Sekretna scena po kilku latach wraca na festiwal Tauron Nowa Muzyka. Za to lista artystów już bez sekretów. Kto oprócz Skream i Âme?

Tegoroczna edycja festiwalu rośnie o kolejną scenę! Secret Stage to miejsce, w którym podczas festiwalu zabrzmi szerokie spektrum brzmień klubowych - od dark disco przez minimal i tech house po dubstep. Jednocześnie program festiwalu rośnie o takie gwiazdy jak Skream i Âme, oraz najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny, którą reprezentować będą Mihvu & Sonik, SAS oraz Weikum.

Sekretna scena powraca na festiwal po kilku latach nieobecności. W przeszłości to właśnie tam odbył się pamiętny występ duetu HVOB oraz wybrzmiewały sety didżejskich znakomitości. Nie inaczej będzie tym razem, bo Secret Stage powraca w okolice strefy gastronomicznej, tworząc kolejną propozycję muzyczną dla festiwalowiczów spragnionych tanecznych brzmień. Oto pełny program Secret Stage podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024.

Piątek 21 Czerwca

20:00 - 22:30 Franca
22:30 - 01:00 Mimi Love
01:00 - 03:00 Âme live
03:00 - 06:00 Robag Wruhme

Sobota 22 Czerwca

18:00 - 21:00 Weikum
21:00 - 00:00 SAS
00:00 - 03:00 Mihvu & Sonik
03:00 - 06:00 Skream

Jednocześnie program festiwalu rośnie o 5 projektów. Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream, który nie dotarł na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Jego potężny set będzie gwoździem sobotniego programu Secret Stage. Na początku XXI wieku Londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Z kolei w piątek główną gwiazdą będzie Âme. Twórcy takich hitów, jak „Rej”, „Balantine”, czy niezwykle popularnego remiksu utworu „Howling” Ry X to absolutna czołówka europejskiej sceny klubowej. Współzałożyciele bardzo cenionej wytwórni Innervisions słyną z konceptualnej i wyjątkowo emocjonującej muzyki, która zdefiniowała brzmienie europejskiego minimalu i tech house. Na festiwalu usłyszymy Âme w wydaniu live.

Oprócz gwiazd i wcześniej ogłoszonych artystów, na Secret Stage wystąpi kilku najciekawszych polskich didżejów. Usłyszymy aż trzech przedstawicieli inicjatywy The Cat Club: Mihvu, Filip Sonik i SAS reprezentują stylistykę dark disco, czyli mroczne i dekadenckie brzmienia, w których hipnotyczne arpeggia i nostalgiczne pasaże syntezatorów dopełniają lubieżne wokale. To disco w nietypowym wydaniu, a ich pasję do muzyki dopełnia zamiłowanie do kreatywnego dekorowania przestrzeni w których grają.

Na Secret Stage zagra także tegoroczny zwycięzca plebiscytu Munoludy. WEIKUM został wybrany najlepszym didżejem house’owym w Polsce. Urodzony w Warszawie DJ i producent jest ściśle powiązany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, czy Glasgow Underground. To regularny goś

takich miejsc jak: Sfinks700, Wisłoujście, Oczki, Smolna, Tama, Transformator, Piekło Nad Niebem, Prozak 2.0 czy Luzztro oraz takich festiwali, jak Sunrise Festival, Mayday, Audioriver. W Katowicach zabierze publiczność w długą podróż przez najlepsze brzmienia prog, deep i tech house.

Tym samym tegoroczny program festiwalu rośnie już do 45 projektów artystycznych, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Tauron Nowa Muzyka Katowice


BIOGRAMY ARTYSTÓW:

Âme

Dwóch przyjaciół, którzy spotkali się pod Karlsruhe, w Schwarzwaldzie. Jeden jest badaczem odległych galaktyk, drugi kompozytorem dbałym o najdrobniejsze szczegóły. Razem tworzą radość życia, aranżując i dekonstruując swoje dzieła. Osobliwość Âme wywodzi się z symbiotycznego związku Franka Wiedemanna i Kristiana Beyera. Początek ich ponad 20-letniej współpracy jest niemożliwy do zidentyfikowania. To relacja utkana z przypadkowych spotkań, przełomowych prezentacji i niepohamowanej ciekawości. Frank to kompozytor i napęd kreatywny stojący za występem na żywo, a Kristian to DJ-odkrywca. Założona przez Âme i Dixona wytwórnia Innervisions jest metamorfozą połączonej ekspresji i mocy. W gatunku pozornie mającym obsesję na punkcie powracania do przeszłości, Âme zdecydowanie patrzą w przyszłość muzyki tanecznej. Kierując się ciągłą ewolucją, rzucili wyzwanie oczekiwaniom bywalców klubów swoją opartą na konceptualizacji i wyjątkowo emocjonującą muzyką. Każda ich kompozycja i występ na żywo to kulminacja nieskończonych doświadczeń i eksperymentów.

Mihvu & Sonik

Obaj artyści odkryli swoją muzyczną synergię w 2021 roku. Połączyła ich wspólna miłoś

do brzmień synth, New Romantic, electro i współczesnych dźwięków indie. Wyruszając w mroczniejsze krainy disco, tkają swoją dźwiękową magię w studiu i na scenach, robiąc furorę na lokalnej scenie i na festiwalach. Jako DJ-e umiejętnie poruszają się po różnorodnych gatunkach, aby stworzyć taneczne i wciągające doświadczenie dyskotekowe dla wszystkich. Rezydenci „Piekła Nad Niebem” i członkowie ekipy „Be Kolektiv” współpracują z lokalnymi i międzynarodowymi artystami, są kuratorami rezydencji i współtworzą prężną polską scenę muzyczną, w tym własne wydarzenia „The Cat Club” i „Szukam Dark Disko.”

SAS

DJ, promotor i pasjonat alternatywnej muzyki elektronicznej. Głównie eksploruje obszary muzyki indie dance z silnym wpływem muzyki (new) dark wave, electronic rock czy alternative dance, starając się umieścić je w granicach klubowego dark disco i jego dewiacji. W jego selekcji kluczową rolę odgrywa odpowiedni groove, atmosfera i nie dająca się zatrzymać motoryka. Współtworzy projekt eventowy The Cat Club kompleksowo skupiony na estetyce odrobinę mniej powszechnej muzyki disco.

Skream

Należy do najbardziej cenionych artystów muzyki elektronicznej w Wielkiej Brytanii. Jak sam mówi, będzie podtrzymywał dziedzictwo kultury rave'u do samego końca. Miłość do muzyki zaszczepił w nim jego starszy brat, junglowy DJ Hijak. Skream rozpoczął tworzenie muzyki i didżejowanie jako nastolatek, by szybko stać się jednym z głównych innowatorów rodzącego się dubstepu. Gdy zyskał status pioniera gatunku, zdecydował się na przejście na disco, house i techno. W 2013 roku zamknął swój dubstepowy label Disfigured Dubz, odsłaniając zupełnie nową platformę o nazwie Of Unsound Mind. Wykorzystując nową wytwórnię dostarczył fanom mnóstwo kawałków techno, które obejmują cały wachlarz tekstur – od chropowatych po emocjonalne. Jego niekończąca się kreatywność napędzana jest przez parkiet, czyli miejsce, gdzie leży jego serce i gdzie czuje się jak w domu.

WEIKUM

Urodzony w Warszawie DJ i Producent ściśle związany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, Glasgow Underground, Armada, Serrano’s Kitchen, Simma Black czy Ohral. Muzyka Sebastiana, została doceniona również m.in przez wytwórnie Defected, Records, która uzbroiła swoje Defected Fresh House Friday oraz Defected Radio produkcjami warszawskiego artysty. Grał u boku takich artystów jak Eric Prydz, Paul Kalkbrenner, Dubfire, Fatboy Slim, Joseph Capriati, Tiga, Mark Knight, Claptone, Eats Everything, Gorgon City, Tinlicker czy Chelina Manuhutu. Weikum jest również gospodarzem ogólnokrajowych cykli muzycznych - Iridium by Weikum, oraz Collision by Gigi & Weikum, a także regularnym gościem takich miejsc jak: Sfinks700, Splot Słoneczny, Wisłoujście, Praga Centrum, Oczki, Smolna, Tama, Transformator (resident) Piekło Nad Niebem, Berlin, Sunrise Festival, Mayday, Audioriver, Fest Festival, Euforia Festivals, Undercity, Prozak 2.0, Luzztro, Lekko Techno, SiXa. W plebiscycie Munoludy został uznany za najlepszegp DJa house’owego 2023 roku.

TNMK Strefa Kultury w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Róisín Murphy gwiazdą 19. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Rozpoczęła się już sprzedaż karnetów i biletów

Autor: Redakcja

08/03/2024

Sepultura

Może Cię zainteresować:

Korn, Sepultura, Rakim na Śląsku. 10 najlepszych koncertów w 2024 roku: widać tęsknotę za latami 90.

Autor: Maciej Poloczek

05/01/2024

BICEP

Może Cię zainteresować:

Festiwal Tauron Nowa Muzyka: organizatorzy ogłosili pierwsze gwiazdy, które wystąpią w przyszłym roku

Autor: Patryk Osadnik

09/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon