Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca ciekawe imprezy dla całych rodzin na weekend 24-26 czerwca 2022

Pierwszy weekend wakacji będzie bardzo rozrywkowy - trzeba to przyznać. Rodziny z dziećmi i fani skocznej muzyki nie będą się nudzić. Sprawdź, jakie fajne imprezy wyszukaliśmy dla Was w ramach Rozrywkowego ŚLĄZAGA na weekend 24-26 czerwca 2022.

Jak uczcić początek wakacji? Najlepiej wybierając się na jedną z wielu familijnych imprez, jakie dzieją się w naszej aglomeracji, albo trochę dalej. Skorzystajcie z podpowiedzi Rozrywkowego ŚLĄZAGA.

Roztańczony wieczór, dancing, Rynek, Chorzów. Sobota 25 czerwca, godz. 18-22.
Za tą imprezą stoją organizatorzy Fest Festiwalu, który niedługo odbędzie się w Parku Śląskim. Ideą dancingu jest integracja pokoleń i inspiracja do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. Wśród ludzi, którzy poprowadzą zabawę jest DJ Jerry, najstarszy didżej w Polsce. Będzie też Praktyczna Pani aka Practical Lady oraz MC The Blue Mantic. Wstęp wolny.

Jubileuszowy Festiwal Kwiatów w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, Zabrze. Sobota-niedziela 25-26 czerwca
W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Natura, Sztuka i Piękno” i włączy się w świętowanie aż dwóch stuleci. Setnych urodzin miasta Zabrze i stulecia polskiej botaniki, bo w tym roku swoje setne urodziny obchodzi także Polskie Towarzystwo Botaniczne. Festiwal Kwiatów odbędzie się w sobotę, 25.06 (początek – godzina 10) i niedzielę, 26.06 (godz. 12). Czas umilać będą pozytywne dźwięki w wykonaniu Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza oraz zespołów: Blue Dragonfly, Tukej, Nivel oraz Patryka Filipowicza i Pawła Synowca.
Więcej: Jubileuszowy Festiwal Kwiatów w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Kwiaty, sadzonki, warsztaty, stoiska, muzyka i...

Holi Festiwal Kolorów. Katowice, Park Bogucki. Sobota, 25 czerwca
Impreza z muzyką, podczas której zgromadzeni obrzucają się kolorowymi (nieszkodliwymi dla organizmu) proszkami, które można kupić na miejscu. Sama tradycja obrzucania się proszkami wywodzi się z Indii, ale zrobiła furorę w Polsce. Święto Kolorów będzie częścią Rodzinnego Pikniku Świętojańskiego w dzielnicy Bogucice. Zabawa zacznie się o godz. 15. W programie atrakcje dla dzieci, rekonstrukcje, występy muzyczne. Wstęp wolny.
Więcej: Holi Święto Kolorów w Katowicach. Zabawa w Parku Boguckim 25 czerwca 2022

Dni Wisły, pl. Hoffa i amfiteatr, Wisła, piątek-niedziela 24-26 czerwca
Zaplanowano trzy dni wypełnione fajnymi imprezami. W piątek od 17.00 przed amfiteatrem odbędzie się folklorystyczna impreza "Wiślańskie Wianki", z występem Teatru Ognia na gorący koniec. W sobotę wystąpi w amfiteatrze Ewa Farna. Polecamy też niedzielny Piknik Rodzinny w Parku Kopczyńskiego od godz. 14, gdzie zapowiadane są gry i zabawy.
Więcej:

Święto wody, ziół i ognia podczas Nocy Świętojańskiej, Górnośląski Park Etnograficzny, Park Śląski, Chorzów. Sobota 25 czerwca, godz. 17
Nowością tegorocznych obchodów Nocy Świętojańskiej będzie pokaz dawnych układów tańców regionalnych oraz pieśni sobótkowych. Goście muzeum, z pomocą artystów z Kapeli Fedaków będą mogli nauczyć się prostych układów tanecznych i wykonać je wspólnie z pozostałymi uczestnikami zabawy. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie możliwość zobaczenia nowej aranżacji w chałupie z Kaliny zwanej chałupą zielarki. Obowiązują bilety wstępu do skansenu (normalny 15 zł, ulgowy 10 zł)

Festiwal Górnej Odry, Rybnik, Żory, Racibórz, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Chałupki i Turza. Piątek-Niedziela 24-26 czerwca

Na trzy dni festiwalu przygotowano łącznie ponad 130 atrakcji. Finał Festiwalu Górnej Odry odbędzie się na Zabytkowej Kopalni Ignacy, która bez dwóch zdań jest industrialnym sercem Krainy Górnej Odry. Podczas finału zaplanowano mnóstwo atrakcji, wystąpią m.in. Molly Malone’s, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk (w pełnym składzie), Krzysztof Respondek i goście, Rafał Kozik & Przyjaciele, DJ SIMON BIZON przy industrialnym laser show oraz gwiazda wieczoru- Smolasty. Więcej o festiwalu: www.krainagornejodry.travel

Dni Mikołowa, Rynek. Sobota-niedziela 25-26 czerwca
Huczne dni miasta z okazji 800-lecia Mikołowa. W sobotę 25 czerwca o godz. 20.00 wystąpi tu Mrozu. W tym dniu - też Król i Rahim&Focus w aranżacjach Tymoteusza Biesa. Za to niedziela będzie w bardziej swojskich klimatach. O godz. 15 wystąpi Teresa Werner, po niej - Cleo, a jeszcze później - Golec Uorkiestra. Wieczór zakończy się zabawą pod przewodnictwem didżeja C-Boola.

Zwierzynalia. Ogólnopolski Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt. Łąka przy Rosarium, Park Śląski, Chorzów. Sobota 25 czerwca, godz. 10-18
Impreza wraca po dwóch latach przerwy. W programie spotkania z weterynarzami, obrońcami zwierząt. Będą policyjne psy, załoga Leśnego Pogotowia dla Zwierząt w Mikołowie. Plus warsztaty, konkursy i zabawy. Wstęp wolny.

Dni Bytomia, pl. Sobieskiego. Piątek-niedziela 24-26 czerwca
Piątek będzie poświęcony na rodzinne atrakcje (od godz. 16). W programie też Familijne Kangoo, Bajkowe Show dla dzieci, show "Okruszek nie ma szans!". Będzie też prezentacja lokalnej twórczości oraz program adresowany do wspólnoty polsko-ukraińskiej „Ukraina Polsce-Polska Ukrainie”. Sobota upłynie pod znakiem tanecznych rytmów, dzięki takim artystom jak Long&Junior, Mirami i C-BooL. W niedzielę impreza wystartuje o godz. 17. W programie: 18.30 O.S.T.R., 19.45 Blue Cafe, 21.00 Patrycja Markowska.
Więcej: Przed nami największe wydarzenie kulturalne w Bytomiu – Dni Bytomia

Dawid Podsiadło

Może Cię zainteresować:

Kulturalny ŚLĄZAG poleca ciekawe wydarzenia na weekend 24-26 czerwca, a nawet na kolejny tydzień

Autor: Katarzyna Pachelska

23/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Świerklaniec dożynki

Rozrywkowy ŚLĄZAG na pierwszy weekend września 2022

Dożynki

Rozrywkowy ŚLĄZAG na ostatni weekend wakacji 2022

Wstyd LOT

Kulturalny ŚLĄZAG. Ciekawe imprezy na drugi weekend sierpnia

TKB Wisla

Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca imprezy na zakończenie lipca

Kamp

AlterFest 2022 odbędzie się 29 i 30 lipca w Mysłowicach

Barbórka w środku lata

Rozrywkowy ŚLĄZAG na weekend 15-17 lipca 2022

CARBON Silesia Festival

Kulturalny ŚLĄZAG poleca na weekend 10-12 czerwca 2022