Prezes Górnika Zabrze: Potencjał Lukasa Podolskiego był niewykorzystany. Teraz ma się to zmienić, współpraca musi być lepsza

Takiej historii, jak z Lukasem Podolskim, nie było w polskiej lidze i chyba już nie będzie. Jednak w Górniku Zabrze jego potencjał w promocji do tej pory nie był wykorzystywany. Przyznał to obecny prezes klubu, Adam Matysek. - Teraz ta współpraca z Lukasem Podolskim musi być lepsza – żeby nie było niedomówień i różnych niesnasek – zaznaczył prezes.

fot. FB/Lukas Podolski
Prezes Górnika Zabrze Potencjał Lukasa Podolskiego był niewykorzystany Teraz ma się to zmienić

Lukas Podolski przyszedł do Górnika Zabrze w lipcu 2021 r. Spełnił tym samym swoje dziecięce marzenie, a klub z Roosevelta dostał szansę, jaka się wcześniej nie trafiła żadnemu polskiemu klubowi. Miał nie tylko pomóc na boisku, ale (chyba przede wszystkim) marketingowo. Z tym drugim raczej nie wyszło i to nie z winy „Poldiego”. Adam Matysek, obecny prezes Górnika Zabrze, przyznał w Rozmowie Dnia Radia Piekary, że jego potencjał, jeżeli chodzi o promocję klubu, był niewykorzystany.

- Sam się wypowiadał o tym, że jest tutaj dwa lat i miał już trzech prezesów. Z jednym prezesem się spotkał, były ustalenia i za chwilę tego prezesa już nie było. Czuł się pozostawiony sam sobie. (…) Jako marka Górnik Zabrze, m.in. poprzez Lukasa Podolskiego, dobrze wyglądamy regionalnie. Poza regionem może nieźle, ale to jest za mało. (...) Teraz ta współpraca z Lukasem Podolskim musi być lepsza – żeby nie było niedomówień i różnych niesnasek. To jest także moja rola - żeby była dobra współpraca, atmosfera i działanie na rzecz klubu – zaznaczył Adam Matysek.

Zbudowano „team marketingowy”, który ma wykorzystać potencjał Lukasa Podolskiego

Prezes Górnika Zabrze zaznaczył, że zbudowali „team marketingowy”, którego zadaniem będzie wykorzystanie potencjału Podolskiego. - Lukas też ma swoje pomysły, porusza się w social mediach i wie jak to wygląda – dodał.

Marketingowy potencjał jest duży, a sportowo na co jeszcze stać Lukasa Podolskiego? - To jest profesjonalista. Bardzo poważnie podchodzi do każdego meczu i treningu. Wiadomo – ma swój wiek. To nie jest ten Lukas Podolski sprzed 10 lat, bo wtedy by nie trafił do Górnika, ale dzisiaj musimy go wykorzystać – mówił Adam Matysek.

Wykorzystać także na treningach, jako wzór do naśladowania dla młodych piłkarzy, którzy mogą podpatrywać co i jak robi Lukas Podolski. - Nie wiem czy ci młodzi piłkarze zdają sobie sprawę z kim oni trenują. To jest taka wartość dodana, której od żadnego trenera nie dostaną – zaznaczył prezes Górnika.

Lukas Podolski pomoże w pozyskaniu inwestora dla Górnika Zabrze?

Lukas Podolski aktywnie uczestniczy także w rozmowach dotyczących poszukiwania inwestora dla Górnika Zabrze. Klub jest zadłużony na ponad 140 mln zł, a jego większościowym udziałowcem jest obecnie miasto. Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, podczas konferencji prasowej w sprawie budowy czwartej trybuny stadionu przy Roosevelta potwierdziła, że spotyka się z potencjalnymi inwestorami.

Stwierdziła również, że Lukas Podolski „otwiera wiele drzwi” i „przy jego boku łatwiej nam rozmawiać”. Dodała, że „zainteresowanych jest wielu”. Nieoficjalnie wiadomo, że miasto rozmawia obecnie z trzema podmiotami zainteresowanymi przejęciem klubu.

- Dobrze by było, gdyby klub miał jakieś zewnętrzne finansowanie – zaznaczył prezes Górnika. - Nie trzeba jednak ze wszystkim latać do mediów i opowiadać, że rozmawiamy, szukamy. W pewnym momencie pani prezydent sama zaczęła mówić, że jest taka opcja i rozmawia z różnymi potencjalnymi kupcami czy sponsorami, którzy by zainwestowali w klub – dodał.

Sam Lukas Podolski wspominał kilkukrotnie, że chciałby zostać właścicielem Górnika Zabrze.

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Górnik Zabrze po dwunastu latach zmieni właściciela? Nieoficjalnie wiadomo, że jest trzech potencjalnych inwestorów

Autor: Redakcja

25/06/2023

Jan urban

Może Cię zainteresować:

Jan Urban kontrakt z Górnikiem przedłużył o 2 lata. Tak jak... Podolski. Przypadek?

Autor: Arkadiusz Nauka

27/05/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Podolski: Nigdy nie poszedłbym do Legii czy Lecha. Liczy się tylko Górnik

Autor: Arkadiusz Nauka

22/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon