Politycznie zaangażowana witryna w Pszczynie. Nie, nie internetowa. To witryna sklepowa

W Pszczynie nie potrzebują internetu. W tym mieście mają politycznie zaangażowaną witrynę… sklepową. Są tam m.in. fragmenty expose Beaty Szydło, jest o prezesie NBP i inflacji oraz Jarosławie Kaczyńskim „pasterzu narodu”.

Spacerując ul. Piastowską w kierunku pszczyńskiego Rynku, można się natknąć na ciekawą witrynę sklepową. Witrynę zaangażowaną politycznie. Prawie jak w polskim internecie. Widać, że w tym zakładzie polityka wywołuje ogromne emocje. Wywieszone tam „obwieszczenia” poświęcone są politykom Prawa i Sprawiedliwości.

W sklepowej witrynie można m.in. przeczytać fragment expose byłej premier Beaty Szydło z 2015 r., w którym mówiła o końcu „z arogancją władzy i pychą” oraz, że PiS to „partia najbardziej wrażliwa na problemy Polaków”. I dalej, że teraz – w 2022 r. - należy „wprowadzić oprocentowanie od lokat powyżej realnej inflacji”.

Autor tego plakatu proponuje, żeby w 2023 r. „podwyższyć zasiłek z 500+ na 800+, aby kupić młodych ludzi oraz wprowadzić wypłatę 15-tej emerytury". Dodaje m.in., że „nie po to większość parlamentarna wybrała pana Glapińskiego na prezesa NBP, który potrafi drukować pieniądze – legalnie”.

„666 indywidualnych autografów od prezesa”

Jest tam też o Jarosławie Kaczyńskim, który został nazwany „pasterzem narodu”. Można przeczytać, że na rozpoczęcie kampanii wyborczej do Sejmu w 2023 r. wybrał on Pszczynę. Autor podkreśla, że będzie tam „5” Kaczyńskiego (pisownia oryginalna):

  1. Bezpośrednie spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim bez jakichkolwiek ograniczeń. Będzie 666 indywidualnych autografów od prezesa.
  2. Konkurs na specjalne przywitanie naczelnika państwa (klaskanie, śpiewanie i fala meksykańska).
  3. Drewno opałowe pozyskane z pszczyńskiego skansenu.
  4. Każdemu z uczestników, który poprze PiS w wyborach zostanie wręczony worek eko groszku wydobytego spod zamcza w Pszczynie.
  5. Na wigilię 2023 roku będą wręczana ryby z Odry (niesamowite okazy).

Zaś główną atrakcją ma być wylosowanie jednej osoby, która „pójdzie na wykwintny obiad z Jarosławem”, a przygotuje go „odkrycie kulinarne roku”.

„Matki Polki – Broszki”

W pszczyńskiej witrynie sklepowej można też przeczytać list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym autor wyraża żal, że „wybitne osoby” oddelegował do Parlamentu Europejskiego. Ma też nadzieję, że „w nowych wyborach te wybitne osoby pojawią się w Polsce".

Są tam zdjęcia Beaty Szydło, Anny Zalewskiej, Elżbiety Rafalskiej i Beaty Kempy podpisane „Matki Polki – Broszki”, „Aniołki Parlamenty Europejskiego”. Pod spodem autor dodaje – „bardzo ważne, że nie wysłał pan do Brukseli naszych najwspanialszych kobiet: Krysi Pawłowicz i Julki Przyłębskiej”.

Zdjęcia witryny sklepowej w Pszczynie nadesłał jeden z czytelników portalu ŚLĄZAG.
Sejmik Województwa Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Radni PiS poparliby dofinansowanie in vitro, gdyby projekt uchwały nie budził wątpliwości? "Na pewno bym to rozważył"

Autor: Patryk Osadnik

05/09/2022

Dominik Kolorz

Może Cię zainteresować:

Solidarność ogłosiła pogotowie protestacyjne w woj. śląskim. "Rząd PiS odleciał"

Autor: Patryk Osadnik

07/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon