Ponad 100 ha atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Ujeździe. To cześć Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Atrakcyjne tereny inwestycyjne tuż przy autostradzie A4. W gminie Ujazd, w województwie opolskim, dostępnych jest ponad 100 ha. To część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) istnieje od blisko 30 lat i jest jedną z największych w Polsce. Obejmuje grunty o powierzchni prawie 2 750 ha, na terenie blisko 50 miejscowości w województwie śląskim oraz opolskim i małopolskim. Obecnie KSSE to ok. 90 tys. miejsc pracy, 540 firm i inwestycje o wartości 44 mld zł.

Nadal w strefie dostępne są atrakcyjne tereny inwestycyjne. Działki na sprzedaż są m.in. w gminie Ujazd (województwo opolskie, powiat strzelecki). Zlokalizowane są w rejonie ul. Europejskiej w obrębie Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG Ujazd) pomiędzy dwoma węzłami autostrady A4, w odległości ok. 3 km od każdego z węzłów. Tereny są dobrze widoczne z autostrady.

Łączna powierzchnia gruntów na sprzedaż wynosi 109 ha. Nieruchomości inwestycyjne dostępne są w różnych konfiguracjach - najmniejsza z nich ma powierzchnię 1 ha, a największa 83 ha. Istnieje ponadto możliwość podziału geodezyjnego na działki nie mniejsze niż 5000 m2 (0,5 ha). Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości wynosi ok. 120 zł. Nieruchomości przeznaczone są w planie miejscowym pod produkcję jak również działalność usługową.

Teren inwestycyjny KSSE w Ujeździe
Teren inwestycyjny KSSE w Ujeździe

Oferowane działki posiadają dostęp do pełnej infrastruktury technicznej niezbędnej do prowadzenia działalności. Ponadto, gmina Ujazd wraz z KSSE S.A. przystąpiła do realizacji projektu mającego na celu budowę nowej oczyszczalni przemysłowej do obsługi SAG Ujazd.

Odległość z terenów inwestycyjnych do najbliższego lotniska międzynarodowego, Katowice Airport w Pyrzowicach, wynosi 80 km. Z kolei do lotniska we Wrocławiu jest 130 km. Znakomite położenie pozwala na szybki dojazd z obu regionalnych miast – Opola i Katowic. Zaś bliskość dwóch uczelni technicznych – Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Politechniki Opolskiej ułatwia pozyskanie kadry inżynierskiej.

Do miast powiatowych – Strzelec Opolskich i Kędzierzyna-Koźla odległość wynosi odpowiednio 10 km i 20 km. Nieruchomości użytkowane były rolniczo, nie ma ryzyka związanego ze skażeniem gleby czy też szkodami spowodowanymi przez działalność wydobywczą.

Atrakcyjny teren inwestycyjny KSSE w Bieruniu 9

Może Cię zainteresować:

Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Bieruniu. To działki należące do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Autor: Redakcja

09/05/2023

Tereny KSSE w Pawłowicach

Może Cię zainteresować:

Atrakcyjne tereny dla inwestorów w Pawłowicach. To część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Autor: Redakcja

15/04/2023

KSSE w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Tereny po dawnej kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu są przygotowane dla inwestorów. Miasto liczy na nowe miejsca pracy i wpływy z podatków

Autor: Redakcja

12/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon