Rusza akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowcy będą mogli sprawdzić światła za darmo

Już w najbliższą sobotę (21 października) w wybranych stacjach diagnostycznych można będzie za darmo sprawdzić światła w swoim samochodzie. Kolejne takie okazje nadarzą się 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia. Ma to związek z rozpoczynająca się właśnie akcją „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

www.pixabay.com
Światła samochodu

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Funkcjonariusze drogówki przypominają, że nieprawidłowe oświetlenie pojazdu ma nie tylko negatywny wpływ na komfort jazdy, ale może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drogach. Zwłaszcza teraz, w okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia pozwalając kierowcy np. wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

W ramach akcji na wybranych stacjach diagnostycznych (ich pełną listę publikujemy w załączniku) można będzie za darmo sprawdzić światła w swoim samochodzie. Po raz pierwszy w najbliższą sobotę (21 października), następne okazje do tego będą 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego, będą przeprowadzać na terenie kraju działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

Stacje kontroli pojazdów biorące udział w akcji Twoje światła Nasze Bezpieczenstwo

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny