Kaczyński o stracie władzy na Śląsku. „Nieprzyjemne zaskoczenie"

Jarosław Kaczyński zabrał wreszcie głos w sprawie ostatnich wydarzeń w sejmiku województwa śląskiego. Dzień po tym jak prezes wizytował w Katowicach, marszałek Jakub Chełstowski przeszedł do opozycji wraz z trójką radnych PiS. Zmienił się przewodniczący sejmiku i zarząd województwa. Opozycja przejęła władzę. Naczelnik państwa w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej nie krył rozczarowania.

Kaczyński

- Nie ukrywam, było to zaskoczenie mocno nieprzyjemne, ale cóż, takie rzeczy się zdarzają. Jeżeli pan Chełstowski chce być od następnej kadencji, a w końcu do wyborów samorządowych zostało troszeczkę więcej niż rok, w opozycji na Śląsku, to wybrał drogę dobrą, celną - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Prezes PiS odniósł się w ten sposób do przejęcia władzy przez opozycję w województwie śląskim. W poniedziałek marszałek Chełstowski wraz z trójką radnych PiS przeszedł do ruchu samorządowego Tak dla Polski i PiS straciło sejmik.

- Z tej sytuacji trochę się też śmieję. Pamiętam co się działo na Śląsku, gdy w 2018 r. pan Wojciech Kałuża przeszedł do nas. Teraz przeszły aż cztery osoby, może nie wprost do Platformy, ale wiadomo, że ruch "Tak! Dla Polski" jest to przybudówka PO, i jakoś nie słyszę głosów oburzenia, wstrząsu moralnego nie widzę po drugiej stronie - powiedział prezes.
Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Jarosław Kaczyński przyznał, że nie wie dlaczego Jakub Chełstowski zdecydował się na zmianę frontu. Zasugerował, że mogło chodzić o jakieś sprawy osobiste. Nie przeczytał najwidoczniej rozmowy z Jakubem Chełstowskim na łamach portalu Ślązag.pl, w której marszałek wyjaśnił, że to właśnie spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim przesądziło o jego decyzji.

- Musimy uważniej obserwować różnych ludzi, którzy są wysuwani na wysokie, bardzo ważne stanowiska. Na pewno będziemy się zabezpieczali przed tego rodzaju błędami. Będziemy się jeszcze bardziej przyglądali różnego rodzaju powiązaniom, bo to często wpływa na sytuację. A wiemy, że tu nie wszystko było tak, jak można było sądzić - stwierdził Kaczyński.

Dodał, że podobna sytuacja nie może i nie ma prawa zdarzyć się w sejmie.

- To marzenia opozycji. Jeśli chodzi o regionalne sprawy, to nie chcę w tej chwili mówić, że nic w tej sprawie nie może się zdarzyć, bo są ludzie silniejsi i słabsi - powiedział prezes PiS dla PAP.

Zdrajcy i grabarze górnictwa. Politycy obozu władzy o przewrocie na Śląsku

O przejściu Jakuba Chełstowskiego na stronę opozycji i zmianie władzy w województwie śląskim powiedziano już wiele. Politycy z obozu władzy nie szczędzili mocnych słów. Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski mówił o zdradzie i grabarzach górnictwa. Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk stwierdziła, że „osoby, które w sejmiku śląskim dokonały rewolty i przeszły do innej opcji politycznej, zostaną rozliczone przez społeczeństwo", a sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski zżymał się na lokalne interesiki i zapowiedział wyciągnięcie wniosków.

Janusz kowalski

Może Cię zainteresować:

Najlepszy stand-up w tym roku. Janusz Kowalski komentuje polityczny przewrót na Śląsku. Tego nie odzobaczysz

Autor: Arkadiusz Nauka

23/11/2022

Beata Białowąs

Może Cię zainteresować:

Gdy w sejmiku trwała rewolucja, wicemarszałek z PiS niszczyła dokumenty? "Sprawdzamy procedury"

Autor: Maciej Poloczek

22/11/2022

Vincent Wolf

Może Cię zainteresować:

Marcin Zasada: Vincent Wolf nie dotarł na sejmik. To pokazuje, gdzie PiS był w 2018, a gdzie jest dziś

Autor: Marcin Zasada

22/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon