Francja elegancja (ale z Polski) w Kolejach Śląskich. Nowe mundury, w tym sukienki dla pań, dla 800 pracowników KŚ

Uważni pasażerowie Kolei Śląskich już pewnie zauważyli, że niektórzy kasjerzy/kasjerki, konduktorzy/konduktorki czy kierownicy/kierowniczki pociągów zmienili strój służbowy na nowy, ładniejszy i zgrabniejszy. W sumie 800 pracowników Kolei Śląskich - tych bezpośrednio odpowiedzialnych za obsługę składów i mających kontakt z pasażerami - czeka zmiana "outfitu". Nowe mundury mają inny kolor i więcej dopracowanych detali.

Pracownicy Kolei Śląskich zmieniają mundury. Nowy strój służbowy docelowo będzie nosić prawie 800 z 1,3 tys. osób zatrudnionych w Kolejach Śląskich, którzy mają kontakt z pasażerami:

  • maszyniści/maszynistki,
  • kierownicy pociągów/kierowniczki pociągów,
  • konduktorzy/konduktorki,
  • kasjerzy/kasjerki

Elegancki granat, nowoczesne fasony, stylowe detale w nowych mundurach pracowników Kolei Śląskich

Koleje Śląskie reklamują nowe stroje jako "elegancki granat zamiast szarości, nowoczesne fasony oraz stylowe dodatki zaprojektowane specjalnie dla Kolei Śląskich: haftowane logotypy, kolorowe detale, furażerki i rogatywki". Nowe stroje z oddychających materiałów zostały uszyte w Polsce, a w skład kompletu wchodzi też kurtka odporna na deszcz i wiatr.

– Granat to kolor klasyczny, budzący zaufanie i dobrze komponujący się z innymi elementami stroju. Zmieniliśmy fasony kurtek, koszul, czapek i furażerek. Wprowadziliśmy także nowe opcje dla kobiet – sukienki i apaszki, które zapewniają możliwość dopasowania stroju do indywidualnych preferencji – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich

Nowe mundury zwracają uwagę dopracowanymi detalami, takimi jak: haftowane logo Kolei Śląskich, kolorowe obszycia przy guzikach odwzorowujące barwy logotypu przewoźnika oraz nowe wzory apaszek i krawatów, zaprojektowane specjalnie z myślą o nowym wizerunku spółki.

– Mundur to często pierwszy element, który widzi pasażer, zanim rozpocznie rozmowę z drużyną konduktorską. Zależało nam, aby nowe uniformy były nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale też dobrze oddawały kierunek, w którym podąża spółka – podkreśla Bartłomiej Wnuk.

Nowe umundurowanie to nie tylko zmiana wizualna. Projekt poprzedziło opracowanie „Księgi Standardu Wizerunku Pracowników”, która określa zasady ubioru służbowego. Prace nad nowymi mundurami trwały kilkanaście miesięcy i obejmowały testy prototypów z udziałem pracowników różnych działów. W efekcie niektóre sugestie zostały wdrożone do finalnych projektów.

– Nowe mundury to zdecydowana zmiana na plus – są nowoczesne, bardziej praktyczne i lepiej dopasowane do codziennej pracy. Zdarza się, że pasażerowie zwracają uwagę na nowy strój i chwalą jego wygląd – mówi Aleksandra Kołodziejczyk, instruktorka Kolei Śląskich, która już od kilku miesięcy korzysta z nowego munduru.
Dworzec wisla

Może Cię zainteresować:

Podróż w najdziksze rejony Beskidów w cenie biletu. Już 31 maja rusza program “Kolej na Beskidy” Kolei Śląskich

Autor: Arkadiusz Szymczak

14/05/2025

Sila wizerunku bytom

Może Cię zainteresować:

Siła kobiet zaczyna się od rozmowy. Wizerunek kobiet w przestrzeni publicznej tematem spotkania w Teatrze Rozbark w Bytomiu 22 maja 2025 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

20/05/2025

Kolekcja zdjęć z dwudziestolecia międzywojennego, autorstwa Czesława Włodarczyka, przekazana przez jego wnuczkę Fundacji Brama Cukermana w Będzinie.

Może Cię zainteresować:

Sensacyjna kolekcja – kilkaset nieznanych dotąd zdjęć Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego z lat 1909 – 1939 trafiło do Fundacji „Brama Cukermana”! Autorem większości był Czesław Włodarczyk z Będzina

Autor: Robert Lechowski

19/05/2025

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon
Reklama