Piknik Leśny i Małopolski Festiwal Smaków w Wiśle. Perła Beskidów zaprasza na weekend pełen wrażeń

W Wiśle zapowiada się weekend pełen wrażeń. Miasto zaprasza na Piknik Leśny i Małopolski Festiwal Smaków. Cykl wakacyjnych imprez w Beskidzie Śląskim czas zacząć!

Miasto Wisła
Wisla z lotu ptaka

XXIV Piknik Leśny w Parku Kopczyńskiego

W sobotę, 13 lipca w Wiśle odbędzie się Piknik Leśny, który w tym roku został przeniesiony w teren najbliższy lasu, a jednak dalej pozostający w centrum miasta, czyli do Parku Kopczyńskiego. Od godziny 13:00 na uczestników będą czekały m.in. warsztaty plastyczne, animacje i konkursy dla dzieci, plener malarski, czy spacer po parku z leśnikiem.

Kolejną turę atrakcję zaplanowano na godz. 16:00. W planie m.in. spektakl teatralny ,,Ekonolulu", pokazy psów myśliwskich i konkurs wiedzy o lesie. O godz. 19:30 rozpocznie się koncert zespołu Chytrock, a niedługo później Big Day. Muzyczne wrażenie zapewni także kapela góralska Beskidzcy Zbóje.

Wisła, Park Kopczyńskiego
Wisła, Park Kopczyńskiego

Szczegółowy harmonogram XXIV Pikniku Leśnego

Od godz. 13:00:

 • Leśna Chatka - warsztaty plastyczne,
 • Stoiska edukacyjne Lasów Państwowych,
 • Animacje i konkursy dla dzieci,
 • Strefa Bushcraft,
 • Plener malarski,
 • Spacer po parku z leśnikiem,
 • Warsztaty z Centrum Edukacji Ekologicznej "Ptaki na kamieniu"
 • Gulasz z dziczyzny.

Od godz. 16:00:

 • Spektakl teatralny dla dzieci "Ekonolulu",
 • Pokaz psów myśliwskich,
 • Kapela Beskidzcy Zbóje,
 • Konkurs wiedzy o lesie,
 • Prelekcja na temat grzybów - Justyna Kołek,
 • Koncert CHYTROCK- 19:30,
 • Koncert BIG DAY - 20:30.

XIX Małopolski Festiwal Smaku

W niedzielę, 14 lipca na wiślańskim rynku (plac Bogumiła Hoffa) zagości z kolei Małopolski Festiwal Smaku. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem ,,Pochodzenie ma znaczenie". W tym roku po raz pierwszy organizatorzy festiwalu postanowili zawitać w rejon Śląska Cieszyńskiego.

Wydarzenie będzie okazją do poznania potraw regionalnych i tradycyjnych przysmaków z różnych części Małopolski. W programie m.in. stoiska z małopolskimi smakołykami, strefa relaksu, warsztaty, animacje, występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami.

Rynek w Wiśle, plac Bogumiła Hoffa
Rynek w Wiśle, plac Bogumiła Hoffa
- Wystawcy z całej Małopolski będą kusić aromatycznymi miodami, chrupiącym pieczywem, regionalnymi wypiekami i wędlinami, ciastami i przetworami. (...) Spotkanie z - czasem nieoczywistą - tradycją zagwarantują nam koła gospodyń wiejskich, a jeśli bywaliście na poprzednich edycjach, doskonale wiecie, że panie potrafią wyczarować kulinarne cuda z całkiem zwyczajnych składników, które następnie staną w szranki o miano najbardziej oryginalnych dań festiwalu - zachęcają organizatorzy.

Gościem specjalnym będzie Andrzej Polan - szef kuchni, osobowość telewizyjna, stały gość programu Dzień dobry TVN, prowadzący liczne warsztaty kulinarne. Autor książki „Doradca Smaku 3”, w której podzielił się ze swoimi czytelnikami autorskimi przepisami. Podobno od dłuższego czasu pracuje nad potrawami, którymi zaskoczy uczestników festiwalu.

Andrzej Polan, fot. fb
Andrzej Polan, fot. fb
Tak smakuje Wisła

Może Cię zainteresować:

Tak smakuje Wisła. Żebroczka, Pstrąg z Doliny Rozpusty, Zagrycha Lufciorza, Kreplik Wiślański oraz... olaboga! góralskie pizza i burger oraz wiślański ramen

Autor: Katarzyna Pachelska

16/06/2022

Miasto wisla foto

Może Cię zainteresować:

„Wisła - początek wielu historii”. Nowy spot promujący perłę Beskidów. Nie mogło zabraknąć Adama Małysza

Autor: Szymon Karpe

02/05/2024

Wieża widokowa na Baraniej Górze

Może Cię zainteresować:

Wieża widokowa na Baraniej Górze zostanie wyremontowana. Podpisano umowę w sprawie przejęcia obiektu przez wiślański oddział PTTK

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon