Lotnisko w Pyrzowicach ma kolejny miesiąc z kolejnym rekordem. W tym roku ma być 5,3 mln podróżnych

Prawie pół miliona pasażerów, niemal cztery tysiące starów i lądowań – w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego podsumowano maj 2023, czyli kolejny rekordowy miesiąc lotniska. – Aktualnie zakładamy, że w tym roku z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta około 5,3 mln podróżnych – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej lotniskiem w Pyrzowicach.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Statystyki pasażerskie Katowice Airport za maj 2023 są świetne

W miniony weekend odnotowano w Pyrzowicach dobowy rekord obsługi pasażerów (26 204 osób), a teraz poinformowano o wynikach za maj. Jak się okazuje, w zeszłym miesiącu z siatki przewozów regularnych i czarterowych w Pyrzowicach skorzystało 471 444 pasażerów. A to oznacza, że pobity został wyraźnie rekord z maja 2019 roku, kiedy to w Katowice Airport obsłużono 429 315 podróżnych. Z połączeń regularnych obsługiwanych przez Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Air Dolomiti (Lufthansa) skorzystało 253 893 osób.

– W maju 2023 roku, na trasach regularnych, najczęściej podróżowano z Pyrzowic do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Frankfurtu oraz Eindhoven. W ramach siatki połączeń czarterowych, czyli realizowanych na zlecenie biur podróży, odprawiono 216 462 pasażerów. Najczęściej w tym czasie podróżowano z Katowice Airport na wakacje do Antalyi, Hurghady, Marsa Alam, Rodos oraz Heraklionu. W maju bieżącego roku w Pyrzowicach odnotowano 3 928 operacji startów i lądowań statków powietrznych – informuje Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska.

Dodajmy, że od początku roku w Katowice Airport obsłużono już 1 586 973 pasażerów – to najlepsze pierwszych pięć miesięcy w roku w historii lotniska. Do tej pory najlepszy wynik od stycznia do maja osiągnięto w 2019 roku, kiedy to z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 1 444 484 podróżnych.

Przewozy pasażerskie na pyrzowickim lotnisku rosną zgodnie z pozytywnym wariantem prognozy na 2023 rok. Aktualnie zakładamy, że w tym roku z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta około 5,3 mln podróżnych, tym samym o ponad 400 tysięcy poprawimy wynik z dotychczas rekordowego 2019 roku – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Lotnisko w Pyrzowicach z rekordem dobowym

Może Cię zainteresować:

Kolejny rekord lotniska w Pyrzowicach: w ciągu doby obsłużono ponad 26 tysięcy pasażerów! Sezon wakacyjny także będzie najlepszy w historii Katowice Airport?

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/06/2023

Należąca do koncernu turystycznego Anex Tour czarterowa linia lotnicza Mavi Gök latać będzie z Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Nie do Stambułu, a do Antalyi. Turecka linia lotnicza Mavi Gök zadebiutowała w Katowice Airport. „Przed nami rekordowy sezon wakacyjny”

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/04/2023

Lotnisko w Pyrzowicach jpg

Może Cię zainteresować:

Przy lotnisku w Pyrzowicach powstaje nowy parking. Za 15 milionów złotych. „Nowa infrastruktura pozwoli nam zwiększyć przychody z usług pozalotniskowych”

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon