Pomnik Romana Kostrzewskiego w Chorzowie w galerii najgorszych na świecie. Obok Ronaldo, papieża i Melanii Trump

Ostrzegaliśmy. Struganie Romana Kostrzewskiego z drewna to był od początku bardzo ryzykowny pomysł. Wokalista grupy Kat na pomniku nawet siebie nie przypomina, ale... Ale nie jemu pierwszemu się to przydarzyło. Ronaldo, papież, a nawet Melania Trump też zostali uwiecznieni w sposób, który kojarzy się co najwyżej z "ponurą zemstą rzeźbiarza". Zresztą, sami się przekonajcie - mamy tu dla Was prawdziwą galerię sław.

Roman Kostrzewski został upamiętniony podczas tegorocznej edycji festiwalu „Ku Pamięci", który w zeszły weekend odbywał się w chorzowskiej Leśniczówce. Pomysł, jak to mawiał Dariusz Szpakowski - dobry, ale wykonanie... Lider Kata przypomina (i tu domniemania są różne): Romualda Lipkę z Budki Suflera, Jerzego Kryszaka albo... bacę zdobiącego wejście do jakiejś góralskiej karczmy.

- To jest smutne... Kto tam jest wyrzeźbiony???? Leśny dziadek?! Trzeba było się tego nie podejmować skoro tak to wygląda... I to ubranie... Dzwony czy sutanna? Paskudne to - komentowała jedna z fanek.

Smutne to pojęcie względne. Jak świat długi i szeroki, podobne historie zdarzają się różnym znanym ludziom. Rzeźba piłkarza Cristiano Ronaldo na jego rodzinnej Maderze wygląda jak karykatura. Papież Jan Paweł II w Częstochowie przypomina "Pudziana" Pudzianowskiego. Złoty Elvis w Izraelu przypomina ludzika z Lego. Umówmy się: nie każdy rzeźbiarz jest Michałem Aniołem.

Pomnik Kostrzewskiego nam najbardziej skojarzył się ze słynnym na cały świat przedstawieniem Melanii Trump, żony prezydenta USA Donalda Trumpa, też w drewnie. Melanię w jej rodzinnej miejscowości Sevnica w Słowenii wyrzeźbił miejscowy artysta Ales Zupevc. To znaczy... raczej wypiłował, przy użyciu piły mechanicznej. Rzeźba została pomalowana na bladoniebieski kolor mający przypominać płaszcz, który miała na sobie Melania Trump podczas inauguracji prezydentury swojego męża. Na marginesie: dwa lata temu dzieło zostało spalone przez nieznanych sprawców, po czym w tym samym miejscu postawiono jego replikę, z brązu.

Zerknijcie do galerii powyżej i nie mówcie, że drewniany Roman Kostrzewski jest taki najgorszy. Jest wśród... najgorszych, tych najsłynniejszych na świecie.

Roman Kostrzewski czy Roumald Lipko

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie odsłonięto pomnik Romana Kostrzewskiego i... I nie wyszło. To Romuald Lipko z Budki Suflera?

Autor: Redakcja

22/08/2022

Roman kostrzewski irek loth

Może Cię zainteresować:

Hetfield nas pyta: „Czemu wy tak szybko gracie? Czasem trzeba też wolniej, a wy łoicie bardziej niż my”. Ireneusz Loth wspomina Romana Kostrzewskiego

Autor: Marcin Zasada

10/02/2023

Eddie Munson i muzyka zespołu KAT

Może Cię zainteresować:

Muzyka zespołu KAT zamiast Metalliki w słynnej scenie ze „Stranger Things". Diabelski dom lepszy od Master of Puppets?

Autor: Arkadiusz Nauka

11/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Roman Kostrzewski

Roman Kostrzewski będzie miał pomnik. W Chorzowie. Z dębu

Roman Kostrzewski

Roman Kostrzewski (1960-2022). Ojciec polskiego metalu

Roman Kostrzewski

Nieudana zbiórka pieniędzy na pomnik Romana Kostrzewskiego

Roman Kostrzewski czy Roumald Lipko

Roman Kostrzewski ma swój pomnik. Dlaczego nas to nie cieszy

Pałac w nakle Śląskim koncert

Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na koncert utworów Riedla

Biblioteka w radzionkowie

Nowe plany biblioteki w Radzionkowie

Jan kukulka diamentowy szlak

Jak film o bytomskim lombardzie zainspirował artystów