Już od 31 maja 2025 roku pasażerowie Kolei Śląskich będą mogli skorzystać z program “Kolej na Beskidy”. W cenie biletu za przejazd podróżni będą mogli cieszyć się górskimi wędrówkami w towarzystwie przewodnika. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia, który znajduje się na stronie www.kolejeslaskie.pl i kupić bilet na przejazd do wskazanej stacji. Rezerwacje na trzy tygodnie przed terminem.
– To znany pasażerom system, dostępny w zakładce “ Turystyka”. Zapisywać można się wyłącznie na najbliższą wycieczkę, najwcześniej na trzy tygodnie przed jej terminem. Liczba miejsc jest limitowana i decyduje kolejność zgłoszeń – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – program wycieczek przygotowuje profesjonalny przewodnik PTTK tak, aby były atrakcyjne i niezbyt trudne, dostępne zarówno dla seniorów, jak i rodzin z dziećmi – dodaje.
Podróż w najdziksze rejony Beskidów
Pierwsza wędrówka tegorocznej edycji “Kolei na Beskidy” zaplanowana jest na sobotę, 31 maja 2025 roku. Rozpocznie się na stacji Wisła Głębce, a zakończy na stacji Wisła Dziechcinka. W 7 godzin piechurzy pokonają 17,7 km, odwiedzając schroniska Stożek i Soszów.
Kolejna wyprawa – w sobotę, 21 czerwca 2025 r., wiąże się z koniecznością zakupu biletu do stacji Zwardoń. Stamtąd, przewodnik poprowadzi grupę przez Skalankę i Przełęcz Graniczne na Oźną i Sobański Groń, aby zakończyć trasę w Soli.
– Każdego roku staram się przygotować inne trasy w Beskidzie Żywieckim, Małym i Śląskim. Ta wydaje się najciekawszą z tegorocznych propozycji. Jest najdziksza i najdalsza. Przebiega częściowo fragmentem zlikwidowanego szlaku ze Zwardonia do Rycerki, który ma być przywrócony w związku z reaktywacją schroniska pod Oźną – mówi Bogusław Bujok, przewodnik beskidzki.
W sobotę, 12 lipca – miejscem zbiórki będzie stacja Bielsko Biała Leszczyny. Stamtąd Bogusław Bujok zabierze uczestników na 7-godzinną trasę do Łodygowic, przez Łysą Górę, Magurkę Wilkowicką i Czupel.
W sobotę, 23 sierpnia pasażerowie Kolei Śląskich rozpoczną kolejną przygodę w Cięcinie. Przejdą z na Abrahamów, a stamtąd przez
Bukowinę na stację w Węgierskiej Górce.
Przedostatnia z zaplanowanych na ten rok wycieczek odbędzie się w sobotę,13 września. Rozpocznie się na stacji Wisła Uzdrowisko, a zakończy na stacji Wisła Kopydło. Po drodze na uczestników wyprawy czekają krajobrazy Bukowej, Trzech Kopców Wiślańskich i Kamiennego.
Ostatnia wycieczka, tradycyjnie będzie miała miejski charakter. Tym razem odbędzie się w Cieszynie. Zaplanowano ją na sobotę, 25 października. Uczestnicy wyruszą z dworca kolejowego. Odwiedzą Wzgórze Zamkowe, Studnię Trzech Braci, Cieszyńską Wenecję, Rynek, Park Pokoju oraz Czeski Cieszyn. Dodatkowo, w Transgranicznym Centrum Informacji Turystycznej uczestnicy obejrzą film o projekcie “Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju”.

Może Cię zainteresować:
70 mieszkań przy al. Korfantego 177 ma już swoich najemców

Może Cię zainteresować: