Nad wodę w upalny dzień? Można też z czworonogiem. Polecamy te miejsca w Śląskiem

Piątek 5 sierpnia zapowiada się pod znakiem bezchmurnego nieba i temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. W takich warunkach warto pamiętać o naszych czworonogach, dla których każda fala upałów jest uciążliwa, i zabrać je nad wodę. Dobra zabawa gwarantowana! W naszej galerii znajdziecie propozycje miejsc przyjaznym czworonogom.

W lecie na ogródkach i działkach stawiamy baseny i zraszacze, po to by choć na chwilę ochłodzić się podczas uciążliwego upału. Wysokie temperatury intensywniej odczuwają nasi czworonożni przyjaciele, którzy oprócz skwaru muszą zmagać się przede wszystkim z grubą warstwą sierści.

Podróż z psem - niezbędne wyposażenie

Nasz region obfituje w jeziora, zalewy i stawy, które wręcz proszą się, by w letnie popołudnie rozsiąść się przy nich na kocu. Dbając o komfort pupila podczas takiej wycieczki, warto przed samym przyjazdem sprawdzić, czy w danym miejscu nie obowiązuje zakaz wprowadzania psów, bądź trzymania ich na smyczy. Całodzienna eskapada, podczas której nasz czworonóg wśród tłumu musiałby być cały czas na uwięzi, nie byłaby dla niego komfortową wycieczką.

Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie, które przyda się podczas podróży. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą butelkę wody i poidełko, po to by czworonóg w każdych warunkach mógł się napić. Jeżeli nasza eskapada będzie trwała więcej niż kilka godzin, warto wziąć także porcję karmy. Przed wyjazdem nie należy zapominać, by założyć naszemu psu obrożę z adresem. Gdyby uciekł, szybko zostanie odnaleziony. Dodatkowo spędzając czas nad wodą, musimy liczyć się z tym, że nasz pupil w końcu zacznie się nudzić. Dlatego do plecaka warto wrzucić kilka jego ulubionych zabawek. W sklepach zoologicznych dostępne są także specjalne zabawki, nadające się do zabawy w wodzie.

Choć może brzmieć to kuriozalnie, podczas dłuższej wyprawy nad wodę np. na żagle, warto zaopatrzyć się w kamizelkę ratunkową dla psa, która ułatwi wyciągnięcie go na na żaglówkę. Pomimo tego, że psy z reguły są świetnymi pływakami, może dojść u nich do skurczu, wówczas nie będą w stanie samodzielnie wrócić na brzeg. Psa, który jeszcze nie pływał, bądź boi się wody, pod żadnym pozorem nie należy wrzucać do zbiornika. Takie zachowanie może spowodować jeszcze większą niechęć i strach do wody.

Dlaczego Chechło jest lepsze niż Wyspy Kanaryjskie?

Może Cię zainteresować:

Dlaczego Chechło jest lepsze niż Wyspy Kanaryjskie? Potrzymaj mi piwo i sprawdź 10 powodów

Autor: Patryk Osadnik

22/07/2022

Stawiki w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Upalny weekend najlepiej spędzić nad wodą. Gdzie w regionie znajdziemy najlepsze miejsca do wypoczynku?

Autor: Paulina Gałbas

24/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kąpielisko

Większość kąpielisk na dniach zaczyna sezon. Oto pełna lista

Rynek, park i zamek w Pszczynie

Jesień? Zobaczcie, jak piękna jest Pszczyna o tej porze roku

Katowice Airport

Jest prognoza dla Pyrzowic. Pęknie kolejna magiczna bariera

Industriada Tarnowskie Góry

Industriada 2023 w Tarnowskich Górach

Katowice zima styczeń 2023 11

Katowice pod świeżym puchem. Biel, cegła i czarne kubiki

Bytom ulica Dworcowa

Bytomska Dworcowa dziś u kresu wielkiego remontu. A kiedyś?

Zabytkowa kopalnia Ignacy

Przewodniczący RAŚ poleca gdzie się wybrać na Industriadę