel Halny ma być 7-kondygnacyjnym obiektem o pow. całkowitej wynoszącej blisko 19 000 mkw., w którym będą dostępne 182 apartamenty o metrażach od 26 do 130 mkw.

W ramach części wspólnych zaprojektowano:

  • lobby bar z kominkiem,
  • dwie restauracje,
  • strefę odnowy biologicznej (2 baseny wewnętrzne, 2 jacuzzi, 6 saun, 8 gabinetów, sala do jogi, siłownia, bar),
  • kids club.

Elementami wyróżniającymi mają być taras zewnętrzny z basenem infinity i 5 jacuzzi oraz skybar o pow. 150 mkw., z którego będzie rozpościerał się widok na panoramę miasta, pasma górskie i malowniczy krajobraz Karpat.

Ta sama pracownia projektowa, która jest autorem Crystal Mountain

Za projekt nowego Halnego odpowiada wrocławska pracownia Q2Studio, która - co za niespodzianka - zaprojektowała też Crystal Mountain. Zresztą inspiracje ośrodkiem na Bukowej górze są widoczne w projekcie nowego hotelu. To jakby Crystal Mountain, ale mniejszy i o brązowej, a nie białej, elewacji.

Q2Studio specjalizuje się w projektowaniu ośrodków wypoczynkowych, hoteli i resortów w górach i nad morzem. W Beskidzie Śląskim, oprócz Crystal Mountain, spod ręki wrocławskich architektów (wspólnie z jeszcze jednym biurem) wyszedł też projekt powstającego w Szczyrku 4-gwiazdkowego Mercure Szczyrk Resort, który ma być jednym z najwyżej położonych hoteli w Polsce.

Sankturaium jakuba szczyrk

Może Cię zainteresować:

Oto dziesięć miejsc w Beskidzie Śląskim, które warto odwiedzić. Znacie je? Poleca Marcin Nowak

Autor: Marcin Nowak

27/07/2023

Wisła

Może Cię zainteresować:

Wisła walczy (skutecznie!) z reklamozą. Miasto nie chce być "Zakopanem Beskidów"

Autor: Katarzyna Pachelska

17/06/2022

Ustroń: od hutniczych pieców do zjawiskowych piramid

Może Cię zainteresować:

Ustroń: od hutniczych pieców i wody ogrzewanej żużlem do głębinowych solanek i kapitalnej architektury

Autor: Tomasz Borówka

30/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon