Data 20 czerwca na czczenie powstań śląskich jest niefortunna, bo to czas... podziału Śląska
20 czerwca ogłoszono kilka lat temu Narodowym Dniem Powstań Śląskich. Inspiracją do wybrania takiej a nie innej daty było wkroczenie Wojska Polskiego do Katowic 20 czerwca 1922. Moment zatem symboliczny i szczególnie uroczysty. Ale czy rzeczywiście dobrze wybrano dzień świętowania powstań?