Podcasty IPN Katowice na Spotify. Odcinków cyklu PodCzas przybywa, w najnowszym o Korfantym mówi dr Mirosław Węcki

Przybywa odcinków historycznego podcastu IPN Katowice. W prezentowanym na Spotify cykl pod tytułem PodCzas występują historycy Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Rozmawiamy o historii Górnego Śląska w XX wieku, ludziach i wydarzeniach - reklamuje swój projekt IPN. Najnowszy odcinek, zatytułowany "Wojciecha Korfantego polityczne wzloty i upadki", miał premierę 19 kwietnia 2023. O jednym z najważniejszych Ślązaków XX wieku mówi dr Mirosław Węcki.

IPN Katowice
Pod Czas IPN Katowice z Mirosławem Węckim o Wojciechu Korfantym

PodCzas - podcast IPN Katowice

- Rozmawiamy o postaciach i wydarzeniach z niełatwych i nieraz zagmatwanych dziejów tego regionu. Interesuje nas wielka historia i zwykła codzienność. Mówimy zarówno o zjawiskach znanych, jak i mało popularnych. Zawsze o takich, w których odbija się specyfika XX-wiecznej historii Górnego Śląska, Polski i Europy: totalitaryzmy, wojny, przemiany kulturowe i społeczne - zapowiadają twórcy cyklu..

Podcast IPN Katowice to projekt Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach pod patronatem półrocznika popularnonaukowego „CzasyPismo”. Najnowszy odcinek PodCzasu poświęcony jest historii życia i kariery politycznej Wojciecha Korfantego.

Jak Korfanty stał się jednym z czołowych działaczy niepodległościowych? Czy działalność Korfantego ograniczała się tylko do terenu Górnego Śląska? Czy Korfanty był przywódcą wszystkich powstań śląskich? Jaki był stosunek Korfantego do obozu sanacyjnego po zamachu majowym 1926 r.? Jak piłsudczycy potraktowali Korfantego? Na te pytania odpowiada dr Mirosław Węcki, historyk IPN Katowice.

PodCzas o Korfantym do posłuchania na Spotfy [TUTAJ]

Dyskusja w Przystanek Historia IPN 1

Może Cię zainteresować:

Historycy o Sejmie Śląskim i Wojciechu Korfantym. Promocja książki "Górny Śląsk to wielka rzecz" i dyskusja w Przystanek Historia IPN

Autor: Tomasz Borówka

10/10/2022

Atlas Górnego Śląska 1919 1922

Może Cię zainteresować:

Kapitalna publikacja IPN Katowice: "Atlas Górnego Śląska 1919-1922. Wybór źródeł kartograficznych"

Autor: Tomasz Borówka

26/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon