Mylne tropy, fałszywe oskarżenia, zagadka kryminalna w Radiu Piekary. Rusza drugi sezon "Gańby"

Dwadzieścia odcinków, czterdzieści głosów, autentyczne wydarzenia i miejsca, fikcyjne postaci – od poniedziałku, 13 listopada 2023 r., na antenie Radia Piekary emitowany będzie śląski serial kryminalny „Gańba 1997”.

Gańba Radio Piekary

W poniedziałek, 13 listopada 2023 r., Radio Piekary rozpocznie emisję autorskiego serialu kryminalnego „Gańba 1997”, który składa się z dwudziestu odcinków i w całości został wyprodukowany przez piekarską rozgłośnię. Narratorem jest aktor Dariusz Niebudek, a w postaci bohaterów kryminału wcieliło się ponad czterdzieści osób. To pracownicy i współpracownicy radia, Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich, Kina Zacisze oraz uczestnicy miejscowej sekcji skata. Autorem scenariusza jest redaktor naczelny Rafał Kurowski.

„Gańba”, czyli kryminalna zagadka na antenie Radia Piekary

Historia zaczyna się 4 grudnia 2022 roku, gdy w trakcie tradycyjnej barbórkowej pobudki w Katowicach-Nikiszowcu zostaje odnalezione ciało serialowego redaktora naczelnego Radia Piekary. W rozwiązanie kryminalnej zagadki, podobnie jak to było w pierwszym sezonie słuchowiska, angażują się redaktor Marcin Kynrih oraz starszy inspektor Tomasz Zawalny. Są mylne tropy, fałszywe oskarżenia, wątpliwe hipotezy, jednak prawdziwych przyczyn tej zbrodni należy szukać w wydarzeniach sprzed ćwierć wieku.

- Nagrywając, montując i udźwiękawiając kolejny sezon radiowego serialu kryminalnego „Gańba 1997”, musiałem zmierzyć się z mnogością postaci, ról, scen dźwiękowych, by stworzyć spójną całość, w której słuchacz - zarówno ten radiowy, jak i ten sięgający po kolejne odcinki w zaciszu swego domu - mógł poczuć się tak, jakby uczestniczył w tej historii – mówi Karol Mankiewicz, producent serialu.

„Gańba 1997” jest drugim sezonem tego kryminału. Pierwszy Radio Piekary wyemitowało w lutym 2023 r. Niedługo później trafił do zasobów Empik Go.

- Dobry odbiór słuchaczy i duży potencjał promocyjny zachęciły nas do prac nad kolejnym sezonem – wyjaśnia Rafał Kurowski.

Serial będzie emitowany w dni powszednie o godz. 09.30. Powtórki odcinków zaplanowano w godzinach nocnych oraz w niedzielne popołudnia. Na bieżąco zamieszczane będą także w serwisie Spotify oraz na stronie radiopiekary.pl.

Ganba radio piekary

Może Cię zainteresować:

„Gańba” w Radiu Piekary. Serial kryminalny o mordercy ze Śląska

Autor: Maciej Poloczek

28/02/2023

Radio piekary AI

Może Cię zainteresować:

Sztuczna inteligencja jest bliżej niż myślisz. "Basia" poprowadzi audycję w Radiu Piekary

Autor: Martyna Urban

21/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon