Wisła - perła w koronie Śląska Cieszyńskiego? Sylwester marzeń tylko w Beskidzie Śląskim!

Śląsk Cieszyński to kraina wciąż niedoceniana na mapie Polski, choć coraz częściej odkrywana przez turystów i badaczy. Turystyczną "perłą w koronie" jest Wisła, do której od lat przyciągają atrakcyjne ceny, stoki narciarskie, nazwiska Adama Małysza czy Jerzego Pilcha. Spędzając noc sylwestrową w Wiśle na pewno nie będziecie się nudzić. Sylwester marzeń tylko w Beskidzie Śląskim!

Jedyne miasto w Polsce w którym luteranie stanowią większość mieszkańców. Zagwozdka dla politologów i geografów politycznych (PiS zawsze ponosi tu sromotną klęskę, uzyskując wyniki nawet poniżej 10% poparcia). Miejsce urodzin Adama Podżorskiego, Adama Małysza, Jerzego Pilcha czy Karola Pinkasa. To tu w 1919 roku w willi "Nelcia" Józefa Goszyka obradowała Komisja Koalicyjna nad ustaleniem granicy pomiędzy Polską a Czechami. To również w Wiśle stoi po dziś dzień, zbudowany w 1931 roku zamek - rezydencja prezydenta RP, zaprojektowany przez ikonę przedwojennej architektury modernistycznej w Polsce prof. Adolfa Szyszko-Bohusza. Wisła ma bogatą historię i wiele ciekawych historii do opowiedzenia. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Perła w koronie Śląska Cieszyńskiego?

Licząca ponad 11 tysięcy mieszkańców Wisła jest swoistą turystyczną "perłą w koronie" Śląska Cieszyńskiego. Chętnie zaglądają tu mieszkańcy województwa śląskiego i Małopolski oraz Czesi, zwłaszcza z gmin krajów morawsko-śląskiego i ołomunieckiego. Bogactwo kulturowe, infrastruktura turystyczna, stoki narciarskie, liczne muzea i zabytki - to tylko niektóre z plusów miasta, które zachęcają do odwiedzin na jeden dzień, weekendowy wypad czy zimowe ferie z dzieciakami.

Na noclegi zapraszają pensjonaty, przydomowe stancje i hotele, w tym górujące nad miastem: Gołębiewski i Crystal. Oferta wiślańskich restauratorów również jest bardzo szeroka. Tradycyjna kuchnia polska, śląska i czeska mają tu godną reprezentację. Preferujący żurek i roladę czy knödel i smažený sýr - wszyscy znajdą tu coś dla siebie. Stoiska przy Placu Hoffa i ulicy 1 Maja oferują szeroki asortyment regionalnych wyrobów: smalcu, oscypków, peklowanych ogórków, piwa z cieszyńskich browarów czy podbeskidzkiej śliwowicy. Na pieszą wędrówkę przez miasto w zimowy wieczór można zaopatrzyć się w grzaniec (z alkoholem lub bez) w cenie od 8 do 12 zł.

Sylwester marzeń w Beskidzie Śląskim!

Do sylwestrowej nocy i nowego roku 2024 zostały już zaledwie godziny, zatem najwyższy czas podjąć decyzję gdzie się bawić. Wisła zaprasza do wspólnej zabawy na rynku wszystkich mieszkańców i gości miasta, nawet tych "na ostatnią chwilę".

- Sylwester na rynku? Nie ma sprawy! Bawimy się jak co roku na placu Hoffa! Od 18 do 21 bal sylwestrowy dla dzieci, a od 22 zapraszamy całą resztę!

Tych co wolą sylwestra bardziej na klubowo, miasto zaprasza na dyskotekę do Klubu BaseNova Wisła, przy ulicy Olimpijskiej 1A. Start imprezy o godz. 20:00 - Sylwester 2024 - Klub BaseNova Wisła.

Ponadto 5 stacji narciarskich w Wiśle: Cieńków, Siglany, Soszów, Nowa Osada Kolej Krzesełkowa oraz Skolnity Wisła Ski & Bike Park zapraszają do spędzenia tej niepowtarzalnej nocy u nich. Sylwestrowe jeżdżenie po stokach? Czemu nie! Sądząc po frekwencji na stacjach z drugiego dnia świąt - i na sylwka niejeden się skusi. Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy na pewno nie będą się nudzić, a nawet będą czekać na nich dodatkowe atrakcje...

Kolejkowo gliwice Scenka emerytowany garbus

Może Cię zainteresować:

Kolejkowo w Gliwicach ma nową makietę, a na niej znane miejsca Beskidu Śląskiego: Barania Góra, Wisła Obłaziec, Trzy Kopce

Autor: Katarzyna Pachelska

21/12/2023

Polska reprezentacja

Może Cię zainteresować:

Hokejowa reprezentacja znów przyjedzie do Sosnowca. Nie tylko na turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/12/2023

Zima 2023, 27 grudnia, Fryna

Może Cię zainteresować:

Zima na razie ciepła. Sylwester i Nowy Rok zapowiadają się bez śniegu

Autor: Jacek Skorek

27/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon