Lotnisko w Pyrzowicach: kolejny dobowy rekord i dwumilionowy pasażer. „To najszybciej obsłużone 2 miliony podróżnych w skali roku w historii KTW”

Kolejne dwa rekordy odnotowano w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” – najpierw najlepszy wynik dobowy w liczbie obsłużonych pasażerów, a niedługo potem pyrzowickie lotnisko mogło pochwalić się najszybciej obsłużonymi 2 milionami podróżnych w swojej historii!

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Lotnisko w Pyrzowicach rekord

Ten rok przejdzie do historii lotniska w Pyrzowicach. Przypomnijmy krótko: od początku roku do końca maja w Katowice Airport obsłużono już 1 586 973 pasażerów. Oznacza to najlepsze pierwszych pięć miesięcy w roku w historii lotniska. Do tej pory najlepszy wynik od stycznia do maja osiągnięto w 2019 roku, kiedy to z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 1 444 484 podróżnych. Z kolei w niedzielę, 11 czerwca, na lotnisku w Pyrzowicach obsłużono 26 204 pasażerów. Dotychczasowy najlepszy wynik pochodził z 28 czerwca 2018 roku. Z siatki połączeń KTW skorzystało wówczas 25 476 podróżnych. Gdybyśmy napisali dziś, że jest to dobowy rekord – minęlibyśmy się z prawdą. To był dobowy rekord, ponieważ w Pyrzowicach ustanowiono już nowy!

Ledwie tydzień później, w niedzielę, 18 czerwca, padła kolejna bariera – 28 086 osób to nowy dobowy rekord liczby pasażerów obsłużonych w Pyrzowicach. Całkiem nieźle biorąc pod uwagę, że sezon letni ledwie się rozpoczął. Ten rok także według prognoz ma być najlepszy dla Katowice Airport. Najnowsze przewidują bowiem, że lotnisko w Pyrzowicach w ciągu dwunastu miesięcy obsłuży 5,3 mln pasażerów. A to oznacza wynik o 400 tysięcy lepszy, niż w rekordowym – jak do tej pory – 2019 roku. W Pyrzowicach są na najlepszej drodze – we wtorek, 20 czerwca, na lotnisku obsłużono dwumilionowego pasażera w 2023 roku. – To najszybciej obsłużone 2 mln podróżnych w skali roku w historii KTW – podkreśla Piotr Adamczyk, rzecznik Katowice Airport.

Kolejne rekordy coraz bliżej – szczyt sezonu dopiero nadchodzi, podobnie jak nowe, wakacyjne trasy. W Pyrzowicach spodziewają się, że lipcu i sierpniu obsługiwanych będzie 700 tysięcy pasażerów miesięcznie.

Statystyki pasażerskie Katowice Airport za maj 2023 są świetne

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach ma kolejny miesiąc z kolejnym rekordem. W tym roku ma być 5,3 mln podróżnych

Autor: Grzegorz Lisiecki

15/06/2023

Lotnisko w Pyrzowicach jpg

Może Cię zainteresować:

Przy lotnisku w Pyrzowicach powstaje nowy parking. Za 15 milionów złotych. „Nowa infrastruktura pozwoli nam zwiększyć przychody z usług pozalotniskowych”

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/06/2023

Pyrzowice układ drogowy

Może Cię zainteresować:

Gotowe jest już bezkolizyjne skrzyżowanie i nowe rondo przy lotnisku w Pyrzowicach. Objazdom mówimy: cześć

Autor: Michał Wroński

19/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Statystyki pasażerskie Katowice Airport za maj 2023 są świetne

Lotnisko w Pyrzowicach: kolejny miesiąc z kolejnym rekordem

Gotowi na transformację cyfrową KSSE pomoże przedsiębiorcom

Gotowi na transformację cyfrową? KSSE pomoże przedsiębiorcom

Farma PV Taurona w Mysłowicach

Dla energii ze słońca trzeba się było przekopać pod rzeką

Lotnisko pyrzowice cpk

Szef CPK objaśnił nam w Katowicach, że jesteśmy prowincją

Katowice Airport

Jest oficjalna decyzja w sprawie lotów z Pyrzowic do Armenii

Lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło w 2022 roku ponad 40 tysięcy ton frachtu

Pyrzowice. Przewozy towarowe? To był najlepszy rok lotniska

KTW październik 2022

Pyrzowice liderem wśród 13 regionalnych lotnisk w Polsce