Wiadomo, kto i za ile wybuduje czwartą trybunę na stadionie Górnika Zabrze

Zabrze rozstrzygnęło przetarg na budowę czwartej trybuny stadionu im. Ernesta Pohla. Inwestycję za kwotę blisko 46 mln zł wykona Mostostal Zabrze. Będzie miał na to rok od podpisania umowy.

https://www.facebook.com/MalgorzataMankaSzulik
Stadion w Zabrzu

Budowa nowego stadionu zabrzańskiego Górnika trwa już od ponad dekady. Dotychczasowy jej efekt to trzy, oddane w 2016 r. do użytku, trybuny, na których zasiąść może ponad 24,5 tysiąca kibiców. Finalna pojemność stadionu Arena Zabrze (bo taka jest oficjalna, marketingowa nazwa obiektu noszącego imię Ernesta Pohla) ma wynieść niemal 32 tysiące miejsc. By tak się jednak stało konieczne jest wybudowanie czwartej trybuny obiektu.

Wiadomo już, kto i za jakie pieniądze się tego zadania podejmie. W piątek (5 maja) prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka – Szulik poinformowała, że rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy czwartej trybuny stadionu im. Ernesta Pohla. Po analizie ofert została wybrana ta, którą złożyła firma Mostostal Zabrze GPBP.

- Zaproponowana przez spółkę kwota jest o ponad 9 mln zł niższa niż zakładano w kosztorysie, co niezwykle cieszy – podkreśliła prezydent Mańka – Szulik.

W praktyce, jak ustaliliśmy, oferta Mostostalu Zabrze opiewa na 45, 97 mln zł (planowana przez miasto na realizację tej inwestycji kwota przekraczała 55,33 mln zł). Dla porównania, Budimex zaoferował niemal 48 mln zł, Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego – ok. 57 mln zł, zaś konsorcjum firm NDI ponad 50,3 mln zł.

- Jestem przekonana, że ta wielokrotnie sprawdzona w naszym mieście firma (m.in. przy budowie Geoparku, sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej na Zaborzu czy podczas pierwszego etapu budowy Areny Zabrze) sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem – napisała w mediach społecznościowych prezydent Zabrza.

Na wykonanie zadania spółka będzie miała 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Kiedy zostanie podpisana umowa? A to będzie zależeć od tego, czy pojawią się jakieś odwołania ze strony innych oferentów i jak długo (jeśli się pojawią) będą rozpatrywane, a także czym finalnie się skończą. Mówiąc wprost, dziś jeszcze nie sposób powiedzieć, kiedy kibice zasiądą na czwartej trybunie w Zabrzu.

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Wicemarszałek Senatu: Państwo nie powinno finansować budowy stadionu Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

04/05/2023

Początki Stadionu Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Tak powstawał Stadion Śląski. Narodziny Kotła Czarownic na unikatowych fotografiach sprzed lat

Autor: Tomasz Borówka

16/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion zabrze

Stadion Górnika Zabrze będzie miał czwartą trybunę

Stadion im Józefa Pawełczyka został uroczyście otwarty

Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi oficjalnie otwarty

Stadion Miejski w Tychach fot. UM Tychy

KP GKS Tychy ma nowego właściciela. To koncern z USA

Jerzy Kukuczka Mural w Katowicach

Co z budową Centrum Himalaizmu i historią o Jerzym Kukuczce?

Krzywy domek

Krzywy domek przejdzie do historii

Budowa boiska przy ul. Józefczaka

Trwają inwestycje z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko w mieście