Duży ruch w Ruchu, czyli „Niebieska” rewolucja po spadku z Ekstraklasy. Dokąd zmierzają chorzowianie?

Szybko skończyła się przygoda „Niebieskich” w Ekstraklasie. Po spadku zarząd klubu rozwiązał kontrakty z zawodnikami, których obarczono winą za słabe wyniki w zeszłym sezonie. W ich miejsce sprowadzono nowych. Czy przebudowany zespół będzie mógł walczyć o awans do Ekstraklasy?

Ruch

Z Cichą pożegnali się tacy piłkarze jak: Josema (odszedł do Górnika Zabrze, bilans 15 meczów i 1 gol przez rundę wiosenną), Mateusz Bartolewski (Śląsk Wrocław, 27/2), Remigiusz Szywacz (Polonia Bytom, 5/0), Robert Dadok (10/1 przez rundę wiosenną), Patryk Stępiński (13/0 przez rundę wiosenną), Jakub Bielecki (4/0, grał w Ruchu od czasów III ligi, będąc aż do Ekstraklasy ich bramkarzem numer jeden), Michał Buchalik (8/0), Tomasz Foszmańczyk (15/0, kapitan Ruchu, który jednak zapowiadał, że sezon 2023/2024 będzie jego ostatnim). Dodajmy, że skończył się okres wypożyczeń Adamowi Vlkanowie, Dante Stipicy i Juliuszowi Letniowskiemu.

  Trener ten sam

  W zamian za piłkarzy, którzy opuścili klub przyszli dobrze rokujący na I ligę Martin Konczkowski, Andrej Lukić czy Hiszpan z przeszłością w LaLiga – José Antonio Delgado Villar „Nono”. „Niebiescy” za darmo sprowadzili z Widzewa młodego bramkarz Jakuba Szymańskiego, który w zeszłym sezonie zagrał dwukrotnie w Pucharze Polski, z Concordią Elbląg i Wisłą Puławy. Na ławce trenerskiej – bez zmian. Ruch prowadzi nadal Janusz Niedźwiedź, który wprawdzie zespołu w Ekstraklasie nie utrzymał, ale z nim roli szkoleniowca „Niebiescy” zdobyli 19 punktów w 15 meczach, zaś wcześniej, bez niego – 13 punktów w 19 meczach.

  Ruch może liczyć na wsparcie miasta, zaś współpraca z nowym prezydentem Chorzowa, wspieranym przed wyborami przez klub i kibiców, Szymonem Michałkiem zapowiada się dla klubu dobrze. Rzecz jasna Ruchu może liczyć na swoich kibiców, którzy w I-ligowych rozgrywkach powinni być „12 zawodnikiem” zespołu. Wystarczy przypomnieć, że to właśnie w Chorzowie, na Stadionie Śląskim padł w minionych rozgrywkach frekwencyjny rekord Ekstraklasy; pojedynek Ruchu z Widzewem Łódź obejrzało 50 087 kibiców.

  Sparingi? No cóż...

  Czy Ruch jest w formie? Sparingi nie pozostawiły dobrego wrażenia. 0:5 u siebie z mistrzem Izraela Maccabi Tel-Awiw zabolało. 1:4 w Kielcach z Koroną także na papierze wygląda słabiutko, skoro miejscowi do końca walczyli o utrzymanie w zeszłej kampanii, podobnie jak Ruch. 0:1 z Puszczą Niepołomice na duchu nie podnosi.

  Niebiescy sezon 2024/2025 zaczną 19 lipca trudnym wyjazdem do Opola, gdzie zmierzą się z Odrą, drużyną, która biła się w barażach o awans do Ekstraklasy. Tydzień później natomiast podejmą Znicz Pruszków, czyli klub z drugiego końca tabeli pierwszoligowej. Obydwa spotkania pokażą, na co bedzie stać spadkowicza z Chorzowa.

  Jan miodek ruch chorzow

  Może Cię zainteresować:

  Prof. Miodek: Ostatnia deska ratunku dla moich studentów? Podać mistrzowski skład Ruchu Chorzów

  Autor: Marcin Zasada

  28/04/2023

  Ruch chorzow mateusz grzech

  Może Cię zainteresować:

  Nowy przewodniczący Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów

  Autor: Maciej Poloczek

  09/06/2024

  50 piłkarzy wszech czasów Ruchu Chorzów

  Może Cię zainteresować:

  Kto był najlepszym piłkarzem w historii Ruchu Chorzów? Mamy ranking 50 najwybitniejszych w koszulce z "eRką"

  Autor: Redakcja

  04/06/2023

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon