Najlepszy stand-up w tym roku. Janusz Kowalski komentuje polityczny przewrót na Śląsku. Tego nie odzobaczysz

Czołowy intelektualista rządu Zjednoczonej Prawicy, czyli Janusz Kowalski postanowił skomentować ostatnie wydarzenia w sejmiku województwa śląskiego i przejęcie władzy przez opozycję. Nie zawiódł!

Janusz kowalski

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski poczuł się w obowiązku skomentować polityczny przewrót w sejmiku województwa śląskiego. Przypomnijmy, że w poniedziałek marszałek Jakub Chełstowski wraz z trojgiem radnych PiS przeszedł na stronę opozycji, do samorządowego ruchu Tak dla Polski, co oznaczało zmianę rozkładu sił w sejmiku. Wybrano nowego przewodniczącego i zarząd województwa. Rządy PiS-u się skończyły.

A co na to wszystko poseł ze Śląska opolskiego i były wiceminister aktywów państwowych? Oczywiście był oburzony i stwierdził, że „Borys Budka przejął władzę na Śląsku wraz z innymi zdrajcami z ruchu Tak dla Brukseli albo Tak dla Berlina" xD.

- Budka odniósł pyrrusowe zwycięstwo (wiceminister chyba jednak nie zna znaczenia tej sentencji - aut.) wraz z ludźmi, którzy w latach 207-2015 chcieli likwidacji polskiego górnictwa i uzależnienia od rosyjskiego gazu - stwierdził Kowalski. Dodał, że teraz jest czas „konsolidacji" polskiej prawicy.

- Solidarna Polska ma wspaniałych liderów na Śląsku: Michała Wójcika, Beatę Białowąs, Michała Wosia. W 2023 roku wygramy wybory parlamentarne i wzmocnimy inwestycje na Śląsku w obszarze polskiego górnictwa węgla kamiennego. A w 2024 roku pogonimy wszystkich tych likwidatorów górnictwa i przeciwników polskiego węgla z zarządu województwa - zapowiedział Kowalski.

Były sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych zapomniał wspomnieć, że za rządów PiS zamknięto 2 razy więcej kopalń niż za rządów PO. Co więcej, to rząd Beaty Szydło zasłynął z „wygaszania" czynnych kopalń takich jak Makoszowy czy Krupiński.

Politycy PiS-u zaniepokojeni sytuacją na Śląsku

Prawo i Sprawiedliwość zlekceważyło sytuacją polityczną na Śląsku. Politycy z Warszawy są wyraźnie zaskoczeni obrotem spraw w sejmiku województwa śląskiego. Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki stwierdził, że jest zaniepokojony sytuacją. Z kolei wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk stwierdziła, że „osoby, które w sejmiku śląskim dokonały rewolty i przeszły do innej opcji politycznej, zostaną rozliczone przez społeczeństwo".

Mocnych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości było więcej.

- Lokalne interesy, interesiki przełożyły się na to, co się stało. Jest to sytuacja dla nas trudna, ale cóż, musimy funkcjonować dalej. Będziemy musieli z tego wyciągnąć wnioski daleko idące - powiedział na antenie publicznego radia sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski

Janusz Kowalski

Może Cię zainteresować:

Janusz Kowalski opowiada bzdury o górnictwie przed KWK "Wieczorek" w Katowicach

Autor: Patryk Osadnik

26/04/2022

Janusz kowalski

Może Cię zainteresować:

Marcin Zasada: Każde dziecko wie, że Janusz Kowalski mówi i robi niemądre rzeczy. I życzę takiego jednego śląskiemu PiS-owi

Autor: Marcin Zasada

21/05/2022

Janusz Kowalski

Może Cię zainteresować:

Poseł Solidarnej Polski chciał fedrować tam, gdzie nie ma węgla. Oto kopalnie, w których może spełnić marzenia

Autor: Patryk Osadnik

27/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz kowalski sylwetka

Kiedyś robił maślane oczy do Tuska. Kim jest Janusz Kowalski

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Zygmunt frankiewicz 25 lat samorzadu

Trwa demolka samorządów. Recepty? Cały PIT do budżetów miast

Mateusz Morawiecki

Listy wyborcze PiS ogłoszone. Są niespodzianki

Głos Opolszczyzny głosem Janusza Kowalskiego Poseł mem wydał własną gazetę

Poseł Kowalski ma gazetę. Tytuł zdradza jego wiedzę o Śląsku

Prezydent Beger bez wotum zaufania Co z absolutorium

Prezydent Beger bez wotum zaufania. Co z absolutorium?

Jerzy Markowski

Będzie nowy prezes PGG? Markowski: "Konkurs to formalność"