Związkowcy chcą przekonać Solidarną Polskę do inwestycji w górnictwo. Rozmawiają z wiceministrem... rolnictwa

Janusz Kowalski zobaczył przodek i rozmawiał ze związkowcami z Sierpnia 80 o ważnych dla górnictwa inwestycjach. Sęk w tym, że jest on wiceministrem... rolnictwa. - Mieliśmy kilka spotkań z politykami Solidarnej Polski. Próbujemy ich przekonać, że inwestycje w górnictwo to gwarancja bezpieczeństwa (...) Kropla drąży skałę - powiedział Rafał Jedwabny, przewodniczący Sierpnia 80 w PGG.

FB: Janusz Kowalski
Janusz Kowalski

Związkowcy z Sierpnia 80 od dawna "romansują" z politykami Solidarnej Polski. Niedawno zaprosili do KWK Murcki-Staszic Janusza Kowalskiego. Sęk w tym, że jest on wiceministrem... rolnictwa.

- Mieliśmy kilka spotkań z politykami Solidarnej Polski. Próbujemy ich przekonać, że inwestycje w górnictwo to gwarancja bezpieczeństwa (...) Kropla drąży skałę. Być może jeśli dotrzemy do kilku polityków Solidarnej Polski, to oni dotrą do kilku polityków Prawa i Sprawiedliwości i tak dalej - wyjaśnił Rafał Jedwabny, przewodniczący Sierpnia 80 w Polskiej Grupie Górniczej, w Radiu Piekary.

- Januszowi Kowalskiemu pokazaliśmy przodek. Rozmawialiśmy o inwestycjach, choć wiemy, że nie on za nie odpowiada - dodał.

Rafał Jedwabny

Może Cię zainteresować:

Rafał Jedwabny z Sierpnia 80.: "PiS to jeden z najgłupszych rządów od lat 90."

Autor: Martyna Urban

15/11/2022

Janusz Kowalski przed KWK Wieczorek

Janusz Kowalski o górnictwie wypowiada się chętnie. Najczęściej obnaża przy tym swój brak wiedzy. Było tak choćby wtedy, kiedy nagrał się przed KWK Wieczorek.

- W moim przekonaniu najważniejsze jest to, aby bezpieczeństwo energetyczne opierać o własne zasoby. Potrzebny jest audyt geologiczny i inwestycyjny, aby takie kopalnie nie były zamykane, bo tu można było i można dalej wydobywać węgiel kamienny - powiedział Janusz Kowalski, a w opisie wideo dodał, że wydobycie mogło/może trwać jeszcze 15-20 lat.

Warto więc przypomnieć, że KWK Wieczorek zamknięto z powodu wyczerpania złóż węgla w tym rejonie. Ponadto poseł Solidarnej Polski często podkreśla, że to Platforma Obywatelska likwidowała kopalnie. Co ciekawe, tę konkretną, przed którą wystąpił, zamknięto za czasów Prawa i Sprawiedliwości.

Janusz Kowalski

Może Cię zainteresować:

Poseł Solidarnej Polski chciał fedrować tam, gdzie nie ma węgla. Oto kopalnie, w których może spełnić marzenia

Autor: Patryk Osadnik

27/04/2022

Minister sprawiedliwości zajmuje się węglem

O inwestycjach w górnictwo mówił niedawno w Katowicach lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Tak. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie zajmuje się tematem węgla.

- Nie będę bronił Zbigniewa Ziobry. Od lat 90. XX wieku każdy rząd likwidował górnictwo (…) Nie staję po stronie Solidarnej Polski. Jest wiele rzeczy, w których się z nią nie zgadzam, ale co do energetyki staramy się współpracować - podkreślił Rafał Jedwabny w Radiu Piekary.

Zapowiedział również, że związkowcy z Sierpnia 80 dołączą w czwartek, 17 listopada, do protestu Solidarności w Warszawie.

- Jako związek zawodowy będziemy protestować przeciwko każdej głupiej władzy, a ten rząd jest jednym z najgłupszych od lat 90. (…) Platforma Obywatelska zrobiła wiele złego dla górnictwa, ale Prawo i Sprawiedliwość zrobiło równie wiele złego - ocenił Rafał Jedwabny.

Ziobro w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Ziobro przyjechał do Katowic. „Żadna fotowoltaika. Tylko węgiel!"

Autor: Arkadiusz Nauka

15/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon