Przed nami drugi weekend Letniego Ogrodu Teatralnego 2024. Sprawdźcie, co w programie na najbliższy weekend

Przed nami drugi weekend 26. Edycji letniego Ogrodu Teatralnego , czyli wakacyjnego wydarzenia, które bawi katowicką publiczność od prawie 30 lat. ŚLĄZAG jest patronem medialnym tego wydarzenia. Zobaczcie jakie spektakle dla dzieci i dorosłych czekają na was 13 i 14 lipca.

To już 26. edycja Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach

Zasady tegorocznego LOT-u są takie same jak zawsze: w sobotnie i niedzielne wieczory - wydarzenia dla dorosłych, w niedziele o 15.00 - Letnia Grządka Teatralna, czyli darmowe spektakle dla dzieci. Do tego, tradycyjna wystawa w pomieszczeniach Teatru Korez w budynku Katowice Miasto Ogrodów.

Cały program Letniego Ogrodu Teatralnego 2024: Letni Ogród Teatralny 2024 od 6 lipca do 31 sierpnia w Katowicach. Spektakle dla dorosłych i dla dzieci oraz inne atrakcje. PROGRAM

Spektakle odgrywane są w podcieniach Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Publiczność siedzi na schodach. Spokojnie, na widzów czekają poduchy i siedziska. Można też przynieść ze sobą własne krzesełko.

Bilety do kupienia online rozeszły się w ciągu dwóch dni, ale nie martwcie się. Przed każdym spektaklem organizatorzy udostępniają pulę 100 biletów do nabycia w sposób tradycyjny – ustawiając się w kolejce. Dzięki wsparciu Miasta Katowice bilety kosztują jedyne 30 złotych.

Wydarzenia w drugi weekend LOT-u 2024:

Sobota, 13 lipca, godz. 21.00 "Hollywood na placu", Teatr dla Dorosłych, Bieruń

Najnowsza przebojowa komedia Teatru dla Dorosłych w języku śląskim i „śląsko-amerykańskim”, opowiada (z przymrużeniem oka) o początkach niezależnego kina na Śląsku. Akcja dzieje się na placu, a bohaterami są zwykli mieszkańcy i sąsiedzi. Zwykli, ale każdy z nich się czymś wyróżnia. Widzimy Hyjdlę, która przygotowuje swój geburstag, jej syna Józika, wspaniałe, acz jak zwykle krytyczne sąsiadki i starego, wrażliwego Wanota, który nie wylewa za kołnierz i jest ważną częścią placu. Główny wątek fabularny to rozterki Hyjdli próbującej nakręcić dokumentalny film o tym, co się dzieje u niej na placu, a który niespodziewanie robi karierę w Internecie. Jednak wraz z popularnością w mediach, bohaterowie wpadają w kłopoty. Czy sobie z nimi poradzą? Czy ich sąsiedzka solidarność okaże się silniejsza od pieniędzy? Dowiedzieć się będzie można tylko podczas przedstawienia, na które zapraszamy.

 • autor: Marcin Melon
 • reżyseria: Joanna Lorenc
 • występują: Monika Bulanda, Magdalena Górkiewicz, Dagmara Kupczyk, Joanna Lorenc, Bożena Tomala, Mateusz Duraj, Bartłomiej Jarosz, Jakub Łasicki, Marian Synowiec
 • czas trwania: 90 minut

Niedziela, 14 lipca, godz. 21 "Szac", Teatr Naumiony, Ornontowice

Cztery dojrzałe kobiety opowiadają historię swojego życia. Jest jeszcze on-mężczyzna, który je wszystkie łączy. Ten, który wzbudza namiętność, miłość i nienawiść, którego decyzje zmieniają koleje ich życia. W tle wybory, jakich bohaterowie dokonali w młodości oraz przeznaczenie, które zmienia ich los. Młodzieńczy entuzjazm splata się tutaj z dojrzałą refleksją nad życiem.

„Szac” to historia zwykłego człowieka, który podejmując takie, a nie inne decyzje wpływa na życie innych ludzi. Historia , którą można odnaleźć w każdej śląskiej rodzinie.

 • autor: Joanna Sodzawiczny
 • reżyseria: Iwona Woźniak
 • występują: Bartłomiej Garus, Lucjan Noras, Wiktoria Krasoń, Jolanta Sodzawiczny, Karolina Sosna, Magdalena Owczarek, Sylwia Zajusz, Bronisława Porembska, Małgorzata Spyra, Beata Kniejska, Dominik Sodzawiczny, Marcin Noras, Łukasz Domin, Wiktor Frankowicz, Joanna Sodzawiczny
 • Scenariusz - Joanna Sodzawiczny Choreografia - Mikołaj Karczewski, Natalia Dinges
 • Muzyka - Rube Świnie
 • Konsultacje Muzyczne - Nina Wolska
 • Projekt Kostiumów - Barbara Wójcik-Wiktorowicz, Aleksandra Malczyk
 • Charakteryzacja - Sabina Baron, Helene Chwałek
 • Reżyseria Świateł - Marcin Thoman
 • Obsługa Techniczna - Maksym Juranek, Janusz Golec, Andrzej Wójcik
 • Koordynacja - Łukasz Domin
 • Produkcja - Fundacja Szafa Gra
 • czas trwania: 60 minut bez przerwy

Niedziela, 14 lipca, godz. 15.00, Letnia Grządka Teatralna, "Którędy do Yellowstone?", Teatr Gry i Ludzie, Katowice

Czy znacie znakomity komiks i zarazem lekturę szkolną Aleksandry i Daniela Mizielińskich?
On jest nieśmiały, ona - przebojowa. On - ogromy i ciężki, ona - mała i zwinna. Żubr Kuba i wiewiórka Ula - para przyjaciół z Puszczy Białowieskiej - otrzymuje tajemniczy list z Ameryki i wybiera się w wielką podróż tropami dzikiej przyrody. Prowadzi ich ona przez siedem niezwykłych parków narodowych: od Yellowstone, przez amazońską puszczę, chiński las bambusowy, afrykańską pustynię, lodowatą Grenlandię po Park Narodowy Komodo.

W każdym z tych miejsc spotkają miejscowe zwierzęta, poznają ich zwyczaje i środowisko, przeżyją wiele przygód i dowiedzą się mnóstwa ciekawostek. Czy wiecie jak boli ugryzienie mrówki pocisk? Czy panda mała to mała panda? I w końcu gdzie podziała się Kiri? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne pytania, wybierzcie się w roztańczoną i rozśpiewaną dziką podróż z naszymi bohaterami.
Projekt realizowany we współpracy z Teatrem Czwarta Scena.

 • Spektakl dla dzieci od 4. roku życia.
 • autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
 • adaptacja, reżyseria, produkcja: Michał Piotrowski
  występują: Kaśka Dudek, Aleksandra Fielek, Oliwia Spisak, Grzegorz Lamik
 • czas trwania: 65 minut
Joga

Może Cię zainteresować:

Spędź lato aktywnie w Katowicach z Akademią Górnośląską. Ciekawy pomysł i mnóstwo atrakcji

Autor: Wojciech Sontowski

08/07/2024

Smaki 2024 video 1920x1080 MAXX no claim WISLA

Może Cię zainteresować:

Małopolski Festiwal Smaku 2024 z wizytą na Śląsku!

Autor: Artykuł sponsorowany

08/07/2024

Spodek wraca do gry

Może Cię zainteresować:

Jarosław Gwizdak: Spodek wrócił do koncertowej gry, ale trzeba pogodzić się z tym, że nie jest już najatrakcyjniejszą i najbardziej komfortową halą w Polsce

Autor: Jarosław Gwizdak

08/07/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon