Potwierdzono zgon drugiego górnika z KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju

Z bazy ratowniczej w KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju dobiegają kolejne złe informacje. Potwierdzono zgon drugiego z czterech odnalezionych górników. W sumie po wstrząsie utracono kontakt z 10 pracownikami kopalni.

ARC
KWK Zofiówka

Jak podaje Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy KWK "Zofiówka", drugi górnik z tej kopalni w Jastrzębiu-Zdroju nie żyje. Dzisiaj rano poinformowano o zgonie pierwszego z odnalezionych pracowników.

Więcej: Pierwszy z czterech górników odnalezionych w KWK "Zofiówka" nie żyje

Lekarz stwierdził zgon drugiego górnika z KWK "Zofiówka"

Ratownicy przetransportowali drugiego z odnalezionych górników z chodnika D4a do bazy ratowniczej, gdzie lekarz stwierdził zgon. Teraz górnik transportowany jest na powierzchnię. To niespełna 30-letni mężczyzna. Osierocił dwójkę dzieci.

Następny zastęp ratowników poszedł po kolejnego z czterech górników odnalezionych 220 metrów od czoła przodka.

Ratownicy górniczy nie dotarli jeszcze do przodka. Atmosfera bliżej czoła przodka jest utrudniona z uwagi na temperaturę i stężenia metanu , dlatego na nocnej zmianie doszczelniano lutniociąg wraz z wymianą niektórych lutni.

Po wytransportowaniu pozostałych dwóch odnalezionych górników, ratownicy rozpoczną dalsza penetrację chodnika w kierunku czoła przodka poszukując dalszych sześciu pracowników, z którymi stracono kontakt podczas wczorajszego wstrząsu.

Wstrząs i wypływ metanu w KWK "Zofiówka"

Przypomnijmy, że kopalni Borynia-Zofiówka Ruch "Zofiówka" w przodku D4a na poziomie 900 w sobotę 23 kwietnia o godz. 3:40 w nocy doszło do wstrząsu wysokoenergetycznego połączonego z intensywnym wypływem metanu. W rejonie zdarzenia przebywało 52 pracowników oddziału górniczych robót przygotowawczych. 42 udało się wydostać z rejonu wstrząsu o własnych siłach, wyjechali na powierzchnię bez żadnych urazów. Z 10 górnikami, którzy przebywali w momencie wstrząsu na przodku, nie ma kontaktu. Trwa akcja ratownicza.

Aktualizowane na bieżąco informacje z akcji ratowniczej: Kolejny wypadek w górnictwie. Trudna akcja ratownicza w KWK "Zofiówka". Nie ma kontaktu z 10 górnikami na przodku

CZYTAJ TEŻ:

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon