W Gliwicach nie chcieli Fornalika. Zemsta "Waldka Kinga" może być bardzo słodka

Waldemar Fornalik szybko znalazł sobie nowy klub, co ma zostać ogłoszone oficjalnie lada moment. To zła informacja dla Piasta Gliwice, bo "Waldek King" weźmie klub, który jest jednym z głównych konkurentów w walce o utrzymanie.

Fot. Youtube/Piast Gliwice
Fornalik waldemar piast

Piast Gliwice w ostatnim tegorocznym meczu ograł na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:1. To było pierwsze zwycięstwo Aleksandara Vukovicia i przez moment było niezwykle cenne, bo jego drużyna wyskoczyła ze strefy spadkowej. Problem w tym, że Lechia miała jeszcze w zanadrzu zaległe spotkanie z Górnikiem Zabrze i gdańszczanie je wygrali.

Fornalik przyczyni się do spadku Piasta?

Zima przy ul. Okrzei będzie zatem czerwona, bo Piast najbliższe dwa miesiące spędzi w strefie spadkowej. Czy potem Vuković uratuje zespół przed spadkiem? Sprawę może mocno skomplikować... Waldemar Fornalik, którego kilka tygodni temu zwolniono, a w jego miejsce sprowadzono "Vuko".

Już od pewnego czasu w środowisku piłkarskim krążyła plotka, że "Waldek King" rozmawia z Zagłębiem Lubin. "Miedziowi" są w bardzo poważnym kryzysie i już drugi sezon z rzędu czeka ich walka o utrzymanie. W klubie z Dolnego Śląska doszli do wniosku, że potrzebują trenera, który wszystko poukłada i najpierw utrzyma się w PKO Ekstraklasie, a potem przygotuje zespół do walki o wyższe lokaty.

Portal weszlo.com ustalił, że Fornalik jest już w zasadzie dogadany z Zagłębiem. Lada moment ma to zostać ogłoszone oficjalnie. Walkę o posadę wygrał z Bartoszem Grzelakiem i Adamem Majewskim.

"Waldek King" z jednej strony dużo ryzykuje, bo w Lubinie już wielu trenerów poległo. Może jednak jeszcze więcej zyskać, bo na warunki do pracy narzekać nie będzie. Klub jest wspierany przez KGHM, a to daje duży komfort. Nie będzie tak, jak w Gliwicach, gdzie latem skąpiono na transfery i na tym polu zrobiono całkowite minimum.

Historia może tak się ułożyć, że Fornalik dokona słodkiej zemsty na Piaście, który go zwolnił. W tej chwili Zagłębie w tabeli jest tuż nad strefą spadkową, a będący o jedną pozycję niżej klub z Gliwic ma punkt mniej. Gdyby po sezonie tabela wyglądała tak samo, to przy Okrzei działacze będą patrzeć po sobie, pytając, kto wpadł na pomysł, aby Fornalika pożegnać.

Gutkovskis rakow

Może Cię zainteresować:

Raków pokazuje, jak się buduje drużynę. Wyprzedaż? Nie z nimi takie numery

Autor: Robert Czykiel

21/11/2022

Katarjpeg

Może Cię zainteresować:

Marcin Nowak: Krynica Morska, Chorzów, Katar i złote polonezy w Zabrzu. Sentymentalna podróż z “Duchem Tamtych Mundiali”

Autor: Marcin Nowak

20/11/2022

Grabara

Może Cię zainteresować:

Mundial przeszedł mu koło nosa. Nagle dostał telefon: Kamil, lecisz do Kataru

Autor: Robert Czykiel

15/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon