Związkowcy chcą przekonać Solidarną Polskę do inwestycji w górnictwo. Rozmawiają z wiceministrem... rolnictwa

Janusz Kowalski zobaczył przodek i rozmawiał ze związkowcami z Sierpnia 80 o ważnych dla górnictwa inwestycjach. Sęk w tym, że jest on wiceministrem... rolnictwa. - Mieliśmy kilka spotkań z politykami Solidarnej Polski. Próbujemy ich przekonać, że inwestycje w górnictwo to gwarancja bezpieczeństwa (...) Kropla drąży skałę - powiedział Rafał Jedwabny, przewodniczący Sierpnia 80 w PGG.

FB: Janusz Kowalski
Janusz Kowalski

Związkowcy z Sierpnia 80 od dawna "romansują" z politykami Solidarnej Polski. Niedawno zaprosili do KWK Murcki-Staszic Janusza Kowalskiego. Sęk w tym, że jest on wiceministrem... rolnictwa.

- Mieliśmy kilka spotkań z politykami Solidarnej Polski. Próbujemy ich przekonać, że inwestycje w górnictwo to gwarancja bezpieczeństwa (...) Kropla drąży skałę. Być może jeśli dotrzemy do kilku polityków Solidarnej Polski, to oni dotrą do kilku polityków Prawa i Sprawiedliwości i tak dalej - wyjaśnił Rafał Jedwabny, przewodniczący Sierpnia 80 w Polskiej Grupie Górniczej, w Radiu Piekary.

- Januszowi Kowalskiemu pokazaliśmy przodek. Rozmawialiśmy o inwestycjach, choć wiemy, że nie on za nie odpowiada - dodał.

Rafał Jedwabny

Może Cię zainteresować:

Rafał Jedwabny z Sierpnia 80.: "PiS to jeden z najgłupszych rządów od lat 90."

Autor: Martyna Urban

15/11/2022

Janusz Kowalski przed KWK Wieczorek

Janusz Kowalski o górnictwie wypowiada się chętnie. Najczęściej obnaża przy tym swój brak wiedzy. Było tak choćby wtedy, kiedy nagrał się przed KWK Wieczorek.

- W moim przekonaniu najważniejsze jest to, aby bezpieczeństwo energetyczne opierać o własne zasoby. Potrzebny jest audyt geologiczny i inwestycyjny, aby takie kopalnie nie były zamykane, bo tu można było i można dalej wydobywać węgiel kamienny - powiedział Janusz Kowalski, a w opisie wideo dodał, że wydobycie mogło/może trwać jeszcze 15-20 lat.

Warto więc przypomnieć, że KWK Wieczorek zamknięto z powodu wyczerpania złóż węgla w tym rejonie. Ponadto poseł Solidarnej Polski często podkreśla, że to Platforma Obywatelska likwidowała kopalnie. Co ciekawe, tę konkretną, przed którą wystąpił, zamknięto za czasów Prawa i Sprawiedliwości.

Janusz Kowalski

Może Cię zainteresować:

Poseł Solidarnej Polski chciał fedrować tam, gdzie nie ma węgla. Oto kopalnie, w których może spełnić marzenia

Autor: Patryk Osadnik

27/04/2022

Minister sprawiedliwości zajmuje się węglem

O inwestycjach w górnictwo mówił niedawno w Katowicach lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Tak. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie zajmuje się tematem węgla.

- Nie będę bronił Zbigniewa Ziobry. Od lat 90. XX wieku każdy rząd likwidował górnictwo (…) Nie staję po stronie Solidarnej Polski. Jest wiele rzeczy, w których się z nią nie zgadzam, ale co do energetyki staramy się współpracować - podkreślił Rafał Jedwabny w Radiu Piekary.

Zapowiedział również, że związkowcy z Sierpnia 80 dołączą w czwartek, 17 listopada, do protestu Solidarności w Warszawie.

- Jako związek zawodowy będziemy protestować przeciwko każdej głupiej władzy, a ten rząd jest jednym z najgłupszych od lat 90. (…) Platforma Obywatelska zrobiła wiele złego dla górnictwa, ale Prawo i Sprawiedliwość zrobiło równie wiele złego - ocenił Rafał Jedwabny.

Ziobro w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Ziobro przyjechał do Katowic. „Żadna fotowoltaika. Tylko węgiel!"

Autor: Arkadiusz Nauka

15/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wojciech Saługa

"Musimy zrobić wszystko, żeby upadające branże zastąpić"

Sierpień 80

Będzie protest w Warszawie w sprawie przyszłości górnictwa

Markowski za rządy dyletantów zapłaci społeczeństwo

„Każdy pieniądz darowany Śląskowi ma wymiar jałmużny"

Jarosław Kaczyński

Kaczyński rozwścieczył liderów Solidarności. Ostrzegają go

Posłowie PO zagłuszeni przez związkowców

Nie działa najnowszy blok Elektrowni Jaworzno

KWK „Pniówek” i „Zofiówka”

Gwarancja bezpieczeństwa dla górników po tragediach w JSW?

Janusz Kowalski

Gdzie powinien fedrować Janusz Kowalski? Mamy listę kopalń