Pogrzeb Krzysztofa Respondka w Tarnowskich Górach. Artystę żegnała rodzina i przyjaciele

W sobotę, 30 grudnia, rodzina, przyjaciele i znajomi żegnają Krzysztofa Respondka. Artysta kabaretowy, aktor i wokalista ze Śląska zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Tarnowskich Górach. W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach pojawiły się tłumy.

Krzysztof Respondek, śląski artysta znany z kabaretu, estrady, telewizji i filmu, zmarł 22 grudnia w szpitalu w Zabrzu. Przyczyną śmierci był zawał. Krzysztof Respondek miał 54 lata.

Pogrzeb artysty zaplanowano na sobotę, 30 grudnia. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:30 w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Zmarłego żegnała rodzina, przedstawiciele świata kultury i licznie zgromadzeni tarnogórzanie, obecni także przed wypełnionym do ostatniego miejsca kościołem – na placu Gwarków.

W pogrzebie uczestniczyli między innymi Krzysztof Hanke, Bogdan Kalus i Grzegorz Stasiak. Do Tarnowskich Gór przyjechali też Katarzyna Zielińska, Joanna Bartel, Robert Janowski, Michał Wiśniewski, Maurycy Polaski i Marcin Daniec. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Lepiej od słowa pogrzeb używać słowa ,,odprowadzenie". Ono wskazuje na szacunek i troskę. Śmierć Krzysztofa przypomniała nam dobitnie, że śmierć jest czymś nie do przewidzenia, jest czymś nieodgadnionym. Jest po prostu tajemnicą. Każdy z nas ma za co być mu wdzięcznym. Mówił śp. Krzysztof, że ten kościół ma duszę. Pewnie dlatego tu jesteśmy. Jakby nas zaprosił – usłyszeliśmy podczas homilii.

– Jakimi słowami można pożegnać przyjaciela... 25 lat razem jeździliśmy po świecie, setki kilometrów, tysiące występów. Z Krzyśkiem czułem ogromną więź. Chyba już zawsze będę patrzył w lewo patrząc czy wyjdziesz zza kulis. To był wielki zaszczyt żech mog stoć na scenie obok tak wielkiego artysty jak ty – mówił na pogrzebie Krzysztof Hanke.

Był żywiołem, nie można było go zatrzymać. Żył jak chciał, był wolny jak ptak. Najbardziej lubił kontakt z publicznością. Patrząc na was z góry musi być bardzo szczęśliwy. Był mistrzem ciętej riposty, nauczył mnie dystansu do świata i samej siebie – mówiła z kolei Antonina Respondek, córka zmarłego artysty.

Kabaret, estrada, telewizja...

Krzysztof Respondek urodził się 17 lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. Pochodził jednak z Miasteczka Śląskiego. Ukończył II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach, na studia aktorskie wyjechał do Wrocławia. Był aktorem, znanym m.in. ze sceny Teatru Rozrywki w Chorzowie (występował tam w latach 90. głównie w musicalach). Przez wiele lat współtworzył wraz z Krzysztofem Hanke i Grzegorzem Poloczkiem śląski kabaret Rak (od 1999 r.). Widzowie telewizyjni znają go z roli w serialu „Barwy szczęścia”. Zwyciężył też w jednej z edycji programu telewizyjnego „Jak oni śpiewają”.

Respondek zmarł 22 grudnia 2023 roku w wieku zaledwie 54 lat. Przyczyną śmierci był zawał.

Przypomnijmy, że rodzina artysty prosiła o nieskładanie osobistych kondolencji podczas nabożeństwa i pochówku, oraz aby zamiast kwiatów przeznaczyć datek na Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych „Szansa na przyszłość”, dla którego Krzysztofowi Respondkowi nie udało się już zagrać koncertu. (Interesujesz się śląską kulturą? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Respondek

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Respondek nie żyje. Artysta kabaretowy, aktor i wokalista ze Śląska zmarł 22 grudnia 2023 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

22/12/2023

Krzysztof respondek

Może Cię zainteresować:

Ogłoszono datę pogrzebu Krzysztofa Respondka. Śląski artysta zmarł 22 grudnia na zawał

Autor: Katarzyna Pachelska

25/12/2023

Krzysztof Respondek

Może Cię zainteresować:

Przyjaciele i współpracownicy wspominają Krzysztofa Respondka (1969-2023). "Zawsze kochałeś publiczność, a ona Ciebie"

Autor: Katarzyna Pachelska

22/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon