Nasz dziennikarz w Ukrainie: Tu nie ma szans na opiekę na europejskim poziomie. Ranni trafiają do Sosnowca

Nasz dziennikarz Jacek Skorek od kilkunastu dni wraz z zespołem medycznym z Sosnowca pomaga chorym i rannym w Ukrainie, gdzie trwa rosyjska inwazja. Nie ma tam szans na profesjonalną opiekę, więc pacjenci coraz częściej wysyłani są do Polski.

Kiedy w Ukrainie zostajesz poważnie ranny lub zachorujesz to możesz liczyć na pomoc zespołów medycznych m.in. z Polski, które pojechały tam właśnie po to, żeby ratować życie osób, które w Ukrainie ogarniętej wojną tej pomocy mogą nie otrzymać. W jednym z takich zespołów medycznych jest nasz dziennikarz Jacek Skorek.

- Z Centralnego Szpitala Rejonowego w Wołoczyskach zabraliśmy poważnie ranną w wypadku samochodowym kobietę. Usunięta śledziona, uszkodzone nerki, złamana ręka, obojczyk. Tu nie ma szans na opiekę na europejskim poziomie. Szybki telefon i czeka na nią miejsce w sosnowieckim WSS nr 5 - przekazał Jacek Skorek.

- Przy okazji o mały włos nie dochodzi do ambarasu. Na powitanie nas wyszedł gość wyglądający na kucharza - biały strój, wysoka czapa "mistrza kuchni". Pada rozkaz - idź, zagadaj z nim, może jakąś zupę choć dadzą... Na szczęście w zamieszaniu z wywozem pacjentki "kucharz" gdzieś znika. Niedługo potem okazuje się, że to... ordynator tego szpitala. Jak to w starej Rosji - im wyższa czapka, tym i szarża znaczniejsza - relacjonuje nasz dziennikarz.

Jacek Skorek od kilkunastu dni pozostaje na terenie objętej wojną Ukrainy i relacjonuje z perspektywy karetki co dzieje się na miejscu.

Jacek skorek na Ukrainie

Może Cię zainteresować:

Nasz dziennikarz w Ukrainie: Dostawy nie trafiają w próżnię. Szpital wysłał oficjalne podziękowania

Autor: Redakcja

15/03/2022

Polscy medycy pomagają Ukraińcom

Może Cię zainteresować:

„Nikt nie wiedział, czego potrzeba w samej Ukrainie, ani jak i gdzie to dostarczyć. I to było nasze zadanie”. O sytuacji za wschodnią granicą pisze nasz dziennikarz

Autor: Jacek Skorek

14/03/2022

Polscy medycy jeżdżą z zaopatrzeniem z Przemyśla do Lwowa

Może Cię zainteresować:

„Uciekają z domów ze strachu przed rosyjskimi atakami. Po polskiej stronie czeka na nich pomoc”. Polacy pomagają Ukraińcom także za wschodnią granicą

Autor: Redakcja

08/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon